1

Temat: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

Nie wiedziałam gdzie dać ten temat, ale może tutaj będzie pasował. Wpisujcie się jeśli miałyście nieprzyjemności z podrabianymi kosmetykami, piszcie na kogo uważać, jak poznać podróbki

2

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

chętnie bym się rozpisał w tym temacie, ale niestety później mogę mieć z tego same problemy. jedynie jak pojawi się jakiś post dot. samych perfum - wyglądu, różnic itd to od razu napiszę smile

3

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

Czasem ciężko odróżnić podróbke !

4

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

nigdy nie kupuję takich rzeczy przez internet....
jeśli już planuję wydać pewną kwotę na towar ekskluzywny jakim sa perfumy wolę iść do sklepu i kupić osobiście

5

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

Również nie kupuje tego na allegro lub w innym sklepie internetowym...

6

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

nie kupuję na allegro, więc nie mogę się wypowiedzieć wink

7

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

Ja też nie i nigdy nie perfumy. Te muszę mieć w ręce lub znać źródło ich pochodzenia.

8

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

ja też muszę wszystko pomacać, powąchać, poobracać w dłoniach wink o czym już gdzieś tu pisałam...

9

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

Ja pracowałam lata temu w Sepho**e i dla pracowników były zniżki 50% cen sklepowych dlatego teraz nie dam żadnej sieci perfumerii zarobić na mnie takich pieniędzy ! Z allegro już się zapoznałam i niektórymi perfumeriami także w wolnej chwili podam przykłady oszustów i na co uważać

10

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

Fajnie krisi będziemy wtedy mądrzejsze , bo jek ktoś nie miał styczności z tym to nie wie!

11

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

Sama już nie wiem od czego zacząć. Na start moja rada, że nie ma co sugerować się tym czy ktoś wystawia rachunek, fakturę, paragon. Obecnie wszystko podrabiają . Nawet lepiej na tym wychodzą jak sprzedają dobrą podróbkę dodając fakturę - jest to zmyłka i mydlenie oczu, klientowi iż z jego towarem wtedy będzie wszystko ok. Kilent ma świadomość zakupu w perfumerii, sklepie, firmie gdzie dostał potwierdzenie sprzedaży, to nawet mu do głowy nie przyjdzie , że może mieć gorszy towar niż markowy oryginał. Takie zagrywki mogą stosować nieznane firmy lub nawet duże korporacje, co stawiają na obroty, ceny i dla nich klient to tylko klient

Ostatnio edytowany przez krisi (2009-11-04 12:46:43)

12

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

Ceny perfum w pewnym stopniu też mogą sugerować czy kupuje sie oryginał. Zwłaszcza na internecie, chociaż oszuści już się wycwanili i niektórzy ustawiają sobie taki próg cenowy gdzie nie można poznać czy ich towar jest ok. Może zrobię jakąś małą listę z takimi minimalnymi cenami za daną perfumę, ale tak jak napisałam to tylko będzie mała pomoc w odróżnieniu oryginału od podróbki

13

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

hej! Bardzo mnie interesuje, czy to prawda, że można podrobić każdy kosmetyk, np. Lancome czy Clarins?

14

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

I jak to jest z kremami..., bo też słyszałam że są podrabiane sad

15

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

Pewnie że są podrabiane

16

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

czyli  z tego wniosek ze tylko w Douglasie i Sephorze są oryginały?

17

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

Chyba bez przesadyzmu....

18

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

[quote=Kolorowapani]czyli  z tego wniosek ze tylko w Douglasie i Sephorze są oryginały?[/quote]

niestety nie....

tak też mozesz traić na tzw "wyjebkę"

19

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

wszędzie można trafić na podróbkę, dlatego nie ma co się przesadnie sugerować marką

20

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

Oczywiście wszędzie można kupić tandetę, chyba że masz kogoś wewnątrz na kim możesz polegać. Nie wiem czy podawać jakieś cenki minimalne za dane perfumki, nie pamiętam wszystkiego i nie mam spisanych wiele.

Ostatnio edytowany przez krisi (2009-11-10 20:37:19)

21

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

a gdzie teraz nie ma oszustów .... i naciągaczy

22

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

wszedzie, każdy chce zarobić tongue

23

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

Zainteresowąłm sie tematem i się podpytałam specjalistow i oto informacje jakie otrzymałam:
(mam nadzieje, że chociaż troche to pomoże przy zakupach):


Gdy kupujemy z neta (nie ma przecież możliwości porównania buteleczki i przyjrzenia sie jej oraz mało kto sie na tym zna - a wierzyć na słowo sprzedawcy, no wiadomo)
Gdy jest to sklep internetowy:
1. patrzymy na strone - niedorobiona...
2. patrzymy czy to testery czy perfumy, ect - i trzeba pamiętać ze 2/3 testerów na rynku to podróby....
3. patrzymy na pojemności - jeśli większość to 50 ml, 100 ml to duża szansa, ze to podróby, made by tajwan , ect (tzw. Warszawki) bo im sie nie "opłaca" robic podróbek np 20 ml, czy 30...

Jako że granice są teraz otwarte...
każdy kombinuje jak może... no i na "perfumach" można elegancko zarobić.. kupuje sie za np 5 dolcow sprzedaje jako oryginał za 200 zł

24

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

Ja radzę sugerować się tym co napisałam lub pytać tutaj przed zakupem. Cenki minimalne, wygląd, zdjęcia dużo tego żeby opisać każdą perfumkę

25

Odp: Uwaga na podróbki i oszustów z allegro !!

ja miedzy z tego powodu nigdy na alegro kosmetyków nie kupuję