1

Temat: Lepsze szklane czy plastikowe?

Lepsze są szklane  czy może plastikowe naczynia? Jakie jest wasze zdanie ? Te drugie na pewno lżejsze ale np. butelki dla dzieci do wyparzania pewnie lepiej szklane. Można jakoś rozdzielić że np. szklana butelka do mleka a plastik soczki , herbatki ? Stosowałyście może tak?

2

Odp: Lepsze szklane czy plastikowe?

Ja kompletnie odchodzę od stosowania plastiku w kuchni, nawet śmietanę czy jogurt przelewam po otwarciu do szklanego słoika

3

Odp: Lepsze szklane czy plastikowe?

[quote=Finao]Ja kompletnie odchodzę od stosowania plastiku w kuchni, nawet śmietanę czy jogurt przelewam po otwarciu do szklanego słoika[/quote]

- też muszę pomyśleć nad tym przelewaniem... ale jak dzieli się lodówkę z nieco przypadkowymi osobami to wyobraźnia kto co kiedy może rozbić - nie daje spokoju...

4

Odp: Lepsze szklane czy plastikowe?

Też jestem za szklanymi naczyniami.
Ale jednak plastikowa buteleczka jest lżejsza i łądniejsza .

5

Odp: Lepsze szklane czy plastikowe?

Plastik od soków i herbatki traci swój wygląd ,moje dziecko wychowało się na szklanej butelce i sam też z niej pił mleko, czy napoje jak mógł już utrzymać butelkę .

6

Odp: Lepsze szklane czy plastikowe?

Szklana butelka jest łatwa w myciu i można ją w razie czego wygotować ,wiadomo jest troszkę cięższa .

7

Odp: Lepsze szklane czy plastikowe?

Mama opowiadała mi ,że kiedyś były tylko butelki szklane i zawsze je chwaliła .Plastyk wcale nie jest taki zdrowy.

8

Odp: Lepsze szklane czy plastikowe?

Oczywiście, jest nawet trujący - pod wpływem ciepła już w 20 stopniach  każdy plastik uwalnia substancje chemiczne do płynu! Tym chcecie karmić dziecko?

9

Odp: Lepsze szklane czy plastikowe?

Racja, lepiej używać szkła, może nie jest tak trwałe, bo może się potłuc, ale na pewno pod względem chemicznym  bezpieczniejsze dla malucha...

10

Odp: Lepsze szklane czy plastikowe?

Dla mnie zdecydowanie szklane naczynia są lepsze. Nawet kosztem wygody, że są lżejsze, nie tłuką się itp. A podgrzewanie czegoś w plastikach odpada całkowicie.

11

Odp: Lepsze szklane czy plastikowe?

Do plastikowych pojemników zabieram czasem jedzenie w podróż czy na dłuższy spacer, ale ono wtedy nie leży tam długo...

12

Odp: Lepsze szklane czy plastikowe?

Bez BPA plastik jest ok...