1

Temat: Celebryci - bankruci

Mają (lub mieli) wszystko, po co sięgnęli - sławę, pieniądze, nagrody za twórczość, popularność i sympatię ludzi, którzy oglądali ich w programach telewizyjnych, na scenie czy ekranie. I popłynęli nie w tym kierunku.

Presja tak wielka, że nie można sobie z nią poradzić? Tendencja do uzależnień? Nieumiejętność gospodarowania pieniędzmi wśród tych celebrytów, którzy nie wywodzą się z bogatych domów? A może poczucie, że wszystko przychodzi lekko i zawsze tak będzie? Co ich sprowadziło do dna?

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2022-05-02 13:06:35)

2

Odp: Celebryci - bankruci

Najczęściej chyba tracili wszystko ci, co wcześniej zaznali biedy. Np. Michał Wiśniewski, dziecko właściwie z domu dziecka, nie miał kto go nauczyć gospodarowania pieniędzmi i jak już się pojawiły, to nagle chciał mieć to wszystko, czego wcześniej mu brakowało.

3

Odp: Celebryci - bankruci

A ja myślę, że taki celebryta najpierw szasta kasą, a potem szuka dobrego adwokata co go przeprowadzi przez upadłość konsumencką. A sąd już nie patrzy na to, na co poszła kasa, tylko daje wiarę bajkom stworzonym na potrzeby tej upadłości i wierzyciele zostają z niczym... A chyba jest różnica czy ktoś wydawał np. na leki, czy na przyjemności...? Upadłość konsumencka nie powinna mieć zastosowania w przypadku osób, które żyły ponad stan i zbankrutowały bez ważnego powodu.

4

Odp: Celebryci - bankruci

Ale upadłość konsumencka to też koszty, kancelarie chcą 10 % długu jako wynagrodzenie...

5

Odp: Celebryci - bankruci

Poza tym trzeba i tak długi spłacić na ile się może, tylko to jest ściągane z majątku i rozkładane na raty...

6

Odp: Celebryci - bankruci

Wg mnie taka upadłość jest niesprawiedliwa wobec innych, którzy też mają kłopoty i nie występują o nią, unikając spłaty długów..

7

Odp: Celebryci - bankruci

No ale przecież mogą wystąpić.
To jest w ogóle przykra sytuacja. Znajoma przez to przechodziła. Narobiła sobie długów prowadząc Żabkę.