26

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Przeczytam wreszcie te wszystkie książki, które kurzą się na półkach, a które przez ostatnie miesiące:
a. dostałam w prezencie
b. kupiłam

a nie miałam czasu nawet do nich zajrzeć...:(

27

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Chcę wprowadzić więcej kolorów do mojej przestrzeni i dlatego pomaluję salon na 4 różne kolory na każdej ścianie będzie inny....:)

28

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

snoove całkiem przyjemna zmiana, takie pokoje o różnokolorowych ścianach są trendy:)

29

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Tej wiosny postanowiłam częściej się uśmiechać, nie przejmować tymi mniej ważnymi sprawami, żyć bardziej dla siebie niż dla innych... Dotąd swoje sprawy i potrzeby stawiałam na szarym końcu, ale zorientowałam się, że świat nie zawali się, jeśli zadbam też bardziej o siebie i będę sobie sprawiać mniejsze i większe przyjemności nawet kosztem czasu, którego przez to będę miała mniej dla innych. Ludzie i tak nie doceniają tego, co się dla nich robi, zbyt szybko przyzwyczajają się, że tak powinno być...

30

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Oto mój plan na tegoroczną wiosnę:

w IV skończę pisać licencjat
w V zacznę szukać pracy
w VI będę planować wakacje:)

31

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Najbliższe dni przed świętami to u mnie zakończenie długo przeciągającego się remontu... Po nim będę miała wreszcie wymarzoną kuchnię z nowymi dodatkami w biało-czerwoną kratkę:) To rewolucyjna zmiana po latach, gdy panował tam kolor niebieski.

32

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

A ja nic nie będę zmieniać, tak radykalnie przynajmniej:) Bo małe porządki w ciuszkach na pewno będą, ze względu na zmieniające się trendy w modzie i moje duże zakupowe plany na ten weekend!

33

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Tej wiosny chcę zmienić siebie w radykalny sposób: zrobić wreszcie coś szalonego, odważyć się np. na skok na bungee, co byłoby nie lada wyczynem, bo mam lęk wysokości...

34

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Wiosna to piękna pora roku, wszystko budzi się do życia i rozkwita. Moim takim małym postanowieniem jest czerpanie przykładu z wiosny i „zakwitnięcie” a także znalezienie czasu na małe przyjemności. Często gdzieś biegnę, spieszę się i przez to uciekają mi chwile, na których powinnam się skupić. Postanowiłam zwolnić, zacząć obserwować otaczający nas świat i cieszyć się każdą chwilą. Nie muszę przecież zawsze pędzić, wystarczy, że świat pędzi za szybko. Warto znaleźć czas na małe przyjemności i pasje. A co się tyczy pasji to postanowiłam, że wrócę do tego co kiedyś sprawiało mi radość – malowania. Już zaczęłam realizować swoje postanowienia i powiem, że czuję się szczęśliwsza. A co się tyczy „zakwitnięcia” to postanowiłam zmienić fryzurę (co już zrobiłam) i wprowadzić w swoje życie więcej ruchu. A jazda rowerem potrafi być przyjemna i wciągająca smile

35

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Tej wiosny w końcu chciałabym bardziej zadbać o siebie smile Taka oto szczypta zdrowego egoizmu wink Zawsze sobie ją obiecuję, a jak dotąd nie udała mi się realizacja - więc najwyższy czas! Zmienić nieco nawyki żywieniowe - mniej solić moje dania, natomiast rozszerzyć gamę ziół i przypraw, które wzbogacą wartość odżywczą mojej kuchni. Potrawy smażone zastąpić gotowanymi na parze i pieczonymi w piekarniku. To z dziedziny kulinariów. Dla intelektu natomiast: wygospodarować więcej czasu na ciekawą lekturę, dobry film czy wyjście do teatru tudzież opery. A dla ciała i poprawy samopoczucia: wyciągnąć z piwnicy dawno zakurzony już rower, poprosić sąsiada o jego przegląd i wreszcie wyruszyć na powitanie wiosny. Bo nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by móc cieszyć oczy widokami pięknej przyrody. W naszej Polsce też mamy wiele cudownych zakątków i często nie zdajemy sobie z tego sprawy, nie znamy, nie szukamy - jak to mówią "cudze chwalicie, swego nie znacie", więc postanawiam odkrywać naszą Polskę smile

36

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Postanowiłam w końcu dostrzec moje zalety i przyjąć do wiadomości fakt, że nie tylko mam wady, ale i silne strony. I uwierzyć w siebie. My, Polacy, niestety kładziemy nacisk na wymienianie miliona swoich wad, natomiast nie jesteśmy uczeni doceniania się za nasze cechy pozytywne i często mamy problem z wypowiedzeniem głośno choć jednej z nich. A nikt przecież nie ma samych wad, bądź wyłącznie zalet. Zbudować właściwe poczucie własnej wartości - oto moje postanowienie zmiany na wiosnę. Ponadto wiosna kojarzy się niewątpliwie z kolorem zielonym, a zieleń z nadzieją. Więc to mnie inspiruje też do zmiany mojego patrzenia z pesymistycznego na optymistyczne. Nie jestem w stanie zmienić otaczających mnie wiecznie narzekających na to i tamto osób, którym ciągle coś nie pasuje, ale mam wpływ na siebie i zmianę swojego sposobu patrzenia na świat. Pracując nad optymizmem mogę wpłynąć na otoczenie. A korzyści są duże -optymistom po prostu lżej się żyje smile

37

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Ja zaczęłam się zdrowiej odżywiać i więcej się ruszać. Wróciłam do czytania książek, bardzo to lubię, a przez nawał obowiązków zaniedbałam to hobby. Mam też nadzieję, że przed końcem wiosny uda mi się wreszcie ujrzeć dwie kreski na teście ciążowym...o to też zaczęłam walczyć, rozpoczynając tourne po lekarzach...

38

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

więcej się ruszać na rowerze, mniej śmieciowego żarcia

39

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

wprowadzić ciwiczenia dobre na wszystko

40

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Mam nadzieję wkrótce być szczęśliwą, zajętą fajnymi obowiązkami i zdrowszą, niż jestem. Mam już całkiem zgrabny plan jak to wszystko osiągnąć smile I właściwie to zmiany zostaną wprowadzone zimą, a wiosną oczekuję mierzalnych efektów smile

41

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Więcej się ruszać:) odkurzyłam rower i będę jeździć kiedy tylko się da!

42

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Ograniczam ilość rzeczy jakie mam w domu, już mam dość tego przeładowani szaf...

43

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Nie wiem, ile zmian uda mi się wprowadzić od teraz, ale lista zmian koniecznych się wydłuża, a wszystkie odkładam.
Podobnie jak dziewczyny wyżej, chciałabym wrócić na rower, ale jest niesprawny, i posegregować te wszystkie rzeczy w szafach hmm To tak na początek.

44

Odp: Jakie zmiany w swoim życiu chcesz wprowadzić już teraz?

Od nowego roku chcę iść na siłownię i zacząć aktywniej żyć, nie tylko siedząc przed tv w wolnym czasie:)