1

Temat: Co myślicie o kobiecym stylu zarządzania ?

Podobno kobieta nie potrafi oszczędzać, a ostatnie pieniądze wyda na nową parę butów.
Zgadzacie się z tym ?
Choć większość Polek stara się dysponować swoimi finansami racjonalnie, to zazwyczaj dotyczy to jedynie bieżących wydatków. 
A Wy na czym oszczędzacie ?

Na czym Polki nie oszczędzają ?
Myślę, że na odzieży.
Te marki mają dużo zwolenników również w Polsce a do tanich nie należą

Co myślicie o kobiecym stylu zarządzania ?

2

Odp: Co myślicie o kobiecym stylu zarządzania ?

ja jestem zarządcą domowych finansów i muszę przyznać ze nieźle sobie radzę. A co do wydawania na buty to ja mam dziecko więc jeśli już to wydam na jego potrzeby. Moje potrzeby zazwyczaj schodzą na ostatni plan.

3

Odp: Co myślicie o kobiecym stylu zarządzania ?

Duża część Polaków musi utrzymać się za naprawdę niewielkie pieniądze i im się to zwykle jakoś udaje. A wszystko to zasługa kobiet, które zarządzają finansami domowymi. Wobec tego mogę śmiało powiedzieć, że przedstawiony przez Ciebie stereotyp jest nieprawdziwy. Kobiety bardzo dobrze radzą sobie w kryzysowych sytuacjach i rzadko kiedy się poddają. Kiedy moja znajoma straciła pracę, zamiast się załamać, szybko zapisała się na kilka kursów, m.in. z tej strony: kursykomputerowewarszawa.pl i podniosła swoje kwalifikacje zawodowe. Dzięki temu dziś zarabia naprawdę niemałe pieniądze.

4

Odp: Co myślicie o kobiecym stylu zarządzania ?

Kobiety doskonale zarządzają finansami i w domu i  w firmach, a takie stereotypy to znów męski szowinizm, utarte schematy i niczym nie poparte bzdurki.

5

Odp: Co myślicie o kobiecym stylu zarządzania ?

Moim zdaniem kobiety całkiem nieźle zarządzają domowymi finansami szczególnie jeśli wiedzą, że muszą wykarmić dzieci oraz męża, czy też jeszcze dodatkowo jakieś zwierzaki. Fakt, część pewnie należy do grona zakupoholiczek i nie potrafi się powstrzymać na widok jakichś ciuchów, czy też innych fatałaszków albo kosmetyków ale większość z nas myśli racjonalnie.
Ja w chwili obecnej też wiem, że będę starała panować się nad domowym budżetem, szczególnie że za 3/4 lata chcemy mieć dziecko, a do tego przydałoby się odłożyć trochę pieniążków.

6

Odp: Co myślicie o kobiecym stylu zarządzania ?

Wielu facetów woli oddawać funkcję zarządzania finansami kobietom... żeby mieć spokój. Kobiety są lepiej ogarnięte, nie zapominają o płaceniu rachunków na czas tak często jak faceci i zawsze wiedzą, czego brakuje w domu i co trzeba dokupić.

7

Odp: Co myślicie o kobiecym stylu zarządzania ?

Wszystko zależy od charakteru kobiety - jeśli ma artystyczną duszę to lepiej niech niczym nie zarządza, tylko tworzy, kreuje:) A jeśli jest konkretna to ok, sprawdzi się.

8

Odp: Co myślicie o kobiecym stylu zarządzania ?

Kobiety zbyt często kierują się emocjami, a to nie jest dobre w biznesie...

9

Odp: Co myślicie o kobiecym stylu zarządzania ?

Kobiety w roli menedżerek zarządzają podmiotami w inny sposób niż płeć przeciwna, gdyż częściej stawiają na racjonalizm oraz konsultacje pomysłów. Kobiecy styl zarządzania można nazwać demokratycznym – jest efektywny, holistyczny, budowany na mocnym fundamencie komunikacji i partnerstwa.