76

Odp: Jak przygotować piersi do karmienia

z tego co ja wiem, nie wolno przed porodem zbyt mocno drażnić piersi, bo można w ten sposób przyspieszyć sobie poród (uwalniany jest jakiś hormon) muszą się same dostosować do maluszka. Można je potem pielęgnować, stosować masci, smarować też własnym mlekiem. Są też takie silikonowe nakładki,  też są podobno pomocne, jak już nie można wytrzymać. Eh, jak się tak człowiek zastanowi, to straszne przez co kobitki muszą przejść...

77

Odp: Jak przygotować piersi do karmienia

Jak tak dalej medycyna się rozwinie, to niedługo wszystkie dzieci będą z probówek, i świat zapomni co to poród wink

78

Odp: Jak przygotować piersi do karmienia

Anays być może, ale do tego jeszcze daleko droga, i na pewno za naszego życia z takimi cudami techniki się nie zetkniemy:)
A co do przygotowania piersi do karmienia to też nie wykonywałam żadnych specjalnych zabiegów, zresztą ginekolog (fajnie oceniany ) też jakoś specjalnie nie mówił mi , żeby piersiami trzeba się było PRZED porodem super zajmować, za to po już tak - bo wtedy różne rzeczy się mogą dziać, od krostek i wyprysków, po zapalenia nawet - choć mnie ku chwale ojczyzny to ominęło.

79

Odp: Jak przygotować piersi do karmienia

Warto również starać się odpowiednio zadbać o piersi żeby nie dostać zapalania, o tej chorobie więcej można sobie przeczytać , dobrze jest opisane i można pisać z lekarzami więc to jest fajna sprawa.

80

Odp: Jak przygotować piersi do karmienia

Coraz mniej kobiet chce karmić piersią i to jest chyba większy problem z punktu widzenia dziecka niż ewentualne dolegliwości, z którymi można sobie poradzić przy karmieniu...

81

Odp: Jak przygotować piersi do karmienia

Skonsulutj się również z lekarzem

82

Odp: Jak przygotować piersi do karmienia

Ja w zasadzie podczas karmienia piersią brałam te same witaminy, które łykałam w ciąży, skład idealny,  bo są tam kwasy dha , ich  odpowiednia ilości w mleku matki, czy w organizmie niemowlęcia jest powiązana z prawidłowym rozwojem ostrości widzenia dziecka.

83

Odp: Jak przygotować piersi do karmienia

Bardziej trzeba zadbać o dietę, żeby tego mleka było więcej. Wiele kobiet chce karmić, ale nie ma czym...

84

Odp: Jak przygotować piersi do karmienia

Ja się przygotowywałam z najmłodszą no i co z tego wyszło - nic. Po prostu z różnych przyczyn nie mogłam karmić piersią - choc było to dla mnie najpierw nie do pojęcia. Mała pierwsze karmienie po porodzie to dostała mm. Na początku kilka mlek było i wtedy zero problemów brzuszkowych.

85

Odp: Jak przygotować piersi do karmienia

Trzeba zadbać o dietę, a poza tym niewiele chyba można zrobić.