1

Temat: tanie opony i oleje

Niedawno miałam termin na przegląd gwarancyjny w swoim samochodzie. Znajomy z pracy podpowiedział mi jak obniżyć koszty takiego przeglądu. Przede wszystkim uzupełnić płyn do spryskiwaczy i ewentualnie do chłodnicy i gdzieś tam jeszcze. Wymienić filtr kabinowy od klimatyzacji i najlepiej olej. Polecił mi ze to wszystko mogę zrobić przy okazji wymiany opon . Faktycznie opony maja tam tanie, i bardzo tani olej, dokładnie w takich samych opakowaniach jak na serwisie u dilera samochodowego. Różnica w cenie jest porażająca. Litr oleju na przeglądzie gwarancyjnym kosztował by mnie 70 zł, to zaledwie 22 zł. Dzięki temu zaoszczędziłam bagatela 350 zł. Kolega z pracy zasłużył według mnie na dobrą kawusię, a nawet ciasteczko.
:-)

2

Odp: tanie opony i oleje

Ja zazwyczaj kupuję na Allegro olej i płyny.

3

Odp: tanie opony i oleje

A wciągarki czy wyciągarki samochodowe przez internet najlepiej wybrać na stronie. A propos, czy są wśród nas panie zainteresowane rajdami samochodowymi?

4

Odp: tanie opony i oleje

Dzięki za info - właśnie czeka mnie zakup nowych opon letnich i ogólne przygotowanie auta do wiosny i już się boję, że zbankrutuję...

5

Odp: tanie opony i oleje

Mój facet też, aby obniżyć koszta, zwykle kupuje takie rzeczy na allegro, albo szpera po tego typu stronach z i olejami. Podobno kupując akcesoria samochodowe przez internet można sporo zaoszczędzić.

Ostatnio edytowany przez makalica87 (2017-05-08 11:41:41)

6

Odp: tanie opony i oleje

To mi się opłaca tylko uważam, żeby z sieci nie kupić podróbek.

7

Odp: tanie opony i oleje

Nie wiem czy warto oszczędzać na tych rzeczach... Moim zdaniem warto nawet zainwestować w opony run flat. Jakbyście nie wiedzieli co to jest, to tu jest napisane smile

8

Odp: tanie opony i oleje

A może kupić mało używane opony? Jeśli dużo nie jeździmy to jest to rozwiązanie na tańszy zakup.

9

Odp: tanie opony i oleje

Niektórzy kupują opony całoroczne, to też ekonomiczne, ale ryzyko jest, że nie zadziałają np. na lodzie...