1

Temat: Pracownicy z zagranicy - Ukraina, Azja itp.

Hej,
jakie macie opinie o osobach, które przyjeżdżają do nas z innych krajów, żeby pracować? Jakie mają motywacje, czy są kompetentni i obowiązkowi? Czy różnice kulturowe wpływają na relacje z nimi?
ja pracowałam z Ukrainką i zaskoczyło mnie, że była osobą wykształconą, podróżowała dużo po świecie, ale pewnie dlatego że pochodziła z dość zamożnej rodziny. Ale minusem było to, że choć dobrze mówiła po angielsku, to po polsku ciągle myliła słowa i z tego wychodziły czasem nieporozumienia...

2

Odp: Pracownicy z zagranicy - Ukraina, Azja itp.

jestem za tym, żeby ludzie z innych krajów szukali szansy na lepsze życie u nas. Uważam np. że ludzie z Azji są bardzo pracowici, skupieni na swoich obowiązkach i to wynika właśnie z ich kultury, gdzie praca jest na pierwszym miejscu. Mam wrażenie że są bardziej zdyscyplinowani niż Polacy. A co do Ukraińców to coraz więcej ich tu jest i wiadomo, że oni przyjechali tu zarobić i wrócić do siebie albo jechać dalej na Zachód. Raczej nie zadomowią się tu na stałe.

3

Odp: Pracownicy z zagranicy - Ukraina, Azja itp.

Z opowieści znam ukraińskich pracowników jako wyjątkowo mściwych - jeśli np. ktoś im nie zapłacił to potrafili być naprawdę groźni. Więc na pewno potrafią egzekwować swoje należności.

4

Odp: Pracownicy z zagranicy - Ukraina, Azja itp.

Ale bez Ukraińców polskie rolnictwo i fabryki miałyby problem z pracownikami... Wykonują swoją pracę i pracodawca widocznie jest zadowolony, skoro ich trzyma u siebie - więc i powinni mieć zapłacone na czas i bez problemów.

5

Odp: Pracownicy z zagranicy - Ukraina, Azja itp.

Jestem daleka od oceniania ludzi po narodowości. Każdy ma podobne potrzeby, czy to w życiu czy w pracy, a zresztą wiadomo, że Ukraińcy przyjeżdżają do nas z konieczności, więc biorą prace nisko płatne i takie, których Polacy unikają. Właściwie to chyba tylko dzięki nim parę branż jakoś się trzyma.

6

Odp: Pracownicy z zagranicy - Ukraina, Azja itp.

Kolega pracuje z Hindusami w korpo, oni tak bezmyślnie pracują że głowa mała... Jak roboty jakieś...

7

Odp: Pracownicy z zagranicy - Ukraina, Azja itp.

Bo są nastawieni na to, żeby zrobić i iść dalej, tutaj czują się jednak wyobcowani, nie angażują się zbyt teżw relacje jak zauważyłam...