1

Temat: Rozszerzanie diety dziecka

Dziewczyny, możecie się podzielić swoimi doświadczeniami w tym temacie? Jak rozszerzałyście dietę waszych pociech, od czego zaczynałyście, jakie produkty wybierałyście, jeśli chodzi o gotowce? Czekam na Wasze wypowiedzi.

2

Odp: Rozszerzanie diety dziecka

Ważne jest żeby dziecko próbowało po troszku wszystkiego, oczywiście nie przyprawiamy potraw tak jak dla nas, ale poza warzywami czy owocami, kawałek mięska, łyżka bigosu, czy lecza to dobre początki nauki smaków. Czego dziecko nie spróbuje jako 2-4 latek, tego nie będzie chciało jeść w przyszłości... Ale słodycze ograniczaj, żeby się nie przyzwyczaiło...

3

Odp: Rozszerzanie diety dziecka

Tak naprawdę według obecnych wytycznych, to jak się nie mylę dziecko powinno mieć rozszerzaną dietę już od 5 miesiąca życia. Te zalecenia się co jakiś czas zmieniają (w sumie nie wiem dlaczego), więc warto to sprawdzić. Najprościej to chyba zapytać pediatrę. Nie wiem, jak to jest w przypadku innych marek, ale  proponuje kaszki, kleiki i kaszki do picia już po 4 miesiącu życia  Poza tym początkowo też wchodzą warzywa rozgotowane i przetarte lub zmiksowane. Znajdź sobie jakiś schemat żywienia niemowląt i tam będziesz wszystko miała.

4

Odp: Rozszerzanie diety dziecka

A kiedy i czy w ogóle podawać jakieś witaminki? Ja czytałam że warto  w formie żelków. Ale zastanawiam się czy faktycznie każde dziecko powinno je brać, czy tylko jak są jakieś wskazania właśnie pediatry? Jak wy robiłyście? Podzielcie się doświadczeniami smile

5

Odp: Rozszerzanie diety dziecka

Nie wiem czy czytałaś o wegetariańskiej diecie u dzieci.
Ale myślę, że to bardzo dobry pomysł - praktycznie na niczym dziecko nie straci, tylko musisz pamiętać o dobrze ułożonej diecie wege.

6

Odp: Rozszerzanie diety dziecka

To głupi pomysł, dziecko potrzebuje białka zwierzęcego do wzrostu i rozwoju!