26

Odp: Pomoc psychoterapeuty

Jak najbardziej warto zgłosić się do psychoterapeuty - problem sam się nie rozwiąże, z czasem jedynie się nasili. W poważniejszych przypadkach radziłabym jednak skontaktować się z psychiatrą - w odróżnieniu od psychoterapeuty jest lekarzem, może więc przepisywać leki, a te są często niezbędne. Jakby co, to w Warszawie dobrzy psychiatrzy przyjmują w klinice PsychoMedic - w mieście jest ich kilka, numer do nich 22 253 88 88.

27

Odp: Pomoc psychoterapeuty

Najważniejsze jest by przyjaciółka zrozumiała, że ma problem. Wtedy terapia będzie przynosiła lepsze efekty. Jeśli to zrozumie- terapia zadziała.

28

Odp: Pomoc psychoterapeuty

Można też pogadać z mamą czy przyjaciółką, zawsze to ktoś bliższy niż obcy specjalista...

29

Odp: Pomoc psychoterapeuty

Tak tak. Mama czy przyjaciółka powie Ci za to, że "przejdzie Ci", albo "coś sobie ubzdurałaś" i tym samym zlekceważy problem. Co za tym idzie? Zgadnij czemu tak wiele jest samobójstw czy okaleczania się. Każdy mówi że to taka "faza" itp. a coś do nich dochodzi dopiero wtedy kiedy jest już za późno. Za to obca osoba, szczególnie psychoterapeuta, nie ocenia nas tak jak inni, patrzy na wszystko obiektywnie i dzięki doświadczeniu wie przez co przechodzimy oraz jak sobie z tym poradzić.

30

Odp: Pomoc psychoterapeuty

Szczerze mówiąc nigdy nie byłem u takiego psychoterapeuty.