101

Odp: ulubione filmy

Ja polecam Pulp Fiction, świetny film.

102

Odp: ulubione filmy

John Travolta- nie lubię go hmm Jeśli chodzi o te starsze filmy to ostatnio oglądaliśmy z chłopakiem "Powrót do przyszłości" wszystkie części smile Zabawny i bardzo fajny film.

103

Odp: ulubione filmy

Młody Michael J. Fox big_smile <3 Uwielbiam ten film!

104

Odp: ulubione filmy

Najlepsze było jak wrócili do przyszłości w przeszłości czy jakoś tak wink Potrójne zapętlenie. Lepszy film niż wiele tych kręconych teraz.

105

Odp: ulubione filmy

Ja od czasu do czasu na jakiś film lubię iść do teatru gdzie jednak można super spędzić czas.  Czasem warto inaczej spędzić czas i na fajnych rozrywkach kulturalnych. Mają tam fajne propozycje.

106

Odp: ulubione filmy

Moimi ulubionymi filmami są adaptacje Stephena Kinga np. Zielona Mila, czy Lśnienie.

107

Odp: ulubione filmy

Ja z kolei uwielbiam wszystkie części Gwiezdnych Wojen i serię Alien. W ogóle gustuję w filmach s-f.

108

Odp: ulubione filmy

Mam ostatnio jakąś dziką potrzebę oglądania babskich filmów, dlatego m.in. po raz kolejny obejrzałam obie części "Sexu w wielkim mieście", przy których bardzo poprawił mi się nastrój. I tak zupełnie przypadkiem, wyszukując go na stronie Zalukaj, natrafiłam na "Kiki i sekrety seksu".
Tytuł może wydawać się dziwny, niczym pospolitego erotyku, ale film jest całkiem poważny w przekazie, choć humoru też w nim nie brakuje. Przedstawia kilka par, które mają różne problemy w życiu miłosnym i starają się je rozwiązać. Są to trudności związane z seksualnością, z relacją z partnerem, z poszukiwaniem własnej drogi nawet. Wszystkie historie kończą się szczęśliwie i warto go obejrzeć, choćby dlatego, że uzmysławia nam, że jeśli w związku chcemy odnaleźć porozumienie, spełnienie i pracujemy nad tym oboje, to szanse na powodzenie są ogromne smile

Opis dystrybutora:
Pięć dowcipnych historii o seksie, miłości, pożądaniu i... poszukiwaniu szczęścia. Paco i Ana są małżeństwem pragnącym wzniecić dawno wygasły płomień pożądania w związku; Jose Luis zabiega o uczucie sparaliżowanej po wypadku żony Palomy; Candelaria i Antonio chcieliby mieć dziecko, ale kobieta ma trudność w osiągnięciu orgazmu przy mężu; Lex spełnia najśmielsze fantazje Natalii, a mimo to kobieta wątpi, czy partner kiedykolwiek jej się oświadczy, a samotna Sandra wytrwale poszukuje wielkiej miłości.

109

Odp: ulubione filmy

O, może też obejrzę. Dzięki za polecenie smile

110

Odp: ulubione filmy

Dobrych thrillerów jest sporo, ale "Pacjentka" jest jak dla mnie szczególna.
Żona z niewyjaśnionych powodów zabija męża, trafia do psychiatryka, a na dokładkę - wiele nieprzewidzianych zdarzeń. W sumie jedna z takich pozycji, gdzie do samego końca nie jest jasne, o co tutaj chodzi.

111

Odp: ulubione filmy

Intrygująco się zapowiada. Taka książka na pewno trzyma do końca w napięciu. Jeśli nie da się przewidzieć, co dalej, to dla mola książkowego taka pozycja jest smaczkiem smile Przewidywalnych historii nie czyta się tak dobrze.

112

Odp: ulubione filmy

Polecam Wam gorąco książkę na podstawie radiowych reportaży: "Zdarzyło się naprawdę" - prawdziwa, wzruszająca, wartościowa..

113

Odp: ulubione filmy

Ostatnio lubię oglądać filmy z tłem historycznym, np. Anna Karenina , Chopin- pragnienie miłości. Kiedyś nie oglądałam takich filmów, a dziś chętnie:)

114

Odp: ulubione filmy

Chopin jest na mojej liście do obejrzenia, tylko nie mogę trafić na niego online. Mnie też ostatnio zaciekawiły filmy historyczne, bo z okazji Święta Niepodległości postanowiłam zrobić sobie maraton z polskimi filmami wojennymi smile

115

Odp: ulubione filmy

Polecam gorąco kilka wspaniałych filmy produkcji tureckiej:

"Cud w celi nr 7" (dramat, 2019) - niepełnosprawny ojciec zostaje oskarżony o czyn, którego nie popełnił i trafia do więzienia. Czeka na niego kilkuletnia córka, która jest dla niego całym życiem. Bardzo, bardzo poruszający.

"Oto właśnie my" (komediodramat 2020) - grupa przyjaciół, którzy w dzieciństwie spędzali razem wakacje pod opieką babci dwojga z nich, spotyka się z powrotem w jej domu, zaalarmowana pogarszającym się stanem zdrowia kobiety. W trakcie tego spotkania okazuje się, że mimo przyjaźni, wiele z przeszłych wydarzeń wciąż ma wpływ na ich relacje. Wesoły, wzruszający i obejrzałam go już dwa razy.

"Moja mama"' (dramat, 2019) - młoda dziewczyna opuszcza rodzinny dom i ucieka spod skrzydeł troskliwej matki. Po latach wraca, by spróbować ją odzyskać, a czasu nie ma wiele. Wstrząsający film. Połowę przepłakałam.

116

Odp: ulubione filmy

Filmy z Turcji są u nas słabo znane więc warto wyławiać takie perełki:)

117

Odp: ulubione filmy

Ostatnio fajny Turecki serial oglądałam - "Zniewoleni" , niezły. Przyjemnie się oglądało.

Historia miłości dwojga ludzi, których przeszłość pełna jest bolesnych wspomnień. Büşra po przeżytej traumie postanawia wrócić do rodzinnego miasta. Spotyka Selima, który jest nauczycielem, a jego przeszłość jest prawie tak samo gorzka jak przejścia Büşry. Dwoje młodych ludzi rozpoczyna wspólną podróż. Nie zdają sobie sprawy, że staną się uczestnikami serii paranormalnych zdarzeń.

118

Odp: ulubione filmy

Ja polecam film "Każdy wie lepiej" - obecnie w kinach - historia pełna intryg, para zakochanych po przejściach i cała rodzina knuje  przeciwko nim:)

119

Odp: ulubione filmy

Muszę to obejrzeć smile

Polecam film z Bradem Pittem "Sprzymierzeni". W skrócie i bez spoilerów: on jest oficerem kanadyjskiego wywiadu, ona francuską działaczką ruchu oporu i mają sprzątnąć w Casablance jakiegoś nazistę. Do tego momentu film wydaje się przeciętny. Zakochują się w sobie, wszystko jest cudownie, zamieszkują w Londynie i zaczyna się dziać...