1

Temat: Niskokaloryczne produkty

Czy jest ktoś w stanie podać mi w skrócie listę produktów o niskiej wartości kalorycznej? Podchodzę już czwarty raz do diety tym razem chciałabym potraktować to poważniej, dlatego potrzebuję podstawowych informacji. Będę bardzo wdzięczna za jakieś wskazówki.

2

Odp: Niskokaloryczne produkty

Nie patrz na kalorie, a raczej na to, co jest zdrowe i jak najmniej przetworzone.

3

Odp: Niskokaloryczne produkty

Dokładnie - najważniejsze są nisko przetworzone produkty, które nie zawierają tak dużej ilości soli.

4

Odp: Niskokaloryczne produkty

Są też produkty, do strawienia których używamy więcej kalorii niż one mają, np. kapusta - polecam!

5

Odp: Niskokaloryczne produkty

Polecam zamianę cukru białego na ksylitol smile który ma mniej kalorii i niższy indeks glikemiczny. Oczywiście najkorzystniej jest zrezygnować z cukru lub zamienić go na stewię. Niestety mnie się nie udaje wyeliminować cukru dlatego korzystam z ksylitolu smile .

6

Odp: Niskokaloryczne produkty

Mi lekarka powiedziała, żebym była ostrożna z owocami i podczas odchudzania jadła je przed południem i w niedużych ilościach. Chodzi o cukier. Zaleciła za to warzywa i kasze jako podstawowe produkty na diecie.

7

Odp: Niskokaloryczne produkty

Ogólnie owoce powinno się jeść tylko rano i to przed innymi produktami, bo później za długo leżą w żołądku i psują się, gdy są trawione razem z białkiem i tłuszczem...

8

Odp: Niskokaloryczne produkty

Oooo... to słyszałam, że fermentacja może powodować gazy, jeśli zmiesza się owoce i inne produkty w jednym posiłku, ale o tym, że powinno się je jeść w pierwszej części dnia, nie wiedziałam wcześniej.

9

Odp: Niskokaloryczne produkty

Z fermentacji owoców wywarza się alkohol:) Więc trzeba uważać, np. jak się  bierze silniejsze leki..

10

Odp: Niskokaloryczne produkty

Nie katuj się dietą, a po prostu zmniejsz ilość jedzenia smile żadna dieta Ci tego nie da. Pomyśl o deficycie kalorycznym i będzie lepiej. Nie smaż, jedz więcej warzy i unikaj słodzonych napojów, a sama zobaczysz jak waga spada samoistnie.

11

Odp: Niskokaloryczne produkty

Odchudzanie to też kwestia metabolizmu, jak jest "leniwy" to niestety ograniczenie kalorii niewiele da...

12

Odp: Niskokaloryczne produkty

> summerlove napisał/a:

> Odchudzanie to też kwestia metabolizmu, jak jest "leniwy" to niestety ograniczenie kalorii niewiele da...

Dokładnie, z naturą niestety nie wygramy ;(

13

Odp: Niskokaloryczne produkty

> filadelfia napisał/a:

> Nie patrz na kalorie, a raczej na to, co jest zdrowe i jak najmniej przetworzone.
-------------------------------------------------

Jedno zdanie, a mieści w sobie w sobie całą tajemnicę prawidłowego odżywiania smile

Tylko takie odżywianie zagwarantuje korzystny wpływ na sylwetkę. Ok, niskokaloryczne jedzenie może i daje nam poczucie, że sobie jemy, a kalorii mniej, łatwiej osiągnąć i utrzymać deficyt kaloryczny, ale co z tego, jeśli zaczyna brakować składników potrzebnych do utrzymania formy, zdrowia, fajnego wyglądu, różnych funkcji organizmu? Są witaminy rozpuszczalne tylko w tłuszczach, a tłuszcz jest wysokoenergetyczny i nie znajdziemy go na liście niskokalorycznych produktów. Bez niego nie przyswoimy niektórych składników potrzebnych nam nawet do prawidłowo przebiegającego i skutecznego odchudzania.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2019-04-20 19:11:44)

14

Odp: Niskokaloryczne produkty

Polecam sałatę oraz rzodkiewki...można je jeść do woli.

15

Odp: Niskokaloryczne produkty

Białko - słyszałam, że organizm potrzebuje około 40% więcej energii, aby je strawić niż przy innych produktach smile no i warzywka koniecznie!

16

Odp: Niskokaloryczne produkty

Najlepiej odchudza niskokaloryczna dieta, np. Kwaśniewskiego.

17

Odp: Niskokaloryczne produkty

Ale kto chciałby ciągle jeść kapustę....?:)

18

Odp: Niskokaloryczne produkty

Mój królik z pewnością nie miałby nic na przeciwko:-)

19

Odp: Niskokaloryczne produkty

Ja sprawdzam ilość cukru i tłuszczu i wybieram te z małą ilością