76

Odp: Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Ważne jest by dzieci od małego uczyć języków zaczynając od zabaw , dzieciaki są bardzo chłonne i napewno gdy będą starsze to bardzo to docenia i bedzie im łatwiej w życiu:)

77

Małe dziecko mały kłopot , duże dziecko duży kłopot.To powiedzenie nic nie straciło na aktualności.Córka aktualnie zdaje maturę a od prawie roku uczęszczała na zajęcia dodatkowe - korepetycje z matematyki. Zdecydowaliśmy się , zresztą jak kilka innych koleżanek córki .Widziałam ,że dość sumiennie przepracowała ten czas  ale zastanawiam się jaki będzie teraz efekt w postaci wyników matury. Wierzę w nią bardzo ale jednocześnie bardzo się boję ... taka chyba już niedola rodziców.

78

Dzisiaj można dużo się nauczyć samodzielnie.
Proponuję poczytać i przekonać się samemu.

79

Mój maluch chodzi do pierwszej klasy w Legnicy do szkoły prywatnej [url]http://www.prywatnaszkola.pl[/url] tam dzieci od pierwszej klasy uczą się dwóch języków, opłata jest jedna. Poza tym mozna wybierać spośród różnych zajeć dodatkowych, które są realizowane w szkole np. tańce, szachy, zajęcia plastyczne itp. Dzięki temu nie trzeba wozić dzieci po całym mieście, wszyskto jest na miejscu.

80

Moja córka bierze udział w wielu ciekawych zajęciach dodatkowych ( głownie sportowych). Ale wszystkie z nic odbywają się po lekcjach, na terenie szkoły do której chodzi ( Te Vizja na warszawskiej Ochocie). Nie są dodatkowo płatne a widzę, że sporo dzieci z nich korzysta.

81

Wiele osób wypowiada się na temat oświaty, szkoły i problemów z nią związanych. Z jednej strony super - na pewno jest to temat ważny i trzeba o nim rozmawiać. Niestety, często są to opinie wyssane z palca, nie mające nic wspólnego ze stanem faktycznym.
Ja, jeśli mam jakieś wątpliwości lub chcę się czegoś dowiedzieć, a nawet zapytać eksperta, zawsze korzystam z sieci - jest tam sporo ciekawych artykułów, informacji, wskazówek i rad związanych z oświatą, a także możliwość skorzystania z fachowej porady ekspertów.

82

Nie jest łatwo zorganizować dzieciom wszystkie zajęcia pozaszkolne i zgrać je z lekcjami, które kończą się o różnych godzinach i jeszcze do tego po 1-2 miesiącach zmienia się plan lekcji. Muszę niestety wybierać zajęcia najbliżej domu lub szkoły bo inaczej nie idzie tego wszystkiego ogarnąć. Tylko do szkoły tańca Cool Kids Dance Studio jeździmy samochodem, bo na inne zajęcia z tańca trudno namówić dzieci, które tam mają cały swój świat, ulubioną instruktorkę, występy na scenie, obozy taneczne. Nie można im tego odmówić.