1

Temat: wzmocnienie paznokci

moje paznokcie strasznie się rozdwajają i często się łamią... co mam z tym zrobić?

2

Odp: wzmocnienie paznokci

Według mnie najskuteczniejszą metodą wzmocnienia paznokci jest regularne wcieranie w skórki okołopaznokciowe oliwki do skórek i paznokci. W przeciwieństwie do wszystkich odżywek w lakierach, które mogą wysuszać płytkę oliwka nawilża i uelastycznia a pazurki staja się bardziej błyszczące i co raz ładniejsze...
Na początek możesz taką oliwkę wcierać nawet kilka razy dziennie, a później, gdy zauważysz poprawę wystarczy raz dziennie, aby utrzymać efekt smile

Jeśli zaś zależy Ci na szybkim rezultacie to warto skorzystać z zabiegu utwardzenia naturalnej płytki żelem. Efekt - od razu po wyjściu od stylistki Twoje pazurki są twarde i mocne.

3

Odp: wzmocnienie paznokci

jakis witaminek Ci brakuje tongue

4

Odp: wzmocnienie paznokci

a to dziwne, bo wciąż słyszę od koleżanek że mają ten problem, a mnie (odpukać) nigdy to nie spotkało yikes

5

Odp: wzmocnienie paznokci

Mnie na szczęście ten ten problem nie dotknął. Zawsze miałam twarde, długie i ładne paznokcie. Słyszałam jednak że można wcierać sok z cytryny. Podobno pomaga, jednak sama nie próbowałam.

6

Odp: wzmocnienie paznokci

Tak, tylko niekoniecznie służy dłoniom.

7

Odp: wzmocnienie paznokci

sok z cytryny rozjaśnia skórę, używam go jak mam przebarwione dłonie np. po obieraniu buraków big_smile

8

Odp: wzmocnienie paznokci

O tym nie wiedziałam. Fajnie, że są tu osoby mające taką wiedzę. smile Wracając do tematu..... na pewno są odżywki do paznokci, trzeba popytać w sklepach lub aptekach. Również tabletki można stosować (do nabycia w aptece).

9

Odp: wzmocnienie paznokci

Ja mam miękkie paznokcie ale np nie rozdwajają sie,

10

Odp: wzmocnienie paznokci

Fantastyczie działa olejek rycynowy. Niestety jego używanie jest mniej komfortowe - wszystko się lepi.

11

Odp: wzmocnienie paznokci

a jak się używa tego olejku rycynowego?
bo ja korzystałam z niego do włosów;)

12

Odp: wzmocnienie paznokci

Po pierwsze zacznij stosować leki, które wzmocnią Twój organizm w tym paznokcie również. Spytaj w aptece o tabletki poprawiające twardość paznokci. Po drugie polecam Bezbarwny lakier do paznokci łamliwych i rozdwajających się oraz wzmacniającą odżywkę do paznokci z Avonu (w obecnym 14/2009 katalogu cena ich wynosi 9,90 zł, a są naprawdę skuteczne). Moja mama miała problemy z paznokciami (cały czas miała styczność z chemią przez co zaczęły jej się rozdwajać paznokcie i bardzo zmiekły - jako prezent kupiłam jej te lakiery i poprawiła się jakość paznokcia, juz nie wygląda tak jak kiedyś)

13

Odp: wzmocnienie paznokci

Też mam łamliwe i słabe...Często je maczam w oliwie z oliwek podgrzanej....skórze rąk na pewno to pomaga...

14

Odp: wzmocnienie paznokci

Hmm o tym nie wiedziałam. Na szczęście nie mam problemu z paznokciami. Ale wiecie mojej przyjaciółce zniszczyła paznokcie kosmetyczka - zaraziła ja grzybicą. Uważajcie jak będziecie chodzić do manikiurzystek.

15

Odp: wzmocnienie paznokci

Oliwa z oliwek to dobry sposób, można ją lekko podgrzać i wymieszać z sokiem z cytryny.

16

Odp: wzmocnienie paznokci

[quote=Katarzynavon]Hmm o tym nie wiedziałam. Na szczęście nie mam problemu z paznokciami. Ale wiecie mojej przyjaciółce zniszczyła paznokcie kosmetyczka - zaraziła ja grzybicą. Uważajcie jak będziecie chodzić do manikiurzystek.[/quote]
ja na szczęście mam jedna i tą samą od lat... nigdy nic mi się u niej nie stało...

17

Odp: wzmocnienie paznokci

o przypomniałyście mi o kapieli olejowej dla dłoni. muszę zrobić, bo ostatnio mi się łamią paskudnie..

18

Odp: wzmocnienie paznokci

[quote=angelcity89]a jak się używa tego olejku rycynowego?
bo ja korzystałam z niego do włosów;)[/quote]

Podobnie - tylko wcierasz w pazokcie i skórki. To też metoda na zmiękczanie skórek, które później łatwiej odsunąć. Moczenie, nie wychodzi ekonomicznie.

19

Odp: wzmocnienie paznokci

rozdwajające się paznokcie - moja zmora sad  Niestety nie jestem na tyle systematyczna żeby je codziennie moczyć czy nawilżać. Ale to co zauważyłam, to, że zawsze muszę mieć lakier na paznokciach- wtedy jakoś mniej się łamią i rozdwajają.

20

Odp: wzmocnienie paznokci

ja również mam problem z rozdwajającymi paznokciami izawsze co jestm w aptece to zapminam o tym olejku sie zapytać

21

Odp: wzmocnienie paznokci

Rewelacyjne są odżywki Nail Tek- w zasadzie mają tak szeroki wybór,że każdy problem paznokciowy ogarniają;rozdwajające się,twarde łamiące się itp,itd

22

Odp: wzmocnienie paznokci

ja też mam kruche ale raczej od mycia garów i robót domowych, jak każda z nas

23

Odp: wzmocnienie paznokci

Dobrze też robi moczenie paznokci w podgrzanej oliwce

24

Odp: wzmocnienie paznokci

w oliwce albo w cytrynie- wybiela ale też wzmacnia

25

Odp: wzmocnienie paznokci

wszystko fajnie, tylko żeby czasu nie trzeba było na to poświęcać ... tongue