1

Temat: Operacja laserem na oku - obawy...

Dziewczyny, czy któraś z was operowała sobie wzrok laserem?
Chodzi mi o korekcję wady wzroku...
mam masę obaw i lęków i chyba jestem dośc mocno podszyta strachem - jest się czego obawiać?

że się nie uda, że laser mi wzrok spali itd itd?

2

Odp: Operacja laserem na oku - obawy...

Zawsze jest pewne ryzyko, ale to są minimalne zdarzenia na dużą ilość takich operacji... Wybór lekarza też jest ważny. Myśl pozytywnie, że będzie dobrze:)

3

Odp: Operacja laserem na oku - obawy...

Mi się wydaje, że przed taką operacją masę osób ma nerwy i lęki, ale poczytaj sobie po internecie czy po blogach chociażby relacje dziewczyn które już taką operację robiły - znakomita większość jest taka zadowolona, że jakiś tam niewielki dyskomfort w czasie operacji czy nerwówka idą w cień.
Ja bym się trzymała tego, żeby wybrać dobrą klinikę  która ma u siebie taki sam sprzęt jak ten, które w USA używa NASA do operacji dla swoich zołnierzy, dobrego lekarza, dużo o tym poczytać, porozmawiać z osobami, które już zaliczyły tą operację i moga się rzetelnie wypowiedzieć itd itd.
P.S ode mnie: nie sądzę, żeby jakakolwiek klinika, która bierze za takie operacje duuże pieniądze ryzykowała wizerunkową wtopę wypalając komuś wzrok he he he

Ostatnio edytowany przez Autisticart (2015-05-11 07:39:43)

4

Odp: Operacja laserem na oku - obawy...

myślę, że dobrze poradzić się okulisty, nie tylko swojego, ale jeszcze jakiegoś tak dla porównania, wybrać jakąś sprawdzoną klinikę, tam też badają oczy przed zabiegiem, czy nie ma przeciwwskazań i tego typu rzeczy, więc nie ma co panikować, moja koleżanka zrobiła sobie taki zabieg dobre 10 lat temu, miała sporą wadę i okazało się to dla niej najlepszym wyjściem

5

Odp: Operacja laserem na oku - obawy...

Jeżeli jeszcze nie poszłaś do okulisty po poradę, to możesz spróbować poszukać odpowiedzi na to pytanie na stronie  gdzie znajdziesz różnego rodzaju choroby oczu i dowiesz się w jaki sposób można je leczyć.

6

Odp: Operacja laserem na oku - obawy...

Zabiegi wykonywane przy użyciu lasera są mniej ryzykowne i bardziej precyzyjne niż klasyczne zabiegi chirurgiczne, więc moim zdaniem nie ma się co martwić. To są na ogół bardzo bezpieczne zabiegi, a ryzyko jakiegoś błędu czy powikłań jest naprawdę niewielkie.

7

Odp: Operacja laserem na oku - obawy...

Chodzi o tzw. LASIK? Miałem znajomego, który pracował ww firmie dystrybutora takiego sprzętu, oni sprowadzają lasery do takich zabiegów - był bardzo pewny swojego produktu.

8

Odp: Operacja laserem na oku - obawy...

Moja znajoma robiła zabieg, ale wada szybko wróciła.

9

Odp: Operacja laserem na oku - obawy...

A przecież ,to specjalista robi operacje,ale dla mnie każda operacja stwarza zagrożenie .Myślę ,że to precyzyjny zabieg i nie powinni oka uszkodzić no ale wypadki chodzą po ludziach jak to się mówi .

10

Odp: Operacja laserem na oku - obawy...

Czasem i specjalistom zdarzają się błędy... Ja bym się stresowała...

11

Odp: Operacja laserem na oku - obawy...

Trzeba być dobrej myśli, lekarz raczej będzie się starał wykonać dobrze zabieg...

12

Odp: Operacja laserem na oku - obawy...

Każda operacja niesie ze sobą ryzyko, ale nie poddanie się jej niczego nie rozwiąże. Ryzyko jest wpisane w nasze życie.

13

Odp: Operacja laserem na oku - obawy...

Dla mnie operacja na tak czułym organie byłaby mocno stresująca i pewnie zwlekałabym z nią długo, gdybym musiała się jej poddać. Zależy chyba też, komu co dolega, co się dzieje z narządem wzroku. Dwoje moich znajomych było operowane na zaćmę i komfort życia przed i po operacji jest tak różny, że mogliby być żywą reklamą i zachętą do tego, żeby odłożyć obawy i oddać się w ręce lekarzy. Zabiegi udane, rekonwalescencja też, wzrok się polepszył - wszystko na plus.