1

Temat: Dekoracja świąteczna

jakie w tym roku są modne dekoracje na święta Bożego Narodzenia tzn w jakich kolorach ubieracie choinkę, jak udekorować stół na wigilię czy jakaś fajna dekoracja okna...

2

Odp: Dekoracja świąteczna

nikt nic nie robi ??? dekoracja świąteczna jest też ważna tak samo jak potrawy świąteczne...

3

Odp: Dekoracja świąteczna

Ja lubię na stole eleganckie serwetki z motywami świątecznymi... A choinka w domu musi być różnokolorowa, nie tak jak w firmach czy urzędach, że żółto- granatowa czy niebiesko-czerwona...

4

Odp: Dekoracja świąteczna

Choinka u mnie jest zawsze bardzo kolorowa, nie sugerujemy się modą i pomysłami typu: w tym roku ma być dużo złota itd. U nas są wszystkie możliwe kolory. Jest stroik na stole, a na drzwiach wieniec świąteczny. Nie rozwieszamy światełak przed domem, bo nie mamy krzaka, he he. Jako dziecko zawsze miałam też swoją choinkę w pokoju.

5

Odp: Dekoracja świąteczna

U mnie są światełka na balkonie... I lubię na choince powiesić parę jabłek, ciastka, cukierki...

6

Odp: Dekoracja świąteczna

W tym sezonie modny jest fiolet na dekoracje świąteczne, ale i czerwony też na czasie. Choinka powinna być zawsze w tym samym kolorze co dekoracja stołu...

7

Odp: Dekoracja świąteczna

U mnie zawsze przeważa granatowy i złoty więc nie zamierzam i w tym roku podążać za modą

8

Odp: Dekoracja świąteczna

a u mnie w tym roku będzie przewaga czerwonego ze złotym ale i inne dodatki takie jak aniołki czy gwiazdki szydełkowe, cukierki, pierniczki, jabłka...

9

Odp: Dekoracja świąteczna

No tak, zawsze są kolory dominujące i dodatki smile
Ja zawieszam też ciastka oraz ozdoby zrobione przez moją siostrzenicę, która je tworzy dla całej rodziny już od listopada smile

10

Odp: Dekoracja świąteczna

jakieś ozdóbki zrobione przez moje dzieci też pewnie zawisną

11

Odp: Dekoracja świąteczna

Jeśli znajdą czas między szkołą a komputerem..

12

Odp: Dekoracja świąteczna

U mnie choinkę ubiera syn więc jest strasznie kolorowo i "naćkane". Na stół zrobię stroik jak co roku z gałązek i ozdób świątecznych. Obrus mamy świąteczny czerwono zielony. Poza tym mój syn poobwiesza wszystko jak zwykle anielskimi włosami big_smile

13

Odp: Dekoracja świąteczna

To fajnego masz syna - pewnie ma mniej niż 10 lat, bo te starsze dzieciaki to już nie chcą się bawić w strojenie domu na święta, mają ważniejsze 'sprawy"...

14

Odp: Dekoracja świąteczna

[quote=Ksymena]Jeśli znajdą czas między szkołą a komputerem..[/quote]
ozdóbki robią w szkole lub na zajęciach plastycznych, w domu też czasami znajdą chwilkę ale oczywiście że komputer najważniejszy...

15

Odp: Dekoracja świąteczna

Myślałam że w w szkole już się odchodzi od prac "ręcznych" - przynajmniej dzieci z mojej rodziny nie mają takich zajęć w szkole (II  i IV klasa)

Ostatnio edytowany przez Ksymena (2010-12-21 15:15:29)

16

Odp: Dekoracja świąteczna

w pierwszej klasie robili aniołki, mikołaje i łańcuchy, a na zajęciach plastycznych moja 5-latka też robiła jakieś tam mikołajki i choinki...

17

Odp: Dekoracja świąteczna

i bardzo dobrze - niech dzieciaki ćwiczą! co i rusz zabierają jakieś zajęcia lub obniżają poziom! osobiscie uważam,że zajęcia techniczne i plastyczne powinny być całą podstawówkę!!

18

Odp: Dekoracja świąteczna

Słyszałyście że jest taki pomysł ministertwa, żeby np. historia była w gimnazjum od starożytności do XIX wieku, a w liceum od XX do czasów najnowszych? No to [pewnie i historię literatury będzie się tak omawiać, bo to są przedmioty "równoległe", zwłaszcza w klasach humanistycznych. To oczywiście niesie za sobą zmianę podręczników no i obcięcie godzin, czyli zwolnienia nauczycieli... W zamian za te "oszczędności" urośnie nam pokolenie niedouczonych ludzi.

Ostatnio edytowany przez Caroline (2010-12-23 13:10:46)

19

Odp: Dekoracja świąteczna

A co do dekoracji - dziś dostałam super śliczny dzwoneczek na choinkę, ale taki duży (ok. 15 cm. wys.), bajecznie kolorowy - siostrzenica będzie zachwycona!!!

20

Odp: Dekoracja świąteczna

Piekę z synem pierniczki z dziurką , do dekoracji choinki , wyglądają wspaniale i można je zjeść:)
Dodatkowo robimy ozdoby z bibuły , gwiazdy betlejemskie , aniołki , dzwonki, co roku nowe i trochę inne.
Myślę , że to znakomity pomysł na oryginalne ozdoby , no a czas wspólnie spędzony z dzieckiem bezcenny!!

21

Odp: Dekoracja świąteczna

Zazdroszczę że masz na to czas...

22

Odp: Dekoracja świąteczna

w domach , to się jeszcze dekoruje obejście, bo w miastach na balkonach już mało kto, z roku na rok widzę jak jest ubogo, nikt nie zawiesza lampek na balkonach, czy w oknach migających dekoracji, bo to żre dużo prądu.

23

Odp: Dekoracja świąteczna

Znalazłam w ikei i home&you fajne dekoracje.
Myślę, że to będzie hit na tych świąt

24

Odp: Dekoracja świąteczna

Mimo że nie obchodzę religijnych świąt, mam zwyczaj dekorować, cieszyć się, życzyć, dawać prezenty big_smile Można by rzec, że obchodzę "święta zimowe" big_smile Dekoruję dom otrzymanymi kartkami świątecznymi, betlejemskimi gwiazdami, świątecznymi świecznikami, drewnianymi śnieżynkami, reniferki i bałwanki mile widziane big_smile

25

Odp: Dekoracja świąteczna

Ja też lubię te klimaty z brokatem, czerwienią i złotem, same dekoracje cieszą oko niezależnie od tego, czy jesteśmy wierzący, czy nie;)