1

Temat: Ślub, ale za wesele podziękujemy

Zastanawiam się, jak zrobić coś takiego, żeby nikogo nie urazić.
Doskonale zdaję sobie sprawę, że to Para Młoda decyduje o tym, czy wesele w ogóle się odbędzie, czy będzie to małe przyjęcie, czy kilkudniowe balowanie dla kilkuset osób.

Są jednak oczekiwania rodziny i znajomych. Wszyscy wypytują, czy już mają zbierać pieniądze, dopytują o wymarzony prezent. Mówisz im, że nic wielkiego nie planujesz, bo nie przepadasz, bo masz inny pomysł, ale oni wiedzą swoje.

Ślub bez wesela? Nieprawdopodobne.

Jak sprawić, żeby nieprawdopodobne stało się prawdopodobnym, a miłośnicy takich imprez nie próbowali zmieniać na siłę koncepcji?

2

Odp: Ślub, ale za wesele podziękujemy

Ja jestem za, nie każdy chce i musi wyprawiać wesele, zwłaszcza jak to jego drugi ślub lub tylko cywilny. Poza ty,m to też koszty, nie wyobrażam sobie brać pożyczki żeby spełniać cudze marzenia, a nie swoje...

3

Odp: Ślub, ale za wesele podziękujemy

Najlepiej wziąć ślub potajemnie i zawiadomić wszystkich po fakcie:)

4

Odp: Ślub, ale za wesele podziękujemy

Nie, jednak najbliższa rodzina powinna być obecna na ślubie. Po prostu ja bym broniła swojego zdania, przecież jako dorosłej osobie nikt mi nie może narzucić swoich poglądów. Nie chcę i koniec.  Dla kogo jest wesele? Dla gości czy przede wszystkim dla pary nowożeńców? Jeśli nie chcą wesela to trzeba to zrozumieć.

5

Odp: Ślub, ale za wesele podziękujemy

Prawdopodobnie niektórzy mogą poczuć się obrażeni tym, że wesele nie zostało zorganizowane, zwłaszcza starsi członkowie rodziny, tacy bardziej konserwatywni. Inni mogą odebrać to jako niechęć do zaproszenia ich, a jeszcze inni mieć żal, że oni na swoje prosili itd. Niektórym może być naprawdę przykro, że para młoda nie chciała, aby uczestniczyli w tak wyjątkowej chwili i uważać, że to samolubne ze strony młodych. Ja to rozumiem. Trochę faktycznie szkoda, ale należy uszanować decyzję nowożeńców. To ich dzień, ich związek, to ich zasady powinny obowiązywać.

6

Odp: Ślub, ale za wesele podziękujemy

A kto nam każe przejmować się cudzymi fochami? W moim przypadku musiałabym wziąć kredyt na wesele więc zrobić sobie obciążenie na start nowej drogi życiowej....

7

Odp: Ślub, ale za wesele podziękujemy

No cóż, rodzinka też chce się pobawić czasem:)