1

Temat: Jak zająć dziecku czas

Jak zająć czas 10 latkowi w dalekiej (bo prawie 8 godzinnej) podróży autobusem? Macie jakieś pomysły?

2

Odp: Jak zająć dziecku czas

Najprościej dać tablet i niech gra:)
Albo pograjcie np. w scrabble, czy państwa - miasta:)

3

Odp: Jak zająć dziecku czas

Ja też się niebawem wybieram z synem i pierwsze co sprawdziłam, czy na  (którą będziemy jechać) jest wifi. Myślę, że puszczę maluchowi jakąś bajkę na youtubie.

4

Odp: Jak zająć dziecku czas

gry planszowe , z rodzicami , zwierzak smile

5

Odp: Jak zająć dziecku czas

A może prześpi większość tej podróży i nie trzeba będzie zajmować czasu smile autobus kołysze a monotonia usypia wiec to całkiem prawdopodobny scenariusz

6

Odp: Jak zająć dziecku czas

tablet , komórka  to niestety dobry pomysł 
tu dużo nie da się nawymyślać a faktycznie kilka godzin jazdy dla dziecka to może być problem

Ostatnio edytowany przez AnnaLis (2017-12-29 15:10:42)

7

Odp: Jak zająć dziecku czas

Samo niech sobie zajmie czas.

8

Odp: Jak zająć dziecku czas

proponuje nowa książeczka lub komiks , jakaś gra w podróży, książeczka z zagadkami/ sudoku/ krzyzówkami - ważne by byly to rożne rzeczy by dziecko moglo samo zdecydowac co chce robic

9

Odp: Jak zająć dziecku czas

> Konczita napisał/a:

> Jak zająć czas 10 latkowi w dalekiej (bo prawie 8 godzinnej) podróży autobusem? Macie jakieś pomysły?

niech gra na tablecie

10

Odp: Jak zająć dziecku czas

Coraz więcej jest gier w wydaniach kieszonkowych czy podróżnych, myślę że to lepsza opcja niż telefon czy tablet; właśnie jak córka jechała na zieloną szkołę, to też takie zabierała. No i zawsze to wspólna zabawa. Tak jak na miejscu, chodzi o to żeby dzieci się integrowały, bawiły wspólnie, a w tym ośrodku mieli do tego mnóstwo okazji. Różne gry terenowe, wspinaczki, wycieczki to też sposób na wspólne spędzanie czasu i świetną zabawę.

Ostatnio edytowany przez odeta11 (2019-01-02 22:28:38)

11

Odp: Jak zająć dziecku czas

u nas wygląda to z reguły tak, że po przyjściu z przedszkola kontynuujemy to, co dziecko danego dnia robiło na zajęciach smile Córcia poza standardowymi zajęciami bierze też udział w tych dodatkowych np związanych z gotowaniem. Potem wspólnie kuchimy w domu smile Mnóstwo zabawy i radości a przy okazji budowanie trwałych relacji.

12

Odp: Jak zająć dziecku czas

Może warto zastanowić się nad dodatkowymi zajęciami dla dziecka, np kurs językowy? Pozytywnie wpłynie to na jego rozwój oraz możliwości. Postaw na sprawdzone osoby w tej sytuacji,które znają się na edukacji i mają w tym wymiarze naprawdę świetne referencje!

13

Odp: Jak zająć dziecku czas

Można razem z dzieckiem uczyć się języka w domu, są teraz e-kursy i wiele pomocy językowych w księgarniach

14

Odp: Jak zająć dziecku czas

Fajne są robótki ręczne, wiele rzeczy można zrobić z dzieckiem i mieć z nich pożytek w domu