1

Temat: Rozwód, potrzebny adwokat?

Właśnie w tym roku zdecydowaliśmy się z mężem na rozwód i poszukuję jakiegoś dobrego adwokata z Krakowa, znacie kogoś? Bo znajoma dała mi namiary   i zastanawiam się, czy warto skorzystać z jego pomocy? Nie pytałam koleżanki skąd ma namiar na tego adwokata, więc nie wiem czy warto? A tak w ogóle , to ile może trwać taka sprawa rozwodowa? Miałyście takie doświadczenia?

2

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Nie do każdego rozwodu trzeba adwokata... A sprawa rozwodowa trwa najkrócej jak rozwód jest za porozumieniem stron, bez walki o majątek i o winę  za rozpadu małżeństwa..

3

może najpierw spróbujcie się dogadać, a jak to nie pomoże to wtedy myśl o prawniku.

4

Nie wiem jak to z tym adwokatem jest, ale chyba nie zawsze jest potrzebny przy rozwodzie. Moja koleżanka gdy sie rozwodziła miala adwokata, ponieważ chciała uzyskać alimenty. Wynajmowała wcześniej agencję mb detektywi, dzięki której okazalo się, że mąż ją zdradza i dzięki temu miała dowody w sądzie i dostała te alimenty.

5

Dzięki za przydatne porady smile Z całą pewnością z nich skorzystam bo są naprawdę przydatne big_smile

6

Ja bym zapytała znajomych.

7

jeśli się ze sobą dogadacie i nie będziecie się o wszystko ze sobą szarpać to może się obejść bez adwokata.

8

Jeśli między sobą wszystko ustalicie to nie powinno być problemów i wtedy adwokat zbędny. Jednak często nie idzie tak łatwo. Wtedy najlepiej mieć fachowca u boku. Mi znajoma wspominała, że  jest dobry w sprawach rozwodowych wydaje się być kompetentny z tego co też przeczytałam na jego stronie.

9

Właściwie to adwokat nie jest potrzebny do rozwodu, jeśli nie orzeka się o winie.

10

Albo nie dzieli się dużego majątku.. Bo walka o kasę jednak wymaga doradcy:)

11

Jeśli jest taka możliwość, to warto wziąć rozwód bez orzekania o winie - jest szybszy, mniej bolesny (dla obu stron), no i adwokat nie jest potrzebny. Co do adwokata, to warto wybrać takiego mającego doświadczenie w sprawach rozwodowych

12

zalezy jakie sa relacje miedzy malzonkami ale generalnie sama  osobiscie nie slyszalam o sprawie rozwodowej bez adwokata

Ostatnio edytowany przez rosek80 (2017-05-05 16:34:15)

13

Super wink Dzięki wielkie za wszelkie porady w tym obszarze tematycznym smile

14

Jeśli macie dzieci, od razu pomyśl o alimentach. Jeśli opieka będzie na Twojej głowie, możecie liczyć na alimenty od ojca dzieci.

15

[quote=rizzoli33]Właściwie to adwokat nie jest potrzebny do rozwodu, jeśli nie orzeka się o winie.[/quote]
Niby nie jest potrzebny ale nigdy nie wiadomo co były partner wyciągnie przed sądem dlatego moim zdaniem warto mieć w takich chwilach adwokata przy sobie. Moja przyjaciółka korzystała z usług  i dobrze na tym wyszła bo podczas rozwodu była tak zdenerwowana że sama by sobie nie poradziła.

16

Oczywiście, że w każdym przypadku lepiej mieć przy sbie jakiegoś prawnika niż nie. Nigdy nie wiemy czym nas partner zaskoczy, ostatnio u nich załatwiałam sprawy związane ze spadkiem i wszystko sprawnie poszło.

17

Lepiej zawsze mieć prawnika pod ręka i w razie czego skorzystać z porad prawnych. Sama miałam podobno sytuację i konsultowałam większość decyzji z kancelaria adwokacka Jarosław [url]http://www.adwokatkusagajur.pl/[/url] . Warto, aby mieć spokój i być pewnym smile

Ostatnio edytowany przez Mania21 (2017-07-31 10:41:16)

18

Wydaje mi się, że jeśli się na czymś nie znamy to warto skorzystać z pomocy specjalisty. Moja sprawa rozwodowa była moją pierwszą sprawą w sądzie. Zdecydowałam sie na pomoc adwokata z Gdyni [url]http://adwokatkrakowski.pl/,[/url] chociaż rozważałam to, by nie korzystać w ogóle z adwokata. Cieszę się, że podjęłam mądrą decyzje, bo jednak mój były mąż nie chciał ugody...

19

Zależy jak będzie przebiegał rozwód, jeżeli nie za bardzo pokojowo, to na pewno adwokat się przyda.

20

Szukam skutecznej kancelarii z Krakowa, zależy mi na czasie, sprawa jest dość skomplikowana. Będę wdzięczna za pomoc, do kogo najlepiej się zgłosić.

21

> karolal napisał/a:

> Szukam skutecznej kancelarii z Krakowa, zależy mi na czasie, sprawa jest dość skomplikowana. Będę wdzięczna za pomoc, do kogo najlepiej się zgłosić.

Ja korzystałam w pomocy prawnej Pana Słomki, on prowadzi kancelarię na ul. Szafera 9, można na niego liczyć w trudnych sytuacjach, bardzo skuteczny adwokat, oczytany, ma dużą wiedzę i doświadczenie w sprawach z zakresu prawa cywilnego. W sieci sobie poczytaj o tej kancelarii.

22

Kancelaria adwokacka specjalizuje się własnie w rozwodach. Wydaje mi się że byłby to bardzo dobry wybór. Pomogli mojemu znajomemu wyjść z naprawdę ciężkiej sytuacji z rozwodem z orzeczeniem o jego winie. Nikt się nie spodziewał, że rozprawa pójdzie aż tak dobrze, ale było to możliwe i w sumie dokonane przez właśnie tę kancelarie. Możesz poczytać sobie o nich opinie na necie jak coś. W okolicy mają świetną renomę.