1

Temat: Kosmetyki do stóp

Jakich kosmetyków do stóp używacie ?
Zimą też o nie dbacie ?

2

Odp: Kosmetyki do stóp

O stopy dba się przez cały rok, dlaczego miałabym nie dbać zimą? Robię przy nich to co zwykle - złuszczam maską, nawilżam dobrym kremem, maluję pazurki. smile

3

Odp: Kosmetyki do stóp

Ja używam maski Epilfeet, pomimo różnych wcześniejszych prób nic nie dawało aż tak dobrych efektów jak ta maska. A przy tym samo jej użycie jest banalnie proste smile

4

Odp: Kosmetyki do stóp

Tak samo latem jak i zimą, maska złuszczająca raz na 5-6 tygodni i krem na co dzień, raczej na noc, wolę takie tłuste i ciężko potem chodzić, za długo się wchłaniają, więc używam na noc, tuż przed położeniem się do łóżka.

5

Odp: Kosmetyki do stóp

> Sasetka26 napisał/a:

> Ja używam maski Epilfeet, pomimo różnych wcześniejszych prób nic nie dawało aż tak dobrych efektów jak ta maska. A przy tym samo jej użycie jest banalnie proste smile

Tej jeszcze nie próbowałam. Jak dokładnie działa? Daje jakieś fajne efekty? Na co mogę liczyć. smile

6

Odp: Kosmetyki do stóp

Kremy, dezodoranty, zasypki, sole smile
Zasypki gdy przede mną długi dzień bez obuwia zmiennego, zwłaszcza gdy trzeba siedzieć w zimowych butach wewnątrz pomieszczenia. Podobnie dezodoranty, które jeśli zawierają talk, mogą dodatkowo chronić skórę przed otarciami w sandałkach.
Sole okazyjnie, gdy chcę się zrelaksować lub robię pedicure, to dodaję do wody. Ewentualnie jakiś inny kosmetyk, jak olejek lub perełki.
Najczęściej używam kremów. Kiedyś raz na jakiś czas stosowałam maseczkę, ale teraz widzę, że lepszy efekt daje nasmarowanie grupo kremem i przespanie się w skarpetkach.

7

Odp: Kosmetyki do stóp

BALSAM ROZMARYNOWY DO STÓP od HB - aby tylko systematycznie stosowane. Stopy są mocno narażone na uszkodzenie skóry, wymagają ciągłej pielęgnacji. Dopiero w taki sposób można uzyskać dobre efekty. Sama również miałam wielokrotnie problemy z ich twardością, kiepskim wyglądem. Aktualnie nie mam takich problemów, wszystko jest w porządku.

8

Odp: Kosmetyki do stóp

Mnie nie potrzebne żadne cuda, a ostatnio do stóp używam tylko HudSalva od Swederm. To natłuszczająca maść, która regeneruje i dogłębnie nawilża. Radzi sobie nawet z popękanymi piętami i bardzo suchą skóra. Jest plusem jest to, że działa leczniczo i jest polecana dla osób z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry (AZS), zrogowaciałym naskórkiem, zaczerwienieniem i pęknięciami.

9

Odp: Kosmetyki do stóp

ja uwielbiam kosmetyki joanny - szczeg kremu , ale teraz marka własna z rossmana- N36

10

Odp: Kosmetyki do stóp

Super jest spray Undofen 4w1 do stóp i obuwia. Fajny, świeży zapach. Nie jest tak, że całkowicie eliminuje pocenie, ale nie tak ma przecież działać. Ma jedynie ograniczać nadmierne wydzielanie potu. Po 10 godzinach biegającej pracy nie ma siły, aby nie mieć spoconych łapek i powiem szczerze - nic a nic nie mam mu do zarzucenia, bo nie zdarzyło mi się, żeby odczuwać nieprzyjemny zapach mimo mokrych skarpetek.

11

Odp: Kosmetyki do stóp

A jakie skarpetki złuszczające polecacie? Miałąm z lirene i nic mi się nie zaczęśło złuszczać... Zero efektu ;/ Nie wiem dlaczego.... Teraz mam taki spray nawilżająco - odświeżający z evree, ale wolałabym coś bardziej nawilżającego.

12

Odp: Kosmetyki do stóp

Skarpetki złuszczające najlepiej robić wczesna wiosna jak jeszcze nie chodzimy w odkrytych butach smile Bo potem nie ładnie wygląda jak zwisa z nich naskórek wink A kremować należy codziennie to wtedy zawsze będą miękkie i gładkie.

13

Odp: Kosmetyki do stóp

Mi akurat nic nie zwisało, ale skóra zrobiła się taka biała, jakbym łupieżu dostała big_smile Musiałam w zakrytych chodzić.

14

Odp: Kosmetyki do stóp

Ja mam właśnie skarpetki złuszczające jakieś, ale wciąż zapomina,m żeby je przetestować. Może trzeba w końcu stopy na lato przygotować big_smile a tak to mam krem smile i dezodorant.

15

Odp: Kosmetyki do stóp

Regularnie dbać wystarczy i skarpetki złuszczające nie będą potrzebne:)

16

Odp: Kosmetyki do stóp

Niektórzy mają mocno przesuszającą się skórę z powodu cukrzycy, albo z powodu wieku. Nie zawsze krem wystarcza. Podobno brak niektórych składników w diecie też może przyczyniać się do nadmiernego rogowacenia. U mnie wystarczy odpuścić sobie kremowanie na 3 dni i od razu widać hmm

17

Odp: Kosmetyki do stóp

nie boicie się tych skarpetek, ja sie naczytałam o niebezpiecznych kwasachw  nich, ze są bardzo mocne i mogą skóre zniszczyc

18

Odp: Kosmetyki do stóp

Ale czasem skórę trzeba zmobilizować do złuszczania, kwasy są też na twarz stosowane jako peeling w salonie  i nikt się nie boi:)

19

Odp: Kosmetyki do stóp

Skóra i tak się ściera mechanicznie (ocieranie o ubrania, buty), a proces jej naturalnej odnowy trwa 2-4 tygodnie, podczas których m.in. złuszcza się ta obumarła część. Dzieje się to niezauważalnie dla nas, bo nie jest to wymuszone złuszczanie całymi partiami, jak przy takich skarpetkach. Można więc powiedzieć, że po co to robić, skoro robi się samo i to wtedy, kiedy ma się robić. Naturalnie.
Nie wiem, może producenci kosmetyków postanowili zarobić na tym wciskając nam produkty, których nie potrzebujemy i skłaniając nas do myślenia, że owszem, potrzebujemy bardzo. Wiadomo przecież, że działania marketingowe polegają między innymi na stworzeniu potrzeby konsumenckiej, aby można ją było potem zaspokoić. Tak czy inaczej mam wrażenie, że czasami potrzebuję mocniejszej ingerencji, niż tylko poddanie się się naturalnym procesom Dlatego nie boję się tych kwasów. Może gdyby okazało się, ze moja skóra źle na nie reaguje, jest zbyt delikatna, to więcej bym tego nie zrobiła.

20

Odp: Kosmetyki do stóp

Kosteczka, trzeba uważać by nie było po prostu ran na stopach, ale to nawet w instrukcji pisało. Tak jak mówi Niechcemisie, czasem trzeba wspomóc naturalne efekty. Te skarpetki epilfeet by olie, wg mnie są najlepsze i jeszcze ani razu mi się nic nie stało

21

Odp: Kosmetyki do stóp

bardzo dobry krem organiczny z propolisem jest na stopy https://beeyes.pl/sklep/propolia-organiczny-krem-do-suchych-stop-aloes-maslo-shea-lawenda-i-organiczny-propolis/ ale to do zadańspecjalnych, nawet mega duze przesuszenia i zrogowacenia mi zlikwidował

22

Odp: Kosmetyki do stóp

Kosteczka, to nie są jakieś mocne, żrące kwasy. One rozluźniają jakby wiązania między warstwami skóry, przez co martwy naskórek się złuszcza, a zdrowa skóra pozostaje nienaruszona. Zobacz sobie szczegóły tutaj: http://byolie.com/pl/dzialanie-epilfeet/

23

Odp: Kosmetyki do stóp

Miałam okazję tych Epilfeet spróbowac kilka razy i na pewno nie da się naturalnie tak ładnie oczyścić skóry z niepotrzebnego naskórka. Nawet po tygodniu nad morzem (piasek, plaża)  moje stopy nie były tak delikatne. Zabiegi z kwasem robi się też na skórę twarzy i na dłonie.

24

Odp: Kosmetyki do stóp

Na pewno epilfeet jest super alternatywą dla wizyty u kosmetyczki. Ja w sumie przestałam do niej chodzić gdy zaczęłam ich używać.

25

Odp: Kosmetyki do stóp

Ja tak samo, kiedy chodziłam na pedicure, teraz dzięki by Olie mam ten sam efekt za pół ceny wink