1

Temat: Termometr?

Jaki termometr polecacie? Dokładnie raczej interesują mnie modele bezdotykowe, bo te zwykłe dotykowe nie sprawdzają się przy mierzeniu temperatury maluszkom. Gdzieś czytałam, że ważne by przy wyborze termometru wybrać taki z najmniejsza granicą błędu. Macie jakieś swoje modele przetestowane i możecie polecić?

2

Odp: Termometr?

Nam jako dzieciom mierzono temperaturę zwykłym rtęciowym i żyjemy;) Nie warto aż tak się trząść nad dzieckiem i tak mu ciągle zapewniać  tę "najwyższą jakość" lansowaną przez reklamy, bo przepłacamy, a efekt  podobny jak w przypadku zwykłych tańszych rzeczy... Jak dziecko jest chore to to po nim widać, i samo mierzenie temperatury nie jest wyznacznikiem choroby. A lekarza i tak trzeba wezwać - a w szpitalu już mu zmierzą dokładnie temperaturę, naprawdę...

3

Odp: Termometr?

> summerlove napisał/a:

> Nam jako dzieciom mierzono temperaturę zwykłym rtęciowym i żyjemy;) Nie warto aż tak się trząść nad dzieckiem i tak mu ciągle zapewniać  tę "najwyższą jakość" lansowaną przez reklamy, bo przepłacamy, a efekt  podobny jak w przypadku zwykłych tańszych rzeczy... Jak dziecko jest chore to to po nim widać, i samo mierzenie temperatury nie jest wyznacznikiem choroby. A lekarza i tak trzeba wezwać - a w szpitalu już mu zmierzą dokładnie temperaturę, naprawdę...

Ty tak na poważnie? Troska nad dzieckiem to chyba nic złego. To, że dziecko jest nie wyraźne i cieplejsze nie znaczy, że już ma gorączkę i trzeba podawać lek. Po to są termometry, żeby sprawdzić temperaturę i w odpowiednim momencie zareagować. Doprowadzanie do wizyty w szpitalu, żeby zmierzyć temperaturę to coś, z czym się nie spotykałam.

U mnie w domu jest tradycyjny termometr dla dorosłych. Dzieciaki mają do dyspozycji bezdotykowy. Pomiar nim jest mniej uciążliwy. Testowałam już 3. Dwa pierwsze były tanie. Pomiar nie zawsze dokładny. Dopiero z czasem jak pozyskałam informacje o tym jak działa taki termometr i co ma wpływ na wynik zdecydowałam się na zakup droższego modelu, który mam do dziś.

4

Odp: Termometr?

Juliette masz racje. Przecież temperatura jest bardzo ważna. Nawet w szpitalu ciągle ją mierzą. I nie chodzi tu o podwyższoną, ale również obniżoną. I mierzenie nie oznacza podawania leków. A mogę wiedzieć jaki model masz? Bo ja w sumie zastanawiam się nad Visiofocus Smart, bo ma czujnik odległości pomiaru, co ma wpływ na prawidłowy wynik.

5

Odp: Termometr?

> Anastazja napisał/a:

> Juliette masz racje. Przecież temperatura jest bardzo ważna. Nawet w szpitalu ciągle ją mierzą. I nie chodzi tu o podwyższoną, ale również obniżoną. I mierzenie nie oznacza podawania leków. A mogę wiedzieć jaki model masz? Bo ja w sumie zastanawiam się nad Visiofocus Smart, bo ma czujnik odległości pomiaru, co ma wpływ na prawidłowy wynik.

Mam termometr nad którego zakupem się zastanawiasz. Szukałam właśnie potwierdzenia jego zakupu, bo sporo kosztował.

6

Odp: Termometr?

No w medyczny-rzeszow.pl jest za 259 zł czy to dobra cena? Mogę wiedzieć ile płaciłaś?

7

Odp: Termometr?

> Anastazja napisał/a:

> No w medyczny-rzeszow.pl jest za 259 zł czy to dobra cena? Mogę wiedzieć ile płaciłaś?

Ehh... zapłaciłam ponad 300 zł. Termometr kupiłam przez porównywarkę cen. Jak widać nie najtaniej... 259 zł to chyba aktualnie najlepsza cena.

8

Odp: Termometr?

> juliette napisał/a:

> > Anastazja napisał/a:

> No w medyczny-rzeszow.pl jest za 259 zł czy to dobra cena? Mogę wiedzieć ile płaciłaś?

Ehh... zapłaciłam ponad 300 zł. Termometr kupiłam przez porównywarkę cen. Jak widać nie najtaniej... 259 zł to chyba aktualnie najlepsza cena.


No to chyba chociaż raz zrobiłam tańszy i wydaje mi się, że dobry zakup.

9

Odp: Termometr?

Wiesz co ja mam taki na podczerwień i on jest bardzo fajny, szczególnie gdy masz małe dzieci no i one sa bardzo ruchliwe.