1

Temat: Termometr

Jaki termometr polecacie? Dokładnie raczej interesują mnie modele bezdotykowe, bo te zwykłe dotykowe nie sprawdzają się przy mierzeniu temperatury maluszkom. Gdzieś czytałam, że ważne by przy wyborze termometru wybrać taki z najmniejsza granicą błędu. Macie jakieś swoje modele przetestowane i możecie polecić?

2

Odp: Termometr

Nam jako dzieciom mierzono temperaturę zwykłym rtęciowym i żyjemy;) Nie warto aż tak się trząść nad dzieckiem i tak mu ciągle zapewniać  tę "najwyższą jakość" lansowaną przez reklamy, bo przepłacamy, a efekt  podobny jak w przypadku zwykłych tańszych rzeczy... Jak dziecko jest chore to to po nim widać, i samo mierzenie temperatury nie jest wyznacznikiem choroby. A lekarza i tak trzeba wezwać - a w szpitalu już mu zmierzą dokładnie temperaturę, naprawdę...

3

Odp: Termometr

U mnie w domu jest tradycyjny termometr dla dorosłych. Dzieciaki mają do dyspozycji bezdotykowy. Pomiar nim jest mniej uciążliwy. Testowałam już 3. Dwa pierwsze były tanie. Pomiar nie zawsze dokładny. Dopiero z czasem jak pozyskałam informacje o tym jak działa taki termometr i co ma wpływ na wynik zdecydowałam się na zakup droższego modelu, który mam do dziś.

4

Odp: Termometr

Juliette masz racje. Przecież temperatura jest bardzo ważna. Nawet w szpitalu ciągle ją mierzą. I nie chodzi tu o podwyższoną, ale również obniżoną. I mierzenie nie oznacza podawania leków. A mogę wiedzieć jaki model masz? Bo ja w sumie zastanawiam się nad tym co ma czujnik odległości pomiaru, co ma wpływ na prawidłowy wynik.

5

Odp: Termometr

Mam termometr nad którego zakupem się zastanawiasz. Szukałam właśnie potwierdzenia jego zakupu, bo sporo kosztował.

6

Odp: Termometr

No jest taki  za 259 zł czy to dobra cena? Mogę wiedzieć ile płaciłaś?

7

Odp: Termometr

Ehh... zapłaciłam ponad 300 zł. Termometr kupiłam przez porównywarkę cen. Jak widać nie najtaniej... 259 zł to chyba aktualnie najlepsza cena.

8

Odp: Termometr

No to chyba chociaż raz zrobiłam tańszy i wydaje mi się, że dobry zakup.

9

Odp: Termometr

Wiesz co ja mam taki na podczerwień i on jest bardzo fajny, szczególnie gdy masz małe dzieci no i one sa bardzo ruchliwe.

10

Odp: Termometr

Ja mam termometr który fajnie działa, dobrze i szybko mierzy. Każda mama wie jakie uciążliwe jest mierzenie temperatury maluszkowi, nie wyobrażam sobie żeby mój synek usiedział z alkoholowym pod pachą czy w innej części ciała wink

11

Odp: Termometr

Sama dla swojej córeczki, która urodzi się za miesiąc (na święta smile ) kupiłam termometr do uszka od haxe, podobno najbardziej stabilne. Ceny teraz są wyższe, bo koronawirus.

Ostatnio edytowany przez Alina_Polina (2020-11-17 11:44:11)

12

Odp: Termometr

Nam się sprawdza bezdotykowy. Szybko i dokładnie mierzy temperaturę i zapamiętuje dziesięć ostatnich pomiarów. Przydatna funkcja.

13

Odp: Termometr

To historia pomiarów ma znaczenie? Raczej zwykle obecna temperatura wskazuje, w jakim stanie jest pacjent i jak go leczyć:)

14

Odp: Termometr

Najlepszy jest taki wielofunkcyjny!