1

Temat: Orientalne perfumy

Kocham perfumy orientalne, z nutą piżma, ambry, cydru. Choć powszechnie funkcjonują opinie, że jest to perfum z czasów PRL'u, na dodatek dla starszych, eleganckich pań, ja używam go nieustannie, a jestem przed 30. Mowa o Kobako. Rzeczywiście jest ciężki, odurzający wręcz, ale na mężczyzn działa niesamowicie. Jakie znacie inne perfumy o podobnej kompozycji? Myślę jeszcze o Calvinie Klein Obsession, Opium i Emmanuel Ungaro Diva. Co jeszcze możecie polecić?

2

Odp: Orientalne perfumy

Opium są świetne, dla mnie to nr ! z tych co wymieniłaś! I wcale nie trzeba być w podeszłym wieku, żeby ich używać!
Polecam też: Azzaro "Visit" ( pieprz i liście gorzkiej pomarańczy, róża pieprzowa i indyjski jaśmin, na dnie bursztyn, piżmo i fasola tonka)

3

Odp: Orientalne perfumy

Dla mnie orientalne są niektóre zapachy z Kenzo. Trochę też Euphoria mi się z czymś takim kojarzy. Chyba ją sobie zamówię, ale wybiorę opcję na mililitry stąd bo to dla mnie za ciężki zapach. Nadaje się tylko na wieczory.

4

Odp: Orientalne perfumy

[quote=wesolutka]Choć powszechnie funkcjonują opinie, że jest to perfum z czasów PRL'u, na dodatek dla starszych, eleganckich pań[/quote] ja osobiście podzielam tą opinię big_smile

5

Odp: Orientalne perfumy

Najbardziej lubię perfumy z nutą drzewa sandałowego...

6

Odp: Orientalne perfumy

uwielbiam perfumy z nutką różaną i odrobiną mandarynki

7

Odp: Orientalne perfumy

Ambrę znajdziesz m.in. w Alienie Muglera, Euphorii Calvina Kleina.

8

Odp: Orientalne perfumy

Miałam okazję rok temu powąchać perfumy które przywiozła ciocia z Japonii i się w nich od razu zakochałam. Od tamtego momentu zaczęłam się bardziej interesować ich markami, tych na pewno warto powąchać Kenzo już od dłuższego czasu gości u mnie w toaletce i raczej szybko się nie rozstaniemy.

9

Odp: Orientalne perfumy

Lancome Hypnose też jest ciekawy smile a ja na stronie zapachowiec zamawiam od lat Angel T. Muglera smile też orientalny, ale nie jest taki duszący i słodki smile

10

Odp: Orientalne perfumy

Mi się orientalne perfumy kojarzą z zapachem drzewno-korzennym, nawiasem mówiąc uwielbiam takie połączenie smile Mężowi właśnie na urodziny zamówiłam te perfumy od Hermesa  , jestem zakochana w tym zapachu. Mam nadzieję, że mu się spodoba smile

11

Odp: Orientalne perfumy

Nie wiem, dlaczego tak mam, ale bardziej podobają mi się orientalne nuty w perfumach męskich niż w damskich. Ale wiadomo, to rzecz gustu.

12

Odp: Orientalne perfumy

Dużo ciekawych orientalnych zapachów jest szczególnie, że wychodzi to naprawdę tanio, bo są to najczęściej odpowiedniki słynnych perfum. Tylko, że w tańszej cenie, bo płacisz za sam koszt składników, a nie za markę i reklamę.

13

Odp: Orientalne perfumy

Ja tam uwielbiam orientalne zapachy zwłaszcza jesienią. Są bardzo otulające więc tym bardziej je zamawiam na potęgę big_smile

14

Odp: Orientalne perfumy

A ja polecam raz spróbować couvent maison.
Są naprawdę niesamowite, takie... inne. Choć moje pierwsze wrażenie nie było takie dobre, musiałam się oswoić z zapachem i szybko nasza relacja przerodziła się w miłość xD

15

Odp: Orientalne perfumy

Też bardzo lubię orientalne perfumy.. Jest w necie duży wybór perfum w dobrych cenach (często można natrafić na korzystne promki) .

16

Odp: Orientalne perfumy

Dla mnie są zbyt ciężkie i duszące.

17

Odp: Orientalne perfumy

Dla mnie numer jeden to olej arganowy z nutą piżmowa- nie są to typowe perfumy, tylko olej zapachowy, ale dzięki temu na nawilżone skórze zapach się dłużej utrzymuje, pachnie orientalnie i kobieco, zwraca uwagę na ulicy big_smile