1

Temat: Trądzik a mleko

Czytałam ostatnio, że  częste picie mleka i jedzenie jego przetworów wpływa na ryzyko trądziku. Słyszałyście o tym?

2

Odp: Trądzik a mleko

Ja słyszałam o zależności między ostrymi potrawami a nasileniem się trądziku...

3

Odp: Trądzik a mleko

Nie wolno też jeść słonych potraw, a mleka to może ze względu na jakąś nietolerancję,  reakcja alergiczna może nasilić trądzik.

4

Odp: Trądzik a mleko

Ogólnie przetwory mleczne nie są polecane przy trądziku. Wiele osób nie toleruje mleka (w końcu dorosły ssak nie trai laktozy). Też miewałam z tym problemy i aktualnie zrezygnowałam z nabiału, w sensie mleka i jogurtów. Jem tylko masło i śmietankę do kawy i czasami ser żółty (choć on też łącznie z czekoladą nie jest polecany przy problemach z cerą). Jeżeli po spożyciu mleka nie masz problemów żołądkowych to możesz sobie od czasu do czasu pozwolić na coś mlecznego.

5

Odp: Trądzik a mleko

zawsze można iść najpierw po poradę do dermatologa

Ostatnio edytowany przez karolinas33 (2017-06-07 19:24:30)

6

Odp: Trądzik a mleko

Jak ktoś ma problemy z przetwarzaniem produktów mlecznych przez swój układ pokarmowy to rzeczywiście na dłuższą metę może to się objawiać pogorszonym stanem skóry, ale to jest tylko objaw. Z resztą trudno tak na ślepo oceniać czy w tym konkretnym przypadku taka a nie inna przyczyna występuje.

7

Odp: Trądzik a mleko

Zaostrzeniu trądziku sprzyja dieta nabiałowa, bogata w mleko, sery (zwłaszcza dojrzewające) i inne produkty mleczne. Dzieje się tak, ponieważ nabiał wpływa na gospodarkę hormonalną organizmu, powodując nad aktywność gruczołów łojowych i rozwój zaskórników. Ale nie tylko mleko. Są również inne produkty niewskazane przy trądziku.

8

Odp: Trądzik a mleko

Oglądałam kiedyś wywiad z jakąś specjalistką ds. żywienia, która zaleciła przeprowadzenie próby polegającej na odstawieniu mleka i pszenicy. Całkowitym. Jeśli zaobserwuje się poprawę stanu skóry to po 4 tygodniach należy wybrać produkt, który włączy się do swojej diety: pszenicę lub mleko. Test pozwoli sprawdzić, który z nich wywołuje lub nasila objawy trądziku, bo podobno oba mogą hmm

9

Odp: Trądzik a mleko

To zapytaj,  co jeść panie premierze, w takim razie...? Mleko i pszenica to podstawa wielu produktów spożywczych, więc ciągle trzeba by było etykiety czytać...

10

Odp: Trądzik a mleko

Tak się czasami sama zastanawiam, bo skoro zboża nie są dla człowieka, w tym ryż, kukurydza, nie tylko pszenica, żyto, owies itd., no i skoro mleko też nie jest dla człowieka (a jeśli zboża nie, to mleko roślinne np. ryżowe, gryczane też nie), a soja wgl zła bo modyfikowana, to co jeść?
Wygląda na to, że warzywa i owoce, ale tu uwaga, bo trzeba wziąć pod uwagę wszystkie swoje choroby, predyspozycje do chorób, grupę krwi, ewentualne alergie i zostaje nam bardzo króciutka lista big_smile

11

Odp: Trądzik a mleko

A może po prostu trądzik wynika najbardziej z tendencji genetycznych czy zdrowotnych?...

12

Odp: Trądzik a mleko

Trądzik może mieć różne podłoże. Jego objawy może powodować nieprawidłowa dieta, problemy hormonalne jak i np. bardzo duży stres. Trądzik w miarę upływu czasu często postępuje, dlatego nie warto eksperymentować zbyt wiele z własnym organizmem i udać się jak najszybciej do specjalisty. Istnieją różne odmiany trądziku, dlatego niezbędna jest profesjonalna konsultacja, która pomoże zdiagnozować jego odpowiedni rodzaj jak i wdrożyć odpowiednie leczenie.

13

Odp: Trądzik a mleko

Według mnie melko może wpływać, po 20 roku życia spada tolerancja laktozy u ludzi i ogólnie mleko jest raczej potrzebne, kiedy rośniemy, nie potem. Wiele dorosłych źle toleruje nabiał.

14

Odp: Trądzik a mleko

To by tłumaczyło, dlaczego kiedyś bezkarnie opijałam się mlekiem, a teraz mi po nim niezbyt dobrze hmm

15

Odp: Trądzik a mleko

Bo dorosłe ssaki nie trawią laktozy smile Dorosłe krowy też mleka nie piją, są widać mądrzejsze od nas smile

16

Odp: Trądzik a mleko

Jak skóra ma taką tendencje to i bez mleka będzie trądzik... Nie każdy pijący mleko go przecież ma...

17

Odp: Trądzik a mleko

Nigdy bym na to nie wpadła... Tylko dlaczego niemowlęta nie mają trądziku..?