26

Odp: problematyczna cera

Koleżanka poradziła mi kupić aloes i smarować buzię jego miąższem, który jak wiecie ma rzadką, troszkę żelowatą konsystencję. Jej bardzo to pomogło na trudne do pokonania problemy skórne. Spróbowałam i powiem Wam, że efekt jest niesamowity. Nie podrażnia, świetnie nawilża i cera faktycznie jest w lepszym stanie, mimo że nie smaruję się codziennie. Wystarczy odciąć kawałeczek liścia, malutki, bo sok jest bardzo wydajny i ze względu na to, że śliski, świetnie się rozprowadza po twarzy.

27

Odp: problematyczna cera

Niechcemisie a na jakie problemy Ci pomógł? Ciekawa jestem czy poradziłby sobie z problemami cery tłustej, skłonnej do zanieczyszczania i zapychania.

28

Odp: problematyczna cera

Problemy ze skórą zaczęły mi się podczas okresu dojrzewania. Zaczęłam mieć bardzo suchą skórę, której w żaden sposób nie potrafiłam nawilżyć. Stosowałam przeróżne kremy i to zarówno te z górnej półki jak i te z dolnej, ale nie pomagały. Udałam sie do lekarza, który po obejrzeniu mojej skóry stwierdził u mnie atopowe zapalenie skóry. Jednak leczenie nie przynosiło efektów. Zaczęłam szukać informacji o atopowym zapaleniu skóry w internecie i dość przypadkiem natknęłam się na ten artykuł o łuszczycy skóry twarzy  Objawy miałam bardzo podobne do tych, które były opisane w artykule. Skonsultowałam swoje wątpliwości i podejrzenia z innym dermatologiem, który niestety je potwierdził, ale na szczęście przepisał mi takie leki, które poprawiają stan mojej skóry i zmniejszają objawy łuszczycy.

29

Odp: problematyczna cera

Uuu, jednak ewidentnie reklama. Podobny tekst w różnych watkach. No, ale może komuś się przyda...

30

Odp: problematyczna cera

Mam wrazenie, ze takich reklam różnych cudów jest na różnych forach internetowych coraz wiecej...

31

Odp: problematyczna cera

[quote=Joanna Natalia]Niechcemisie a na jakie problemy Ci pomógł? Ciekawa jestem czy poradziłby sobie z problemami cery tłustej, skłonnej do zanieczyszczania i zapychania.[/quote]
Robiło mi się bardzo dużo krost. Nadal się robią, ale jest lepiej. Koleżanka z kolei miała takie bolesne grudki aż i z tego powodu na jakiś czas odstawiła kosmetyki i myła twarz samą wodą stosując sok ze świeżego aloesu.

32

Odp: problematyczna cera

spróbuj maseczki  uzywac peelingu (korund) z glikną marokanska i dodawać kapsułki z węglem aktywowanym regularnie ewykonywac 2 ray w tylgoniu i krem z sylweco normalizujacy

33

Odp: problematyczna cera

Mam glinkę rhassoul i jest świetna, to fakt. Co prawda dopiero dwie aplikacje mam za sobą i nie widzę efektu na dłużej, a tylko po aplikacji, ale może jeśli będę stosować bardziej regularnie, to będzie. Glinka oczywiście z Maroka.

34

Odp: problematyczna cera

Jeśli nie myjesz pędzli to wtedy może to być jakas część problemu, al ejeśli dbasz to nie powinno. Możliwości jest dużo, ale dermatolog to dobre wyjscie.

35

Odp: problematyczna cera

Dużo przyborów kosmetycznych może podrażniać skórę, bo są zrobione ze składników, które albo wywołują podrażnienia albo wypryski - zależy, jak skóra zareaguje. Wiadomo, że nie można od razu wszystkich wyrzucić, ale moim zdaniem powinnaś sprawdzać po jednym i ustalić winowajcę, żeby móc go wymienić na coś lepszego. Tak samo z kosmetykami, których używasz.

Moja siostra też miała taki problem, że z powodu bakterii wychodziły jej pryszcze na twarzy, a była już dawno po okresie dojrzewania więc było to tym bardziej dostrzegalne. Dopiero peeling enzymatyczny, porządnie przyrządzony w domowych warunkach, jej pomógł smile

36

Odp: problematyczna cera

Zerknij sobie na porady ekspertów, dotyczące skóry i nie tylko, znajdziesz je na przykład na blogu Vichy. Ja szukałam tam wytycznych dla mojego mężczyzny. Trochę mnie dziwił fakt, że to ja muszę szukać informacji na temat jak dbać o skórę twarzy mężczyzny, ale cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że faceci są wychowani na leniuchów, za których trzeba załatwiać nawet ich własne sprawy i potrzeby. W kwestii pielęgnacji panów mogę podać gotowy link -

37

Odp: problematyczna cera

to nie tak, że rezygnacja z makijażu wyleczy trądzik, no chyba że TYLKO makijaż jest mu winny. ale nawet jeśli, wystarczy zachowanie higieny i uważanie na kosmetyki które mogą zapychać. dokłade oczyszczanie twarzy i regularne mycie pędzli powinny pomóc.

38

Odp: problematyczna cera

Jeśli nie radzisz sobie ze stanem swojej skóry na twarzy to udaj się do dermatologa lub do kosmetyczki. Oni doskonale wiedzą, co trzeba robić. Czasem wystarczy tylko zabieg oczyszczający, mikrodermabrazja lub peeling kawitacyjny i buzia wraca do normy.

39

Odp: problematyczna cera

Przy problemach z trądzikiem powinnaś częściej myć przybory do malowania bo to siedlisko bakterii jeśli długo zostawisz je brudne. Ja mam krótką pamięć do tego niestety, poza tym to czasochłonne ale warto! Pomyśl o tym co właściwie nakładasz na twarz. Jak patrzę na pędzle mojej znajomej to aż mi się coś robi. Nie wiem czy ona kiedykolwiek te pędzle czyściła. Myjesz włosie szamponem, to proste a przynajmniej masz głowę spokojniejszą, że nie psujesz stanu skóry i nie rozsiewasz bakterii na niej.

40

Odp: problematyczna cera

ja również myję akcesoria do makijażu. druga sprawa, że mi się stan cery poprawil, jak zmienilam kosmetyki do makijazu na mineralne, sadze ze dlatego, ze nie zapychaja cery, także uważam, że warto.

41

Odp: problematyczna cera

odkrycie moje to tez olejek mineralny, dwa tygodnie stosowania i po zaskórnikach, mega rewelacja

42

Odp: problematyczna cera

Warto wiedzieć, co nam służy, a co nie. Doradzanie pań z drogerii niewiele da... Poczytajcie najnowszą książkę na ten temat, polecam!
https://urodaizdrowie.pl/ukryte-zrodla-piekna-nowosc-wydawnictwa-galaktyka

43

Odp: problematyczna cera

Emily88, serio? Olejek mineralny pomógł usunąć zaskórniki zamiast je stworzyć? To mnie zaskoczyłaś.

Coolinarna, wiem, że nie ocenia się książki po okładce, ale piękna jest big_smile Wygląda bardzo zachęcająco. Do tego napisana przez dermatolożkę, więc kolejny plusik smile

44

Odp: problematyczna cera

jak ich nie czyścisz to oczywiście, że mogą.

45

Odp: problematyczna cera

Mojej cerze bardzo pomógł wiesiołek, kupilam żeby pomóc sobie na suchość skóry ale olej z wiesiołka też świetnie się sprawdza przy wypryskach, nawet paznokcie i włosy mi sie wzmocniły, na pewno wróce jeszcze do takiej kuracji

46

Odp: problematyczna cera

Ja przez to że już 2 miesiąc pracuję zdalnie przestałam sie malować zwłaszcza używać podkładu i cera mi się znacząco poprawiła. Do tego zamiast żelu do mycia twarzy stosuje zwykły miód i skóra na prawdę wygląda lepiej, jest jednocześnie oczyszczona i nawilżona, nawet kremu nie muszę stosować. Nie wiem, czy to pomoże na każdy problem ze skórą, ale uważam, że czasami naturalne produkty są lepsze niż kosmetyki - poczytajcie sobie o tzw" miodowaniu twarzy"

47

Odp: problematyczna cera

warto stosować sok z aloesu

48

Odp: problematyczna cera

Fajne są linie do cery mieszanej np. Seboom