1

Temat: problematyczna cera

Mam problem z wyskakującymi pryszczami zastanawiam się czy pedzle i przybory do makijazu moga być temu winne? help!

2

Odp: problematyczna cera

Też mam problematyczną twarz i makijaż był zmorą do pewnego czasu. Zaczęłam używać naturalnych kosmetyków i poprawił się stan mojej cery.

3

Odp: problematyczna cera

Mam na  twarzy  trądzik różowaty ,a uwielbiam się opalać ,oczywiście Dermatolog mi zabronił .Doradźcie proszę co mam robić ?

4

Odp: problematyczna cera

Mam problem z wyskakującymi pryszczami zastanawiam się czy pedzle i przybory do makijazu moga być temu winne? help!
Oczywiście może to być przyczyna problemu, ale przyczyn może być wiele i jest to trochę wróżenie z fusów. Jeśli chcesz mieć pewność to na początek zdezynfekuj pędzle lub wymień na nowe, albo odwiedź ]gabinet dermatologiczny

Mam na  twarzy  trądzik różowaty ,a uwielbiam się opalać ,oczywiście Dermatolog mi zabronił .Doradźcie proszę co mam robić ?
Jeśli lekarz dermatolog zabronił Ci się opalać to znaczy, że miał do tego podstawy. Oczywiście skóra i zdrowie należą do ciebie, ale spytaj dermatologa lub poczytaj o konsekwencjach Swojej ewentualnej decyzji.

Ostatnio edytowany przez DermaGab (2016-04-11 11:53:39)

5

Odp: problematyczna cera

Ja bym też nie ryzykowała z opalaniem...w ogóle to zmieniłabym tez kosmetyki na takie z naturalnych składników, żeby nie podrażniały skóry.

6

Odp: problematyczna cera

jeżeli ich nie czyścisz, to jest to prawdopodobne. ale może to być tylko jedna z przyczyn

7

Odp: problematyczna cera

Przybory powinnaś często myć, dezynfekować. Bakterie, które tam zalegają mogą wzmagać problemy z cerą.

8

Odp: problematyczna cera

Też do pewnego czasu miałam cerę problematyczną teraz staram sie nie używać nie potrzebnych rzeczy a już na pewno takich pędzli które podrażniają jeszcze bardziej twarz itp. Ja poradziłam sobie z wypryskami i suchą skórą niedawno zaczęłam stosować taka emulsją micelarną do mycia-Cetaphil. I problemy skórne zniknęły, zawsze rano myję nią twarz po kilku stosowaniach skóra jest idealnie oczysczona, mięciutka i nawilżona. Stan skóry poprawia się z dnia na dzień. Teraz to nawet zapomniałam o tych moich wypryskach:)

9

Odp: problematyczna cera

Naturalne kosmetyki są najlepsze!!Cetaphil faktycznie jest dobry

10

Odp: problematyczna cera

Ja z problemami skórnymi zgłosiłabym się do dermatologa. Odpukać na szczęście ten problem nie dotyczy, ale znam wiele kobiet które zmagają się z trądzikiem hmm

11

Odp: problematyczna cera

Jak najbardziej moze to miec ze soba zwiazek. Ja czasem nawet aplikuje kosmetyki palcami (moze niehigienicznie, ale wole tak niz nie umytym pedzelkiem czy gabka)

12

Odp: problematyczna cera

Jeśli nie czyścisz swoich pędzli po każdym użyciu, to spodziewaj się właśnie takich efektów.

13

Odp: problematyczna cera

mój nastoletni syn jakiś czas temu zaczął mieć problemy ze skórą - poszliśmy do panie dermatolog i stwierdziła, że w tym wieku zmiany skórne są normą ale ze względu na to, że syn gra w piłkę - bramkarz i jest często narażany na zanieczyszczenia skóry - szczególnie twarzy to dobrze by było stosować do mycia twarzy  tonik, aby dobrze oczyścić skórę i dobrze ja nawilżyć

14

Odp: problematyczna cera

Jeśli chodzi o dermatologa to mi właśnie polecił tonik. Używam regularnie i nie mam właściwie problemów z cerą. U mnie pojawiały się drobne pryszcze, taka kaszka na twarzy, suche placki, widoczne nawet pod makijażem, nic fajnego... Stosuję emulsję EM i dermoprotektor MD. Tak samo zresztą jak mój syn, niestety ma AZS, różne problemy ze skórą po drodze się pojawiały, u niego również stosuję te kosmetyki i jest dużo lepiej.

15

Odp: problematyczna cera

mozesz miec cere bardzo wrazliwa na bakterie. Zauważyłam u siebie podczas podróży, kiedy czesto nie mialam nawet warunków zeby porzadnie umyc rece(naprawde ekstremalne warunki) i uzywalam zelu antybakteryjnego do rak non stop, że nagle moja cera sie mega poprawiła, znikły moje odwieczne pryszcze. Wrocłiły, kiedy przestalam go używać, mimo, że nieporownywalnie bardziej o nia dbalam.
Nie ufaj dermatologom, moim zdaniem wiekszosc przepisuje sponsorowane, a nie dzialajace faktycznie preparaty.
Ja mam kombinacje: zel antybakteryjny, plyn micelarny, olej kokosowy i krem apteczny smile do tego co jakiś czas chodze na mikrodermabrazje. Jak ktoś jest z Wrocławia, gabinet, do ktorego chodze, jest ich tu tyle, że warto miec jakies rekomendacje.

16

Odp: problematyczna cera

Ja używam do oczyszczania twarzy rano i wieczorem płyn  na mnie działa rewelacyjnie, makijaż trzyma się cały dzień na dobrze oczyszczonej cerze a wieczorem zmywam nim makijaż.

17

Odp: problematyczna cera

Trzeba je regularnie myć! Ja używam do tego delikatnych dziecięcych szamponów. Zmieniaj też powłoczkę swojej poduszki na której śpisz - tam też mogą być bakterie. A i powstrzymuj się od dotykania twarzy w ciągu dnia - w taki sposób roznosisz zarazki

18

Odp: problematyczna cera

Przemywanie twarzy rumiankiem też pomaga.

19

Odp: problematyczna cera

Ja używam obecnie emulsji, ale jest też rewelacyjnie działający krem.

20

Odp: problematyczna cera

O problematyczna cerę trzeba dbać i ją dobrze oczyszczać. U mnie sprawdza się robienie regularnie maseczek i peelingów oczyszczających, do tego codzienne nawilżanie kremem i dokładne zmycie makijażu. Z maseczek moje ulubione to chyba z aktywnym węglem, carbo detox z bielendy, dobrze pielęgnuje cerę

21

Odp: problematyczna cera

ja też bym polecała jakieś maseczki i peeling, jak koleżanki wyżej, tylko że ja jestem zwolenniczką naturalnych preparatów, nie dość że są przystępniejsze pod względem ceny (często to bardzo łatwo dostępne składniki sprzedawane w bogato zdobionych pudełeczkach wink ) ja bym Ci poleciła peeling kawowy, fusy z kawy się zwykle marnują a za darmo mogą nam pomóc, cudów nie obiecuję, ale mi pomaga smile tu możesz trochę o tym poczytać:

22

Odp: problematyczna cera

No maseczki są najlepsze

23

Odp: problematyczna cera

Też miałam z tym problem,ale używam peelingu którego sama przygotowuje.Wpisz sobie w google peeling miodowo solny.Polecam.

24

Odp: problematyczna cera

Na problemy ze skórą twarzy trzeba zwracać dużą uwagę i najlepiej od razu zgłaszać się do dermatologa po poradę. Kiesyś miałam spore problemy z pojawiającymi się na twarzy brzydkimi krostami. Dermatolog przepisał jakiś robiony aptecznie krem i teraz mam już spokój. A co do brudnych pędzli, to na pewno mają wpływ na to, co pojawia się na twarzy. W takich brudnych pędzlach jest wmnóstwo bakterii.

25

Odp: problematyczna cera

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma problemy skórne, czytałam o tym na Sama mam problematyczną cerę i bardzo sucha skórę. Staram się walczyc z tym problemem używając odpowiednich kosmetyków ale nie zawsze to wystarcza.