1

Temat: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

hej hej! moje pytanie jest krótkie i zwięzłowate: co bardziej działa na celulit? na czym sie skupic żeby go pokonac albo chociaz znacząco zmniejszyc?

2

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Odpowiedź jest prosta: jedno i drugie smile W walce z cellulitem najlepiej połączyć siły, czyli stosować ćwiczenia aerobowe, które szczególnie angażować będą te partie ciała, na których Ci zależy i uzupełnić je odpowiednimi kremami/balsamami ujędrniającymi.

3

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

ja nie wierze w kremy i balsamy, tylko porządne aeroby, ale to ciężka praca bo celulit sie łatwo nie poddaje

4

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Też mam ten problem, mam dopiero 26 lat a już dawno nie noszę krótkich spodenek latem bo mi wstyd. Może nie przez przypadek tu trafiłam i to jest dobry moment żeby cos z tym zrobic:) jezdziłam kiedyś na zwykłym rowerze ale jako nastolatka to nie miałam jeszcze takich problemów i trudno powiedziec czy dlatego ze bylam za młoda czy mi to faktycznie pomagało:) stacjonarny to nawet lepiej bo pogoda nie przeszkadza a wiosna tego roku cos nie rozpieszcza póki co. Kliknęłam w ten link ale nie mogę znaleźc cen, nie ma ich tam czy ja nie widze? Ile taki magnetyczny rowerek raczej z niższej półki mógłby kosztowac?

5

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

cwiczenia siłowe mogą zdziałąc cuda wink nie poddawaj się a osiągniesz zamierzone efekty wink
Słyszałam też że olej kokosowy przy regularnym stosowaniu pozwala pozbyć się nawet tych białych rozstępów, bardzo trudnych do pozbycia się, warto spróbować wink

6

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Masaże + ćwiczenia + dieta + woda + kosmetyki (+ ewentualne zabiegi).
Nie inaczej, sorry smile

7

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Niektóre kosmetyki faktycznie ujędrniaja skórę, ale nie widziałam takiego, który by rozbijał cellulit. Najlepsze są moim zdaniem ćwiczenia.

8

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

a może endermologia? da się schudnąć bez ćwiczenia? Przyznam,że osobiście jestem zaintrygowana.

9

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Musimy pamiętać, że walka z pomarańczową skórką jest ciężka i mozolna. Jeśli już zaobserwowałyśmy go u siebie, to przygotujmy się na walkę z nim już do końca życia. Kluczem do sukcesu jest na pewno regularność w stosowaniu wszystkich metod jednocześnie. Pamiętajcie dziewczyny, że to nie chodzi o to aby mieć figurę idealną, bo taką można mieć jedynie w Photoshopie, ale o to, żeby dobrze się ze sobą czuć.

10

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

@mezzanine ma rację cellulit jest troche jak choroba która dopada prędzej czy później wszystkie kobiety ;/ ja zdecydowałam się zacząć od ćwiczeń, bo stwierdziłam że skoro jeszcze mogę to będę próbowała naturalnymi metodami. Nie tylko skóra jest bardziej sprężysta i tyłek świetnie wygląda smile ale i sama skórka przy jednoczesnym odpowiednim zabiegu na bazie skróki pomarańczowej zaczęła się wchłaniać!

11

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Oczywiście najlepiej połączyć wszystkie możliwe sposoby, ale z tych dwóch postawiłabym na trening. Dodałabym jeszcze peeling kawowy i jeśli masz możliwość to masaż limfatyczny (koszt jednego to około 10-12zł)

12

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Moim zdaniem wszystkie metody trzeba uwzględnić. Bez nich nie zejdzie...

13

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

przetestowałam i kosmetyki wiele nie dają to wam gwarantuje - jedynie ćwiczenia i masaże

14

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

[quote=pelargonia]Moim zdaniem wszystkie metody trzeba uwzględnić. Bez nich nie zejdzie...[/quote]
Dokładnie. Jedynie zmasowany atak ze wszystkich stron. Trudno jest wtedy ocenić, która z metod działa najlepiej - czy dieta ma przewagę nad kosmetykiem, czy masaż daje więcej niż ćwiczenia, ale dla efektu trzeba bezwzględnie działać na wszystkich tych płaszczyznach.

15

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

oj to jest trudny przeciwnik więc wszystko! i jeszcze masaże oprócz tego smile

16

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Trzeba sobie wyrobić nawyk regularnego wykonywania tych zabiegów, bo tutaj jest to sprawa najważniejsza. Idealnie jest włączyć serwis informacyjny, ulubiony serial, albo tak jak ja rozmawiać przez telefon na słuchawkach i w tym czasie wykonywać masaż. Znika wtedy poczucie, że nie mamy czasu na takie zabiegi, bo robimy 2 w 1 smile Przy rozmowie lub serialu trwa to 20 - 30 minut, więc super smile

17

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Ja tak właśnie robiłam, ale mam tendencje do szybkiego nudzenia się. Tydzień wytrzymałam i mi się odechciało hmm Myślę nad zabiegiem karboksyterapii, koleżanka robiła go sobie w Linea Medica i rzeczywiście pozbyła się w znaczącym stopniu cellulitu. Co prawda musiała przejść około 15-stu zabiegów, ale w 2 miesiące osiągnęła oczekiwany efekt. Chyba zrobię tak samo, nie chce mi się męczyć masażami, dietami czy ćwiczeniami

18

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Dużo, duuuużo wody, ruch, dieta bez prostych cukrów i niezdrowych tłuszczy. I polecam szczotkowanie na sucho, tylko trzeba uważać, jeśli ktoś ma problemy z pękającymi naczynkami. Codziennie przed prysznicem, i widać efekty.

19

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Najpierw to trzeba rozpoznać, czy to cellulit wodny czy tłuszczowy. Wodny - trzeba pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Tłuszczowy - nalezy rozbić grudki tłuszczu. W tym pomagają mięśnie, więc oprócz aerobów ważne są też ćwiczenia siłowe. Ale z doświadczenia wiem, że czasem nic nie pomaga. Odkąd biorę tabletki hormonalne za cholerę nie mogę się pozbyć cellulitu. A tabletek odstawić nie mogę.

20

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Ćwiczenia + kosmetyki + NAJWAŻNIEJSZE dobra dieta. Można taką dostać  Sprawdzona i polecana przez moją przyjaciółkę. Czasami warto w siebie zainwestować smile

21

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Trzeba ćwiczyć, ale można próbować też kosmetyków ujędrniających, skóra powinna być dobrze nawilżona. Sprawdźcie sobie asortyment hurtowni kosmetycznej - firma sprzedaje kosmetyki profesjonalne, a także ciekawe urządzenia do wykonywania zabiegów w domu, ceny mają nawet przystępne.

22

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Nivea Q10 ładnie ujędrnia i napina skórę. myślę, że to tylko kwestia zewnętrznego wyglądu a w środku raczej nic nie działa, ale dobre i to wink

23

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Drogeryjne kosmetyki na pewno nie pomogą, więc szkoda na nie pieniędzy. Sam krem nie jest w stanie nic zdziałać. Potrzebne są tu ćwiczenia i dla uzupełnienia jakieś zabiegi kosmetyczne i profesjonalne produkty. Zdecydowałam się na Vela Shape III. Mam nadzieję, że pomoże.

24

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Zdecydowanie najpierw trzeba zacząć od diety i ćwiczeń, bo głównie z niewłaściwego trybu życia biorą się problemy z cellulitem. Niestety po ciąży, jednak metody walki raczej są takie same. Ja ciągle szukam informacji jak sobie radzić z tym utrapieniem:http://www.kobiety.pl/uroda/zwalczanie-rozstepow-i-cellulitu-po-ciazy Do tej pory jednak najbardziej mi pomogły masaże banką chińską. Mam zamiar umówić się na kolejną sesję takich zabiegów.

25

Odp: Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?

Mysle, ze same kosmetyki niewiele zdziałają. Ale ćwiczenia, dieta i odpowiednia pielegnacja skory na pewno przyniesie efekty. Od miesiaca cwicze , odstawilam slodycze i fast foody, a do tego regularnie uzywam serum wyszczuplającego. Pierwsze rezultaty juz są, skora jest znacznie gladsza i jedrniejsza. Do wakacji bedzie ok big_smile