26

Odp: Wydarzenia kulturalne

Ciekawe rzeczy się dzieją nawet w niedużych miastach jak widać... Tylko trzeba umieć szukać informacji o nich. Ale że Biedronka i kino to bym tego  nie skojarzyła:)

27

Odp: Wydarzenia kulturalne

Fajna ta wyszukiwarka. Fajna, bo widzę, że obejmuje mniejsze miasta.


Fani MilSim mogą się zorientować w nadchodzących eventach.
Dla nieobeznanych:

[b]MilSim[/b] (military simulation) - forma rozrywki polegająca na symulacji działań wojskowych (airsoft, paintball).

[b]LARP[/b] (live action role-playing) - taka gra w realu, najczęściej w plenerze, z bardzo luźnym scenariuszem, gdzie uczestnicy dostają swoje role i poznają pewne zasady, a potem sobie improwizują zgodnie z klimatem gry. Na przykład można się "bawić" w powstańców, albo w szpiegów, albo w podróże w czasie. Ogranicza tylko wyobraźnia i kilka zasad, których trzymają się wszyscy smile Uczestnicy często przebierają się w ubrania z dawnej epoki i to jest supeeeer.

[b]ASG[/b] (air soft gun) - replika broni palnej, tyle że na kulki czy na coś. Miłośnicy airsoftu biegają umundurowani z kałachami i wczuwają w rolę komandosów wink Świetna sprawa.

28

Odp: Wydarzenia kulturalne

Gdańsk 13-15 sierpnia 2016

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku z autorem bloga CzytamRecenzuję zapraszają do zabawy w poszukiwanie książek smile Wspólnie ukryją w mieście kilkadziesiąt nowości wydawniczych, które pozostawią do znalezienia mieszkańcom i turystom. Nazwa akcji nawiązuje do gry PokemonGO, ale ma na celu zrobić jej konkurencję wink

Wydarzenie na Fb: Książka GO
Więcej info na stronie biblioteki, a pod powyższym linkiem będą ukazywać się wskazówki dotyczące szukania.

29

Odp: Wydarzenia kulturalne

Bella Skyway Festival w Toruniu 23-28.08.2016 r.
Festiwal łączący naukę i sztukę, znany ze spektakularnych instalacji świetlnych.

30

Odp: Wydarzenia kulturalne

Kolejny Festiwal Światła będzie w Łodzi na początku października

31

Odp: Wydarzenia kulturalne

W Stalowej Woli wraca tanie kino:

32

Odp: Wydarzenia kulturalne

Ja właśnie chyba zamówię bilety.
Ogolnie na ten rok szykuje się bardzo koncertów i na większość warto się wybrać. Szczerze mówiąc sama nie wiem który wybrać a moje fundusze są dość mocno ograniczone.

33

Odp: Wydarzenia kulturalne

Niezależna Inicjatywa Kulturalna oraz Sandomierskie Centrum Kultury zapraszają na kolejne pasjonujące spotkanie z cyklu Sandomierskie Spotkania z Kulturą, które odbędzie się w czwartek 20 kwietnia 2017 roku o godz. 18.00 w sandomierskim Lapidarium pod Ratuszem.

34

Odp: Wydarzenia kulturalne

ja bardzo lubię chodzić do teatru i do kina, to moje dwa ulubione sposoby na spędzanie wolnego czasu, no i jeszcze bieganie. Zobaczcie sobie stronę  tam znajdziecie niedrogie bilety na spektakle teatralne, można dokonać zakupu online i wydrukować bilet w domu.

35

Odp: Wydarzenia kulturalne

Jeśli ktoś jest z okolic Sandomierza lub planuje się kiedyś wybrać, warto sprawdzić, czy nie dzieje się coś ciekawego na stronie Sandomierskiego Centrum Kultury:

36

Odp: Wydarzenia kulturalne

Wydarzenia kulturalne z całej polski można na bieżąco śledzić na  Oni tam publikują informacje o tym gdzie i kiedy się coś ciekawego odbedzie.

37

Odp: Wydarzenia kulturalne

II Rozwadowski Piknik Militarny już 27 sierpnia smile

38

Odp: Wydarzenia kulturalne

Jak lubicie koncerty sprawdźcie sobie grają tam cykl koncertów prezentujący interesujących artystów, którzy dopiero zaczynają karierę. Bardzo lubię tego typu wydarzenia kulturalne, lepsze to niż wyjście do kina.

39

Odp: Wydarzenia kulturalne

Czy uważacie, ze domu kultury w Waszych miastach spełniają swoją funkcję dobrze? Czy wychodzą ze swoją ofertą do wszystkich grup wiekowych, czy jedynie do dzieci i młodzieży?

40

Odp: Wydarzenia kulturalne

Domy kultury w moim mieście mają fajną ofertę, oczywiście najwięcej korzystają seniorzy bo mają dużo czasu, ale i dla młodszych można znaleźć coś ciekawego, np. spotkania z pisarzami, wieczorki poetyckie, czasem jakiś koncert...

41

Odp: Wydarzenia kulturalne

jak się ktoś interesuje koncertami jest fajna apka  i można bilety na niej bezpieczniej kupować

42

Odp: Wydarzenia kulturalne

Cynthia, wspaniale, że dzieje się coś takiego i dom kultury z takim zaangażowaniem pełni swoją rolę smile W moim mieście trochę zaczyna brakować takich wydarzeń i to nie kwestia wirusa.

43

Odp: Wydarzenia kulturalne

Ostatnio byłam na fajnej wystawie zdjęć podróżniczych - oby więcej było takich wydarzeń!