26

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Idź do dietetyka niech on Ci rozpisze dietę i ćwiczenia .Ja nie wierzę w suplementy ,tylko wątrobę można popsuć sad
To nie jest przebadane.

27

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Stosuję od początku roku suplement Acai Berry, ma działanie oczyszczające organizm, ale też widzę efekty w odchudzaniu, na pewno w jakimś stopniu je wspomaga... Dodatkowo ćwiczę dwa razy dziennie po 15-20 minut, bo same tabletki i dieta niewiele dają  jak się ma ok. 10 kg do zrzucenia.

28

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

no jasne, że warto, a wręcz jest to wskazane - pytanie tylko, co zażywać, a czego unikać?
tyle jest teraz tych zestawów i kompleksów witamin będących dodatkami do diety.
podczas zrzucania wagi tracimy dużo składników odżywczych i minerałów odpowiadających za prawidłową pracę narządów, nie mówiąc już o jakimkolwiek wysiłku fizycznym i psychicznym, jakie wykonujemy każdego dnia.
ważne jest uzupełnianie braków, bo po dłuższym czasie ich niedobór zacznie się w końcu odbijać na kondycji naszego organizmu, z czego nie zawsze będziemy zdawać sobie sprawę.
ja, zanim na poważnie wróciłam do aktywności fizycznej, lekceważąco podchodziłam do zażywania dodatkowych porcji witamin, które są zawarte też w normalnych posiłkach spożywanych w ciągu dnia. nie wiedziałam, że ciągłe przemęczenie, zły stan włosów, paznokci, a wreszcie twarzy jest skutkiem braku niezbędnych mikro i makroelementów. po wielokrotnych namowach mamy, żebym coś zaczęła z tym robić i brać suplementy jak rodzice, zaczęłam brać różne typy, w tym skrzyp, tran, magnez, potas, wszystko w tabletkach. pamiętałam codziennie o regularnym zażywaniu witamin, pomimo tego, że 3/4 dnia spędzam w pracy.
zauważyłam, oczywiście po jakimś okresie czasu, poprawę samopoczucia, a przede wszystkim nie choruję jak wielu kolegów z pracy, o co nietrudno o tej porze roku. dlatego ważne jest stosowanie suplementów, i to nie tylko wtedy, kiedy regularnie się ćwiczy.

Ostatnio edytowany przez dubolak (2016-06-28 11:15:04)

29

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Ja zacznę stosować   Green Tea Reguluje metabolizm, przyśpiesza spalanie kalorii i dodaje energii.  Powinnam być zadowolona z osiągniętych rezultatów.

30

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Przede mną jeszcze ostatni egzamin i koniec sesji. To był naprawdę ciężki miesiąc i cieszę się, że to już koniec.  DHA + EPA oraz witaminami z grupy B, który wspiera pracę kory mózgowej oraz wspomaga procesy poznawcze. Gdybyście mieli jakieś pytania, to śmiało wink

31

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Warto się wspomagać, a w przypadku niektórych witamin jest to nawet wskazane. Przykładem takiej witaminy jest witamina D3, której nikt z nas nie jest w stanie dostarczyć organizmowi w odpowiedniej ilości poprzez dietę, bo występuje ona głównie w rybich tłuszczach, a nie znam osoby, która jest w stanie zjeść 800g tuńczyka dziennie. Suplementacja tej witaminy jest bardzo ważna zwłaszcza w okresie jesienno zimowy.

32

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Ja proponuję naturalna suplementację

33

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

hmmmm... ja po jakimś czasie w drodze do zrzucenia 10kg kupiłam sobie suplement diety Belight Plus.
Na początku sądziłam, że nie będzie działać, ale jednak byłam w błędzie.
W kilka tygodni schudłam ponad 6kg i jestem mega zadowolona:)
a wieć... tak, warto sie wspomagac!

34

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Pamięć i ogólną koncentrację warto wspomagać, bo przydaje się w różnych aspektach życia. Tu suplementacja wskazana. A szczególnie jak ktoś pracuje umysłowo lub się uczy. Myślę, że takie rzeczy są dla ludzi i warto to robić.

35

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Suplementy są bardzo istotne podczas ćwiczeń i warto je zażywać, ale z głową, jeśli czegoś nie wiecie to warto zapytać specjalistów.

36

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Odżywek czy kompleksowych preparatów raczej nie biorę ale Vita D express tak bo witamina D o tej porze roku to podstawa, mimo tego że staram się jeść produkty bogate w tą witaminę to jest o wiele mniej niż zalecana dzienna dawka więc trzeba ją jakoś uzupełnić suplementami.

37

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

suplementy niestety mają to do siebie,że nie zawsze działają

38

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Na pewno świetnie sprawdzają się doskonałej jakości spalacze tłuszczu. Trzeba jednak brać je według zaleceń producenta. Poza tym należy ćwiczyć. W przeciwnym wypadku nie zobaczymy efektów.

39

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Ja spalaczy tłuszczu nie polecam u mnie narobiły sporo zniszczeń w organizmie, a kupowałam te "dobrej" i znanej firmy. Za to polecam wam zrobić sobie analizy składu ciała - żeby dowiedzieć sile ile procent to tłuszcz a ile woda. robią takie analizy a w ofercie mają tez modelowanie sylwetki jesli ktoś chce cos w sobie poprawić bez ćwiczeń. Lepsze to nic jakieś tabletki łykać.

40

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Moim zdaniem jeśli ktoś ma odpowiednią dietę to nie ma potrzeby żeby stosować jakieś wspomagacze, ja wolę wszystko naturalne, w jedzeniu też są konserwanty i różne chemiczne dodatki, ale staram się ich unikać lub minimalizować. Osobiście nie rozumiem jak ktoś stosuje te różne odżywki, wspomagacze i jeszcze popija energetykami, bhrhrh sama chemia tongue

41

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Moim zdaniem jak najbardziej warto wink

Ostatnio edytowany przez Dabur79 (2017-01-25 20:52:14)

42

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Nie warto, jeśli chcesz osiągnąć naturalne efekty. Jeżeli chcesz mięśnie sztucznie napompować np. sterydami czy odżywkami, to możesz to zażywać, tylko organizmu szkoda, bo niszczysz się od środka tak naprawdę. Generalnie polecałbym raczej zdrowiej się odżywiać, regularnie ćwiczyć a efekty przyjdą same.

Pozdrawiam, mombasa
http://urbanskidesign.pl/

Ostatnio edytowany przez mombasa (2022-01-15 17:41:35)

43

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Prosta sprawa. Zależy od tego na jaki poziom osiągnięć chcesz wejść. Jeśli wysoki, to "mogą się przydać".

44

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Ja nigdy nie stosuję suplementów smile

45

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Mi się wydaje, że zdecydowanie warto się wspomagać smile Każda pomoc jest pożyteczna i potrzebna smile

Ostatnio edytowany przez Lichottaso (2017-09-04 17:29:03)

46

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Nie bardzo wierzę w takie suplementy. Znajoma na wiecznej diecie poleciła mi tabletki i spróbuję, w sumie co mi szkodzi?

47

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

O, wielkie dzięki smile Z całą pewnością przydadzą mi się te informacje smile

48

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Według mnie warto tylko, jak lekarz na podstawie badań poleci brać jakieś suplementy, inaczej nie. To jest chemia, której mamy już teraz w środowisku tyle, że nie ma się co sobie dokładać do pieca.

49

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

hej, jeśli mówimy o suplementach to sprawdzcie na początku ich skład, jeśli czegoś nie znacie to zgooglujcie. Większośc z tych produktów nawet nie ma prawa zadziałać. Nie ma tam żadnej substacji czynnej, tylko cukry i wypełniacze (zreszta to się tyczy nie tylko w sumplementach diety ale środkach na przeziębienie, na poprawę cery, na włosy itd) .

50

Odp: Suplementacja - warto się wspomagać?

Też nie wierzę w suplementy, lepiej wspierać się zbilansowaną dietą.