1

Temat: Problem z płodnością

Jakie choroby mogą powodować problemy z płodnością? Oczywiście poza chorobami wenerycznymi, które prawie zawsze przyczyniają się do bezpłodności. Choruję na niedoczynność tarczycy i hiperproalektynemię. Czy mogą one być powodem moich długotrwałych starań o dziecko? Co zrobić, gdzie się udać, by jakoś temu zaradzić? Aktualnie jestem zdesperowana, chodzę od lekarza do lekarza.

2

Odp: Problem z płodnością

Nadmiar prolaktyny może być przyczyną. Nie dostałaś niczego na obniżenie jej poziomu?
Ja leczę się od prawie 9 miesięcy.

Dostałam od dermatologa skierowanie na badania PRL, poziom wyszedł za wysoki, więc skierowano mnie do endokrynologa. Nastepnie skierowanie na test z metoklopramidem - pozwala zdiagnozować obecność gruczolaka przysadki mózgowej, po wyeliminowaniu tej przyczyny kolejne zwykłe badanie, poziom rósł. Przepisano mi Bromergon i po jakimś czasie badanie wykazało, że Bromergon radzi sobie z obniżeniem produkcji prolaktyny. Biorę go od początku października i z początkiem lipca mam kolejne badanie, żeby sprawdzić czy poradził sobie do końca smile
Z tego co wiem, Bromergon to lek, który pozwala obniżyć nadprodukcję prolaktyny w przysadce mózgowej, nie wpływając na inne hormony w niej wytwarzane.
Wróciły mi regularne okresy, ale podczas wizyty kontrolnej pani endokrynolog zwróciła mi uwagę, że gdybym zaobserwowała podczas owulacji wydzielinę, mam zwiększyć codzienną dawkę leku o 1/4.
Podczas leczenia zaznaczono, że wysoki poziom prolaktyny może być przyczyną trudności z zajściem w ciążę.
Oczywiście u kobiet karmiących wysoka PRL to norma, tyle że ja jestem bezdzietna.
Dlatego myślę, że to nie jest jakiś duży problem i Ty również łatwo sobie z nim poradzisz. Początkowo zaczytywałam się na forach w wypowiedziach innych kobiet odnośnie tego tematu i chyba nie trafiłam na wypowiedź nikogo, komu leki nie pomogły, chyba że nie pamiętam, bo dobrych zakończeń było znacznie więcej.

Niestety niedoczynność też może mieć wpływ na trudności z zajściem w ciążę i poronienia, ale tu już nie mam wiele do powiedzenia. Badanie na TSH też miałam, tyle że wyszło w normie.

Jak z Twoim okresem? I co powiedział endokrynolog? Ach... i wiesz oczywiście, że stres sprzyja nadprodukcji PRL, prawda? Uszy do góry i znajdź kogoś, kto się zajmie Twoją tarczycą.

Życzę zdrowia i spokoju!

3

Odp: Problem z płodnością

Choroby, które mogą wpływać na niemożność zajścia w ciążę:

    alergia,
    astma,
    cukrzyca,
    choroby nerek,
    choroby serca,
    choroby tarczycy,
    choroba wrzodowa,
    depresja,
    epilepsja,
    jaskra,
    konflikt serologiczny,
    niedokrwistość,
    zespół antyfosfolipidowy,
    przeziębienia,
    reumatoidalne zapalenie stawów,
    toczeń trzewny,
    nowotwory.

4

Odp: Problem z płodnością

Pewnie jest ich bez liku. Teraz wszystko ma wplyw na płodność. A żyjemy w ciągłym stresie i zanieczyszczonym środowisku jedząc konserwanty. Mąż ma problemy w potencją. Teraz chce kupić tabletki kamagra.  Mają świetne opinie więc może wszystko wróci do normy.

5

Odp: Problem z płodnością

Kluczowy (ale nie decydujący) jest pewnie wiek w jakim staramy się o dziecko - wiadomo, że im później się za to zabierzemy tym będzie nam trudniej. Ale wiadomo, że jest to skomplikowana sprawa, na którą składa się dużo elementów, zwłaszcza w naszych czasach...

6

Odp: Problem z płodnością

Ja również miałam problem w tym temacie. Wielu lekarzy mówiło mi,że nie będę mogła mieć dzieci a tak naprawdę to musiałam trafić po prostu do odpowiedniej kliniki. W końcu znajoma poleciła mi centrum medyczne Lifemedica:
[url]http://lifemedica.pl/specjalizacje/ginekologia-poloznictwo/[/url] - tutaj jest strona.

Sama jestem bardzo zadowolona,że się tam zgłosiłam. Lekarz zlecił mi odpowiednie badania oraz dzieki temu można było zastosować leczenie Obecnie jestem szczęsliwą mamą.

Centrum znajduje się w Gdańsku na Curie Skłodowskiej.

7

Odp: Problem z płodnością

Podstawowa sprawa to zrób rozszerzoną morfologię w tym na hormony tarczycy. Idź z tym do endokrynologa, niech dokładnie oceni. U mnie mimo niedoczynności tarczycy i choroby Hashimoto nie było żadnego problemu z zajściem w ciążę, czego i Tobie życzę.

8

Odp: Problem z płodnością

Nawet nadużywanie sprzętów multimedialnych może powodować kłopoty, głównie u mężczyzn.

9

Odp: Problem z płodnością

Ciekawe jest to, że wielu używa sprzętów elektronicznych, ale nie każdemu ona szkodzą na płodność... Ktoś powinien to zbadać, jakie inne czynniki wpływają na to... Tak samo jak picie alkoholu... Tylko że w rodzinach z tym problemem rodzi się często dużo dzieci..

10

Odp: Problem z płodnością

grunt to dobry lekarz który zdiagnozuje problem

11

Odp: Problem z płodnością

[quote=bonzaj]Jakie choroby mogą powodować problemy z płodnością? Oczywiście poza chorobami wenerycznymi, które prawie zawsze przyczyniają się do bezpłodności. Choruję na niedoczynność tarczycy i hiperproalektynemię. Czy mogą one być powodem moich długotrwałych starań o dziecko? Co zrobić, gdzie się udać, by jakoś temu zaradzić? Aktualnie jestem zdesperowana, chodzę od lekarza do lekarza.[/quote]

bonzaj- jak widać przyczyn niepłodności może być wiele. Czasem ustalenie tej, która dotyczy akurat danej pary, jest trudne, ale nie niemożliwe. Potrzebna jest dobra diagnostyka, lekarze, którzy mają doświadczenie w temacie, a później odpowiednie leczenie. Nie wiem skąd jesteś, ale w Krakowie jest klinika Centrum Medyczne Macierzyństwo, gdzie świadczone są wszechstronne usługi zarówno w diagnostyce, jak i w leczeniu niepłodności. Można u nich wykonać badania na miejscu i skonsultować je z bardzo dobrymi lekarzami. Sprawdź ich stronę, tam masz więcej informacji, a najlepiej zadzwoń i umów się na rozmowę. Z pewnością Ci pomogą. smile

12

Odp: Problem z płodnością

Czytałam też że kobiety biorące tabletki anty później mają problem z powrotem do normalnego cyklu i płodności, nawet kilka lat po odstawieniu tabletek

13

Odp: Problem z płodnością

Niektóre mają problem z płodnością, a inne mają wpadkę zaraz po odstawieniu... Zależy od organizmu:)

14

Odp: Problem z płodnością

Odstawić używki. O tym młodzi ludzie zapominają myśląc o ciąży...

15

Odp: Problem z płodnością

> Zafira napisał/a:

> Odstawić używki. O tym młodzi ludzie zapominają myśląc o ciąży...

Wiemy też już od prezesa, żeby "nie dawać w szyję" do 25-go roku życia wink