26

Odp: Dlaczego faceci nie sprzątają...?

ech mój to samo u niego zawsze mama sprzatala wszystko a on sam to nawet jak się przebiera to gdzie rzuci ubrania tam leżą. Najgorsze ze mój syn go zaczyna nasladowac hmm

27

Odp: Dlaczego faceci nie sprzątają...?

Ech... u mojej znajomej była taka sytuacja. On zrzucał z siebie ubranie i tam, gdzie spadło, tam zostawiał. 9-letni syn zaczął oczywiście to zachowanie ojca powtarzać. Znajoma zwróciła młodemu uwagę, żeby zbierał po sobie ubrania, na co wtrąciła się teściowa, że odbiera dziecku dzieciństwo każąc mu sprzątać. Tym samym wyszło na jaw, skąd takie nawyki u męża. Mamusia  nauczyła. Myślę jednak, ze skoro jest to zachowanie wyuczone, to może za x lat mogłoby się zmienić, gdyby zacząć wymagać. Przynajmniej mam taką nadzieję. Nie wiem jeszcze czego matka nauczyła mojego obecnego partnera, ale naczynia po sobie myje od razu, a to dobry znak big_smile

28

Odp: Dlaczego faceci nie sprzątają...?

Też mi się wydaje, że to jest na zasadzie czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Nie rozumiem matek, które uczą tak swoich synów. Przecież nie jest powiedziane, że spotka super zaradną gospodynię domową.. Równie dobrze może być wiele lat sam lub zakochać się w kobiecie, która pragnie partnerstwa i co. I będzie lipa...
Mój póki co daje radę big_smile Śmieci wynosi, robi jakieś drobne naprawy, czasami łazienkę umyje. No i koszule na szczęście potrafi prasować, bo ja tego szczerze nie znoszę.

29

Odp: Dlaczego faceci nie sprzątają...?

Faceci chyba po prostu tak mają, choć jestem w szoku bo np w warsztacie porządek potrafi utrzymać...
Ale w domu..
Od jakiegoś czasu staram się po prostu mu tłumaczyć że dodaje mi tylko obowiązków a część rzeczy może przecież od razu pospzątać i będzie luźniej..
Do tego jeszcze jest małe dziecko więc dodatkowo trzeba uważać na to co się znajduje w domu

30

Odp: Dlaczego faceci nie sprzątają...?

Są od małego nauczeni, że o dom dba kobieta. Oni tam tylko brudzą:)

31

Odp: Dlaczego faceci nie sprzątają...?

O tak, są nawet pedanci, ale to już skrajność. Taki, który po prostu dba o czystość to przypadek rzadki, pożądany hihi

32

Odp: Dlaczego faceci nie sprzątają...?

Pedanci to zwykle ludzie z zaburzeniami, np. autyzmem - jak się do czegoś przyczepią, to się nie odczepią:)