1

Temat: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Ostatnio to jakaś katastrofa - 12 litrów w korku miejskim sad Czy to wina paliwa? A może iść na jakiś kurs eko jazdy lub czegoś w tym stylu?

2

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Podobno najwięcej pali w korkach, więc trzeba je omijać jadąc nieco dłuższą trasą, ale płynnie.

3

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Trzeba unikac kręcenia silnika na wysokie obroty, jak dłużej stoisz- wyłączaj silnik, jedź ze stałą prędkością jeśli tylko mozesz, sprawdź tez ciśnienie w oponach i pamiętaj, ze klima tez zuzywa paliwo...

4

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

A powiedzcie mi, jak sprawdzają się w praktyce tego typu specyfiki? Bo zastanawiałam się, czy nie dolać czegoś takiego do paliwa...

5

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Mi mąż zabronił czegokolwiek dolewać big_smile ale przynajmniej zrobił coś żeby moja fura mniej paliła, mianowicie założył instalację gazową  i teraz faktycznie mnie tankowanie nie trzepie po kieszeni smile

6

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Ja tam też niczego bym nie dodawała do paliwa...

7

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Trzeba nauczyć się jeździć ekonomicznie smile

8

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Przyłączam się do zdania grapes. Ekonomiczna jazda to klucz według mnie to tego, aby samochód mniej palił. Wiadomo - najwięcej paliwa spala się w korkach, więc staram się omijać i jechać dłuższą trasą, za to płynnie. Wprawdzie mieszkam w Gdańsku i trasa omijająca korki jest znacznie dłuższą, ale chociaż benzyny starczy mi na więcej czasu. Przy okazji mam do Was pytanie, co sądzicie o braniu kredyt na naprawę samochodu? Ostatnio moja skoda się poważnie popsuła i nie mam wolnej gotówki na jej naprawę. Poczytałam trochę w necie o kredytach -to nie jest takie złe rozwiązanie. Chciałabym się jednak z Wami skonsultować.

9

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Trzeba nauczyć się ekonomicznej jazdy, tu coś więcej na ten temat:

10

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Dobre ciśnienie w oponach musi być, oponka też dobrze żeby była nowa, poczytaj tutaj  fajny blog traktujący o oponach.

11

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Ciśnienie to jedno, drugie - opróżnienie bagażnika. No i oczywiście eko jazda.

12

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Trzeba umiejętnie jeździć, hamować, czyli ekojazda potrzebna od zaraz. Tez stan techniczny pojazdu ma wpływ na zużycie paliwa, sonda lambda do sprawdzenia.

13

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Cześć wam. Zastanawiam się właśnie bardzo poważnie nad wyborem firmy, która będzie w stanie dobrze i przede wszystkim kompleksowo obsługiwać moje samochody. Już trochę się ich w rodzinie uzbierało, więc zapewne byłby bardzo dobrym Klientem smile Chodzi mi o to, że strasznie męczącym jest sprzedaż aut w jednym skupie, korzystanie z pomocy przy zakupie aut w innym miejscu, kupno części w trzecim i myjnia w czwartym. Bardzo chciałbym znaleźć firmę, która to wszystko robi kompleksowo.

14

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Poczytaj poradniki dotyczące umiejętnego jeżdżenia,  widziałam coś takiego bodajże na mojeauto.pl, poszukaj tam smile

15

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

mam skuteczną radę żeby mniej palił - nie jeżdzić big_smile a gdzie głównie jeździsz? do pracy? może masz jakąś koleżankę w pobliżu co też dojeżdzą i mogłybyście jeździc razem i podzielic się kosztami?

16

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

nauczyć się ekodrivingu? big_smile

17

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Myślę, że gdybyś poszła na takie szkolenie to mogłoby to wpłynąć na twoją jazdę i tym samym spalanie wink

18

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Jest coś takiego jak jazda ekonomiczna. Czyli odpowiednie ruszanie, odpowiednie obroty silnika itp itd...
W sumie to chyba o tym teraz mieli w szkole na prawko uczyć

19

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Ja mam samochód na gaz no i jest tanio. Faktycznie teraz uczą takiego niby ekonomicznego jeżdżenia, hamowania silnikiem, zmiany biegów jak silnik ma 1800-2500 obr/min i wrzucanie 4 biegu zanim się przekroczy 50 km/h.

20

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Najważniejsze to nie podnosić zbytnio obrotów silnika a do hamowania tam gdzie można używać silnika a nie hamulca. Ważne jest jeszcze ciśnienie opon. Koszty eksploatacji można też zmniejszyć płacąc mniej za OC. Do tego celu można wykorzystać porównywarki.

21

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Mniej jeździć:) A tak serio: gasić silnik w korku, nie przyspieszać nagle, bo zwykle wtedy zasysa więcej paliwa. No i mieć auto ekonomiczne, a nie np. BWM

22

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

> new_paker napisał/a:

> Cześć wam. Zastanawiam się właśnie bardzo poważnie nad wyborem firmy, która będzie w stanie dobrze i przede wszystkim kompleksowo obsługiwać moje samochody. Już trochę się ich w rodzinie uzbierało, więc zapewne byłby bardzo dobrym Klientem smile Chodzi mi o to, że strasznie męczącym jest sprzedaż aut w jednym skupie, korzystanie z pomocy przy zakupie aut w innym miejscu, kupno części w trzecim i myjnia w czwartym. Bardzo chciałbym znaleźć firmę, która to wszystko robi kompleksowo.

Trudno będzie znaleźć 1 firmę do wszystkich tych działań.

23

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Jazda płynna, bez zrywów i ostrego hamowania, no i bez stania w korkach

24

Odp: Co zrobić, aby samochód mniej palił??

Na krótkie dystanse nie jeździć, tylko iść na spacer:)