1

Temat: KTG w domu?

Dziewczyny, czy któraś jest może w ciąży i korzystała z takiego ktg domowego, co można wypożyczyć? Skąd coś takiego wziąć? Czy to bezpieczne jest dla dzidzi?

2

Odp: KTG w domu?

Nie przesadzajmy, aż tak często nie trzeba monitorować płodu, a jak coś się dzieje to i tak trzeba jechać do szpitala, więc chyba zbędna jest aż taka zapobiegliwość..?

3

Odp: KTG w domu?

Niekiedy coś nas niepokoi i nie wiesz czy powinnaś jechać do szpitala czy nie. W końcówce ciąży kiedy dziecko sie przekręca też przestając czuć tak intensywnie ruchy nie zawsze wiemy czy tak być powinno. To trudny okres dla kobiety szczególnie przy pierwszej ciąży i wydaje mi się, ze takie homeKTG jest fajnym wyjściem. Moja przyjaciółka z takiego korzysta i bardzo sobie chwali.

4

Odp: KTG w domu?

Ja uważam, że pogodna, spokojna o malucha mama, zapewnia mu znacznie lepsze warunki rozwoju. Stres na pewno nie pomaga, a przy pierwszej ciąży te niepokoje i stresy lubią się pojawiać. Sama drugie dziecko mam dopiero w planach i na pewno będę chciała z czegoś takiego korzystać a teraz szukam dla siostry, bo jak wiecie jest w ciąży. Cleopatro, możesz podpowiedzieć, gdzie można o taki sprzęt zapytać?

5

Odp: KTG w domu?

No coś w tym jest smile Stres szkodzi, więc dla świętego spokoju tez bym sobie takiego ktg nie odmawiała. Co prawda, kiedy ja byłam w ciąży, takich luksusów nie było, ale teraz moja młodsza siostra korzysta, ona ma akurat homeKTG stąd:

Płaci niecałe 300 zł za tydzień bez limitu badań.

Ostatnio edytowany przez kaweczka (2017-10-15 22:59:30)

6

Odp: KTG w domu?

Podpytałam przyjaciółki i podała mi infolinię 123763134. Mówiła, że tam jak zadzwonisz to położna odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni jak zamówić to urządzenie.

Ostatnio edytowany przez Cleopatra (2017-09-29 11:46:11)

7

Odp: KTG w domu?

Oj, dziękuję Ci bardzo. Dziś już późno, ale jutro w takim razie tam zadzwonimy. A skąd oni wiedzą czy to wyszło dobrze czy źle?

8

Odp: KTG w domu?

Urządzenie po skończonym badaniu wysyła do nich zapis, a oni go analizują i odsyłają do Ciebie.

9

Odp: KTG w domu?

No dobrze, a jeżeli coś jest nie tak? Jak to wtedy wygląda?

10

Odp: KTG w domu?

Jesli coś jest nie tak to położna dzwoni i w razie potrzeby nawet wysyła karetkę. Podczas wypożyczenia homektg można też w razie potrzeby zadzwonic do położnej na konsultacje.

11

Odp: KTG w domu?

Dobrze, że tu zajrzałam, bo to wygląda jak coś dla mojej przyjaciółki. Za miesiąc rodzi, musi dużo leżeć i ciągle się zamartwia, że coś nie tak pójdzie..

12

Odp: KTG w domu?

Hehe, skąd ja to znam wink Takie urządzenie naprawdę uspokaja, nawet jak nie robi się badania, to można po prostu dla uspokojenia posłuchać serduszka smile

13

Odp: KTG w domu?

No kurczę, fajna sprawa. Jeżeli jest to możliwe, by sobie wypożyczyć to może i mi się uda.. Chociaż ja chodzę do bardzo fajnej pani doktor na badania prenatalne. Już po samej wizycie u niej czuję się znacznie lepiej. Wiedząc, że wszystko jest w porządku, zdecydowanie mniej stresu mam i mogę się odprężyć. smile

14

Odp: KTG w domu?

Przy ciąży zagrożonej taki sprzęt w domu to podstawa... Ale jeśli dziecko rozwija się normalnie i nie ma problemów, to chyba zbędny wydatek...

15

Odp: KTG w domu?

Moim zdaniem to trochę już fanaberia,  niedługo ciężarne będą chciały mieć w domu szpital big_smile