26

Odp: Stres a zdrowie

Dziękuję za link. Jeżeli nie zapomnę o nim to na pewno z niego skorzystam.

27

Odp: Stres a zdrowie

Stres bardzo negatywnie wpływa na zdrowie. Trzeba jeść zdrowo i regularnie się badać, nie można chodzi do lekarza tylko, jak zaczyna nas coś nieznośnie boleć. Warto profilaktycznie wykonać raz na jakiś czas badania typu usg tarczycy, cytologię, badanie piersi. Zobaczcie sobie artykuł  usg tarczycy może niekiedy uratować życie.

28

Odp: Stres a zdrowie

Stres może bardzo oddziaływać na zdrowie. Zwłaszcza teraz gdy jesteśmy narażeni na ciągłą pracę. Najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą a także poczytać więcej o psychomedycynie.

29

Odp: Stres a zdrowie

stres okropnie odbija się na moim zdrowiu, a przez to też na wyglądzie. i mało co mi pomaga, jestem po prostu takim typem, który wiecznie się zamartwia i wszystko chciałby kontrolować. nie umiem odpuścić i już smile ale serducho za to płaci i często pobolewa.

30

Odp: Stres a zdrowie

Nie jesteśmy w stanie pozbyć się stresu, ani nawet ograniczyć sytuacji stresowych, zajadanie ich też nie jest dobrym wyjściem. Warto znaleźć sobie jakąś czynność, zajęcie jak choćby robótki ręczne, by skupić się na czymś innym i zapomnieć o troskach. Dobrym pomysłem są też masaże, nie trzeba od razu umawiać się  na serię zabiegów, wystarczy zakupić masażer do stóp popijać przy tym herbatkę czy gorącą czekoladę smile

31

Odp: Stres a zdrowie

Stres można okiełznać prostymi sposobami. Kilka z nich jest opisanych na  . Warto je wypróbować, może leki nie będą potrzebne.

32

Odp: Stres a zdrowie

[quote=roza87]Nie jesteśmy w stanie pozbyć się stresu, ani nawet ograniczyć sytuacji stresowych, zajadanie ich też nie jest dobrym wyjściem. [/quote]
I właśnie z tym mam problem. Zaczęłam pożerać jedzenie w sytuacjach, które mnie stresują. Potem czuję się taka zmulona, że nie mam siły się denerwować. Wiem, ze to pułapka, bo już kiedyś w ten sposób przybrałam sporo na wadze. Dwukrotnie. Tym razem jednak stres jest zwyczajnie ponad moje siły. Bierze się głównie z problemów zdrowotnych i relacji z mężczyzną. Ja naprawdę powinnam być sama.

33

Odp: Stres a zdrowie

Niestety stres był kiedyś nieodłącznym elementem mojego życia. W pracy mam coraz więcej obowiązków, potem musze zrobić wszystko w domu, posprzątać, zrobić obiad itp i praktycznie nie miałam chwili spokoju. Ale poczytałam troche i kupiłam sobie tabletki nervomix, nie chciałam niczego silnego i tym bardziej takiego, co może uzaleznić, ale tutaj są zioła, które rzeczywiście uspokajają i sprawiają, że tych nerwów jest duzo mniej

34

Odp: Stres a zdrowie

Ja z nadmiarem stresu już sobie zwyczajnie nie radzę. Związek, który miał uczynić mnie szczęśliwą okazał się być straszliwie wyniszczającą relacją, a do tego dochodzą problemy zdrowotne i inne źródła stresu.
Problemy z żołądkiem, zgrzytanie przez sen zębami, mimowolnie zaciśnięta szczęka, która aż boli i spięte mięśnie, przejadanie się. Nie wytrzymuję takiego poziomu stresu.

35

Odp: Stres a zdrowie

w skrajnych przypadkach najlepiej wybrać się do lekarza specjalisty. Życie w stałym stresie wcale nie jest zdrowe i może mieć na nas bardzo duży wpływ. Moja kuzynka miała bardzo silne stany lękowe i przepisano jej dosyć silny lek. Sprawdzała wtedy dokładnie żeby wiedzieć, czy może go brać z innymi preparatami, które miała przepisane, ale wszystko było ok. Zobaczymy, czy jej to pomoże.

36

Odp: Stres a zdrowie

Stres jest powodem bardzo wielu chorób. Niestety w dzisiejszych czasach o stres nie trudno.  Ja myślę, że bardzo ważny jest odpoczynek po pracy, chociaż krótki. Dobrze codziennie znaleźć chwilę tylko dla siebie, usiąść na spokojnie, przestać myśleć o sprawach które nas martwią. A już na pewno bardzo ważny jest urlop, co roku powinno się gdzieś wyjechać i oderwać od wszystkich obowiązków.

37

Odp: Stres a zdrowie

Zgodzę się, choćby nie wiem jakie metody antystresowe stosować, wszystko na nic się zda, jeśli nie zmienimy swojego nastawienia na bardziej "olewający". Ale to też nie jest łatwe, jeśli przez całe życie baliśmy się co powiedzą ludzie, czy nam się uda w pracy itp. sad

38

Odp: Stres a zdrowie

Stres ma z reguły bardzo destrukcyjny wpływ na zdrowie. To samo dzieje się właśnie z moją przyjaciółką i juz sama nie wiem jak jej pomóc. Namawiałam ją na wizytę u psychologa ale mogę zapomnieć - uparła się, że nie będzie rozmawiać z nikim obcym o swoich problemach. Myślicie, że taka terapia online  dałaby jakiś efekt ? Bo tu już szybciej się zgodzi - nie trzeba w końcu wychodzić z domu i spotykać się w 4 oczy z psychologiem..

39

Odp: Stres a zdrowie

Trzeba próbować każdej metody. Ja bym ją namawiała. Powodzenia smile

40

Odp: Stres a zdrowie

Można też spróbować w domu technik relaksacyjnych, jogi oddechu czy automasażu. Pół godziny wyciszenia dziennie tylko dla siebie może zdziałać cuda...

41

Odp: Stres a zdrowie

Czyli jakiego? Ja na przykład na bezsenność próbowałam różnych, bezskutecznie.

42

Odp: Stres a zdrowie

Ja przed snem nie jem nic przez 3 godziny, nie oglądam tv, nie korzystam z komputera. Śpię dobrze dzięki temu.

43

Odp: Stres a zdrowie

U mnie tak się nie da, mam apetyt największy wieczorem....