51

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

[quote=luimig]niestety to nasz kamień z wody takie białe ślady robi...
ja zamiast spryskiwania nasączam wodą watkę do demakijażu i wycieram nią na mokro. Druga watką (suchą) wycieram aż do ostatniej kropelki i tak sobie z tym radzę..
a o nabłyszczaczach nic nie wiem...[/quote]
biały osad to może woda chlorowana?

52

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

[quote=biedroneczka4][quote=luimig]niestety to nasz kamień z wody takie białe ślady robi...
ja zamiast spryskiwania nasączam wodą watkę do demakijażu i wycieram nią na mokro. Druga watką (suchą) wycieram aż do ostatniej kropelki i tak sobie z tym radzę..
a o nabłyszczaczach nic nie wiem...[/quote]
biały osad to może woda chlorowana?[/quote]


ni zawsze, niektóre rośliny po umyciu mają takie białeplamki - to ich sok w formie obrony

53

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

storczyki raczej nie mają, to prędzej kamień...

54

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

storczyki to nie ale mojej mamy jeden kwiatek tak ma....

55

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

mnie na razie fiołki kwitną znowu jak szalone! i co roku zmieniają nieco barwe czy to możliwe że od oświetlenia?

56

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

raczej same z siebie niż z warunków oświetleniowych, zresztą storczyki też potrafią się przebarwiać...

57

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

to jest fajne bo w zeszłym roku miałam fioletowe a w tym z dodatkiem białego pstrokate takie śmieszne!

58

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ale nie widzę tam produktów, które można kupić... ślepa jestem?

59

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Tam można założyć konto, zalogować się do sklepiku i zamawiać. Mają na prawdę dobrej jakości podłoża (kory, mieszanki, łupinki cedrowe, mech, doniczki itp.) nawozów i urządzeń do orchidariów od nich nie zamawiałam to nie wiem.
Ich storczyki oglądałam na wystawie w Lublinie - ładnie zrobione małe roślinki, zadbane.

60

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

A u mojego kwiatka przez doniczkę widzę zrobił się taki zielony jakby mech....gdzieś wyczytałam,że wtedy trzeba przesadzić....ale to chyba nie pora na przesadzanie? Znowu wypuścił korzonek....

61

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

jak kora mokra i kwaśna to należy przesadzić, a pora jest wtedy, kiedy nie kwitnie...

62

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ziemie można kupić w ogrodniczym i to specjalna do storczyków

63

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

o, dziękuję za link do sklepiku, już widzę, że tam są takie mgiełki - może po nich nie bvędzie tego osadu z wody na liściach

64

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ja też pewnie zajrzę, a wybieram sie do ogrodnika

65

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

popatrzę sobie jeszcze w jakichś sklepach "na żywo" - wiem przynajmniej teraz, że może uda się coś znaleźć

66

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

To na pewno przesadzę....ziemię już mam...

67

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

byle nie ziemia do storczyków z OBI - koszmar - musiałam przesadzać od nowa, bo była bardzo mokra i szybko zaczęła się rozkładać. Zamiast dobre przepuszczalnej zrobiła się wieczniemokra papka... a taka się nie nadaje.

Jak wypróbujesz mgiełkę daj znać smile czas może odejśc z epoki kamienia łupanego - woda +watka wink

68

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ja natomiast nie polecam kory z kokosa, jest gruba, bardzo włóknista i ciężko ją upakować do doniczki, a korzonki storczyków uwielbiają mieć ciasno.

69

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

[quote=luimig]byle nie ziemia do storczyków z OBI - koszmar - musiałam przesadzać od nowa, bo była bardzo mokra i szybko zaczęła się rozkładać. Zamiast dobre przepuszczalnej zrobiła się wieczniemokra papka... a taka się nie nadaje.

Jak wypróbujesz mgiełkę daj znać smile czas może odejśc z epoki kamienia łupanego - woda +watka wink[/quote]


no właśnie na tą watkę to czasu nie mam, bo spsikuję je naszybko rano przed wyjściem do pracy smile

70

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

a ja polecam łuski cedru, ładnie wyglądają na górze doniczek ze storczykiem i ponoć chronią od chorób i czegośtam

71

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

a takich łusek to w ziemi do storczyków nie ma? nie znam się aż tak... no, kora tam na pewno jest, ale co jeszcze to nie bardzo potrafię rozpoznać

72

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

nie nie..łuski cedrowe są zupełnie inne (chyba że masz specjalną mieszankę). Łuski cedrowe są ładniutkie jak takie malutkie wydrążone orzeszki - trochę jak łuski gryki ale ładniejsze. Zasypuję nimi całą górę kory bo wyczytałam że to im służy.
Dalej nie nauczyłam się wstawiac zdjęc na forum (nie chciało misię doczytać...)

73

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

a z kąd bierzecie wodę do storczyków?już różne metody słyszała to deszczówka to normalna

74

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Ja z kranu, ale ja mam własną studnię smile

75

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

cóż.. ja nalewam wodę do konewki prosto z kranu i podlewam taką, tylko trochę biały osad na korze zostaje (z kamienia?, chloru w wodzie?)