1

Temat: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

Jakie macie propozycje na ograniczenie kosztów ogrzewania. Szukałam w sieci informacji jedyne, co znalazłam to serwis, gdzie zamieszczając ogłoszenie możemy bezpłatnie otrzymać oferty od sprzedawców.  Na szybko sprawdzając oferty na olej opałowy dostałam oferty tańsze o jakieś 15% Jeśli macie inne pomysły jak ograniczyć te wydatki to bardzo proszę o info

2

Odp: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

Na pewno trzeba uszczelnić okna, bo większość ciepła ucieka właśnie przez nie... U mnie po wymianie na nowe jest duża różnica w opłatach za ogrzewanie.

3

Odp: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

[quote=Anays]Na pewno trzeba uszczelnić okna, bo większość ciepła ucieka właśnie przez nie... U mnie po wymianie na nowe jest duża różnica w opłatach za ogrzewanie.[/quote]
Zgadzam się - okna to jeden ze strategicznych elementów. czasem jednak uszczelnianie nie wystarcza i okna po prostu trzeba zmienić. Warto zorientować się czy i my nie potrzebujemy wymiany.

4

Odp: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

Ja mam dom ocieplony styropianem z zewnątrz i mamy nowe okna. Dodatkowo mamy kominek, którym dogrzewamy w czasie największych mrozów. W domu mamy bardzo ciepło smile .

5

Odp: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

Na pewno warto postawić na rozwiązania, o jaki wspomniano już wyżej. Myślę, że można pójść w bardziej intuicyjny dom i postawić też na monitoring i może jakieś plany poboru energii w domu i to sobie zestawiać? Teraz są takie czasy, że jest wszystko wink Sama czytałam, że systemy alarmowe możemy połączyć z naszym telefonem i dostawać informację na bieżąco.

Ostatnio edytowany przez marta60 (2017-02-22 16:37:40)

6

Odp: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

jak mamy domek to zawsze możemy dołożyć do naszego ogrzewania ogrzewanie solaryczne. Wystarczy zamontować na dachu kolektory, które pozwolą nam na podgrzanie wody użytkowej. A co za tym idzie obniżymy  koszty gazu itp.

7

Odp: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

A ja ciekawa jestem, czy instalacja solarów nie przyniosłaby jakiegoś wymiernego efektu. Ale nie wiem, nie znam się na tym za bardzo.

8

Odp: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

Widzę, że temat dotyczy ogrzewania domów to może mi pomożecie, koleżanki. Zastanawiam się, na jaki typ ogrzewania się zdecydować w swoim domu, który budujemy z mężem. Po wielu dyskusjach i odrzuceniu kilku innych opcji, na placu "boju" pozostały dwie: kominek lub piec wolnostojący typu koza. Ja upieram się przy tym drugim rozwiązaniu - kozy są przecież mniejsze, wydaje mi się, że są prostsze w obsłudze i tańsze. Mąż zaś przekonuje mnie, że kozą można ogrzać tylko jedno pomieszczenie i o ile sprawdza się ona, jako miejscowe wzmocnienie systemu ogrzewania, to do całościowego ogrzania domu nadaje się tylko kominek. Może Wy podpowiecie mi coś w tej kwestii? Najwyżej koza będzie mi służyć do okazjonalnego dogrzewania pomieszczeń, wynalazłam już nawet swój model, kozę orbit.
Przy okazji mogę coś poradzić osobom, które zamierzają się wkrótce budować: warto ubezpieczyć dom podczas jego budowy! My tak zrobiliśmy ze Zbyszkiem i dobrze, bo pół roku temu ktoś nam wykradł z posesji część materiałów budowlanych. Na szczęście przezorny zawsze ubezpieczony, wcześniej ubezpieczyliśmy budowę domu i mogliśmy liczyć chociaż na odszkodowanie. Wprawdzie skradzionych materiałów już na oczy nie zobaczę, ale przynajmniej zyskałam jakąś rekompensatę.

Ostatnio edytowany przez jubik (2017-04-27 12:46:43)

9

Odp: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

Najlepiej moim zdaniem zasięgnąć porady specjalisty, który najlepiej dopasuje rodzaj ogrzewania do naszego mieszkania. Trzeba bowiem zwrócić uwagę na metraż i na inne czynniki, ale również na nasze wymagania.

10

Odp: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

Bardzo prosta sprawa, lecz nie wiele osób o tym wie. Firma może wykonać dla was audyt energetyczny. Ta ekspertyza pozwoli ocenić co jest nie tak w waszym domu i wdrożyć rozwiązania mające na celu zmniejszenie kosztów ogrzewania. Bardzo polecam wam te rozwiązanie.

11

Odp: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

To proste. Wystarczy zainstalować rekuperator. Rekuperator to wentylacja i odzysk ciepła. Możesz zaoszczędzić nawet 50% na kosztach ogrzewania.

12

Odp: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

Pierwsze co to wymień okna. U nas sporo strat szło z uwagi na nieszczelne okna. Mamy energooszczędne okna już 2 rok i jest spora różnica. Zamieniliśmy też piec kopciuch na peleciaka. Też nam to lepiej wychodzi.

13

Odp: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

Przyzwyczaić się do niższych temperatur i grubiej ubierać.

14

Odp: Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

W Portugalii domy nie są ogrzewane, a tam też bywa mróz czasem. Ludzie po prostu grubiej się ubierają....