1

Temat: Lokata terminowa

Witam, chciałam się zapytać czy któraś z Was pokusiłaby się by założyc lokatę terminową. Z mężem mamy tam wspólne konto i się zastanawiamy nad tym. Opłaca się to nam?

2

Odp: Lokata terminowa

Ja wolę inny bank niż Pocztowy.

3

Odp: Lokata terminowa

Przez wiele lat miałam konto oszczędnościowe, ale nie do końca byłam z niego zadowolona. Moim problemem było to, że raz w miesiącu mogłam wybrać z niego pieniądze bez utraty odsetek i niestety bardzo często to robiłam i moje oszczędności malały z miesiąca na miesiąc. Teraz zastanawiam się nad zmianą konta oszczędnościowego na lokatę, bo znalazłam bardzo dobrą ofertę różnych lokat, które są także wyżej oprocentowane niż moje obecne konto oszczędnościowe i dzięki temu będę mogła zarobić dużo więcej na swoich oszczędnościach.

4

Odp: Lokata terminowa

Też mam konto oszczędnościowe, ale lepiej pieniądze wkładać na lokaty terminowe, z tego względu że jest tam wyższy procent.   Na razie odłożyłam 7 tysięcy . Juz wiem jaki będę miała zysk, ponieważ tam na stronce można to sobie bez problemów wyliczyć na kalkulatorze

Ostatnio edytowany przez zuanna (2016-05-23 13:17:16)

5

Odp: Lokata terminowa

Czy Waszym zdaniem temat godny uwagi? Bo jeśli się wczytać w opis, to wynika z niego, że zabezpieczenie jest warte więcej niż obligacja. Czyli ryzyka nie ma? Jak to możliwe? Pierwszy raz widzę taki model interesuj. Czy ktoś miał wypłacone z tego pieniądze?

6

Odp: Lokata terminowa

ja tam do lokat nie mam zaufania i wolę trzymać pieniądze na koncie.

7

Odp: Lokata terminowa

[quote=perelka1]ja tam do lokat nie mam zaufania i wolę trzymać pieniądze na koncie.[/quote]

a co tu ma zaufanie do rzeczy, przecież i jedno i drugie polega na zwykłym deponowaniu pieniędzy w banku.
Niestety już nie ma prawie dobrych lokat.

Znacie może jakieś wysoko oprocentowane lokaty bez konta? Bo nie chcę otwierać kolejnych rachunków ze względu na lokatę, bo to się mija z celem. Chyba już nic nie znajdę. Maks jaki znalazłam to na 2,7% w idea banku już poza promocją na 3 lata, ale nie chcę takich długich.

Ostatnio edytowany przez Gabila (2017-09-07 15:12:35)

8

Odp: Lokata terminowa

Szukam takich na 3 miesiące do pół roku z oprocentowaniem około 3% bez konieczności otwierania konta. Idea Bank i BGŻ Optima dla nowych klientów już wykorzystałam. Getin daje może ze 2%, tak jak pozostali. Czystych dobrych lokat bez dodatków jest jak na lekarstwo.

9

Odp: Lokata terminowa

Prawda jest taka, że realia inwestycyjne diametralnie się odmieniły i można teraz zarabiać dobre pieniądze, a przynajmniej mi się tak wydaje. Bo na chłopski rozum - widzicie tutaj jakieś haki? Skoro zabezpieczenie warte więcej niż sama obligacja? Czytałem to setki razy i nie widzę haka. A wy?

10

Odp: Lokata terminowa

Mim zdaniem najlepiej sprawdzić umowę z prawnikiem, żeby mieć pewność, ze wszystko jest ok i że wszystko dobrze rozumiemy. Nasza firma czesto w ten sposób inwestuje środki i wszystko konsultujemy z radcą prawnym .Przynajmniej mamy pewnosć, że pieniądze zainwestowane wrócą do nas.

11

Odp: Lokata terminowa

Moim zdaniem to jest całkiem niezły pomysł smile Warto tego spróbować wink

12

Odp: Lokata terminowa

ja uważam, że w lokaty nie należy się angażować bo wcale się na nich dużo nie zarabia. Wprost przeciwnie, można więcej stracić.

13

Odp: Lokata terminowa

To w zasadzie jedyne rozwiązanie, jakie znalazłem, a które wygląda na bezpieczne.
Tzn. - nie widzę w nim ryzyka. A jak wy je oceniacie?
Czy waszym zdaniem warto wejść w takie obligacje? Z opisu jasno wynika, że zabezpieczenie jest warte trzy razy więcej niż obligacja. Możliwe?

14

Odp: Lokata terminowa

Jak się nie znacie na ekonomii to lepiej nie ryzykować.. Chociaż i ekonomiści brali kredyty frankowe, tak że czasem rozsądek ich zawodził...

15

Odp: Lokata terminowa

Lokaty teraz są nawet na 8 procent!