1

Temat: Lokata terminowa

Witam, chciałam się zapytać czy któraś z Was pokusiłaby się by założyc taka http://www.pocztowy.pl/indywidualni/osz … terminowa/ lokatę terminową. Z mężem mamy tam wspólne konto i się zastanawiamy nad tym. Opłaca się to nam?

2

Odp: Lokata terminowa

Ja wolę inny bank niż Pocztowy.

3

Odp: Lokata terminowa

Ja zamiast lokaty wolałabym otworzyć konto oszczędnościowe. Oprocentowanie jest o wiele wyższe więc można więcej zarobić. Zobacz sobie chociażby tutaj Ja póki co odkładam pieniądze w domu ale już od jakiegoś czasu myślę o otwarciu konta i wrzucaniu na nie kasy. Na pewno oszczędzanie lepiej by mi szło.

4

Odp: Lokata terminowa

Przez wiele lat miałam konto oszczędnościowe, ale nie do końca byłam z niego zadowolona. Moim problemem było to, że raz w miesiącu mogłam wybrać z niego pieniądze bez utraty odsetek i niestety bardzo często to robiłam i moje oszczędności malały z miesiąca na miesiąc. Teraz zastanawiam się nad zmianą konta oszczędnościowego na lokatę, bo tutaj http://www.santanderconsumer.pl/lokaty znalazłam bardzo dobrą ofertę różnych lokat, które są także wyżej oprocentowane niż moje obecne konto oszczędnościowe i dzięki temu będę mogła zarobić dużo więcej na swoich oszczędnościach.

5

Odp: Lokata terminowa

Też mam konto oszczędnościowe, ale lepiej pieniądze wkładać na lokaty terminowe, z tego względu że jest tam wyższy procent.   Na razie odłożyłam 7 tysięcy w http://www.eurobank.pl/produkty,oszczed … 24,10.html . Juz wiem jaki będę miała zysk, ponieważ tam na stronce można to sobie bez problemów wyliczyć na kalkulatorze

Ostatnio edytowany przez zuanna (2016-05-23 13:17:16)

6

Odp: Lokata terminowa

A właśnie... też szukamy alternatywy i jednym z naszych pomysłów jest to - http://www.big.biz.pl/poradnik-inwestor … -bankowej/ Co sądzicie? Czy Waszym zdaniem temat godny uwagi? Bo jeśli się wczytać w opis, to wynika z niego, że zabezpieczenie jest warte więcej niż obligacja. Czyli ryzyka nie ma? Jak to możliwe? Pierwszy raz widzę taki model interesuj. Czy ktoś miał wypłacone z tego pieniądze?

7

Odp: Lokata terminowa

ja tam do lokat nie mam zaufania i wolę trzymać pieniądze na koncie.

8

Odp: Lokata terminowa

perelka1 napisał/a:

ja tam do lokat nie mam zaufania i wolę trzymać pieniądze na koncie.

a co tu ma zaufanie do rzeczy, przecież i jedno i drugie polega na zwykłym deponowaniu pieniędzy w banku.
Niestety już nie ma prawie dobrych lokat. Idea Bank ma dobre, ale Happy już wykorzystałam. W sumie już wszystkie sensowne chyba wykorzystałam dla nowych klientów z promocyjnym oprocentowaniem z tego zestawienia lokat bez konta http:/antyhaczyk.blogspot.com...najlepsze-lokaty-bez-konta.html

Znacie może jakieś wysoko oprocentowane lokaty bez konta? Bo nie chcę otwierać kolejnych rachunków ze względu na lokatę, bo to się mija z celem. Chyba już nic nie znajdę. Maks jaki znalazłam to na 2,7% w idea banku już poza promocją na 3 lata, ale nie chcę takich długich.

9

Odp: Lokata terminowa

Szukam takich na 3 miesiące do pół roku z oprocentowaniem około 3% bez konieczności otwierania konta. Idea Bank i BGŻ Optima dla nowych klientów już wykorzystałam. Getin daje może ze 2%, tak jak pozostali. Czystych dobrych lokat bez dodatków jest jak na lekarstwo.