1

Temat: Porady prawne

Jakie macie doświadczenia w życiowych sprawach, które wymagały porady prawnej? Dzielcie się swoimi przypadkami, może komuś to pomóc.

2

Odp: Porady prawne

Ja kiedyś korzystałam z usług prawnika kiedy ktoś skopiował moje zdjęcia z autorskiego bloga i tu pomogło dopiero pismo wysłane przez adwokata, wcześniej nie chciał ich usunąć.

3

Odp: Porady prawne

Najlepiej jest szukać dobrej kancelarii prawnej z danego miasta. Ja poszłam do radcy prawnego i co prawda zapłaciłam mniej ale moja sprawa ciągnęłaby się długo gdyby mi koleżanka nie poleciła świetnego prawnika z większego miasta, tak że lepiej czasem więcej zapłacić i mieć lepszy wynik sprawy i szybszy.

4

Odp: Porady prawne

Przy sprawach rozwodowych najlepiej wybierać kancelarie, które mają już jakieś doświadczenie w tego typu sprawach bo niestety, ale sprawy rozwodowe, w których często występuje wątek podziału majątku walki o dzieci są najtrudniejszymi sprawami, dla wszystkich stron. Warto poczytać opinie na forach o danej kancelarii.

5

Odp: Porady prawne

W kwestii wyboru kancelarii adwokackiej to indywidualna sprawa, ale ja np. wolę gdy jest to kobieta, jakoś z mężczyznami nie o każdej kwestii chciałabym rozmawiać.

6

Odp: Porady prawne

Są też prawnicy przy urzędach gminy np. - warto dowiedzieć się, czy nie przysługuje nam możliwość darmowej konsultacji z prawnikiem.

7

Odp: Porady prawne

Na pewno w wielu sytuacjach takie darmowe porady mogą okazać się bardzo przydatne. Nie mniej jednak jeżeli o rozwód chodzi, na pewno warto odwiedzić taką kancelarię prawną która ma w tym doświadczenie, bowiem jednak jest to dość specyficzna sprawa i lepiej rozmawiać o niej bezpośrednio z adwokatem zajmującym się właśnie takimi procesami.

8

Odp: Porady prawne

A co sądzicie o mediacjach? W sprawach rodzinnych czy gospodarczych moim zdaniem zawsze warto rozważyć najpierw mediację, żeby nie pchać się w koszty związane z wynagrodzeniem dla prawnika...

9

Odp: Porady prawne

Mam wrażenie że rozchwytywani prawnicy mogą mieć niezbyt wiele czasu na dogłębne zajęcie się daną sprawą  i obawiałabym się, że coś przeoczą w nawale obowiązków... Ja bym wybrała kogoś, kto ma dobrą opinię ale nie taką aż "celebrycką"...

10

Odp: Porady prawne

Przy odszkodowaniach warto się poradzić prawnika, żeby uzyskać więcej.

11

Odp: Porady prawne

Dużo można wyczytać też w necie....