1

Temat: Soki warzywne

Zapewne wiecie, że są nie tylko sycące i pożywne ale też mają dużo mniej cukru niż te w wariantach owocowych. Ja akurat lubię propozycję z 1/2 kg ogórka, kilku cytryn + mięty. Do ich uzyskania polecam zaopatrzyć się w dobrą wyciskarkę, która wykorzystuje całe warzywo (dzięki temu zachowujemy więcej składników odżywczych, a i sok nie pieni się). Podrzucam więc namiar na sprawdzony sprzęt -  A może Wy macie jakieś sprawdzone przepisy na taki napój?

Ostatnio edytowany przez Mala Mi (2016-04-13 23:21:19)

2

Odp: Soki warzywne

Surowy ogórek neutralizuje witaminę C w innych produktach! Nigdy ne dodawaj do niego cytrusów, pomidorów czy marchewki!!!

3

Odp: Soki warzywne

Lubię soki warzywne. W szczególności pomidorowy np: z dodatkiem chilli czy bazylią. Bardzo mi przypadło połączenie marchewki z selerem naciowym.

4

Odp: Soki warzywne

zielone szejki to moje ostatnie odkrycie: różne sałaty + jakiś owoc na osłodę. mniam smile

5

Odp: Soki warzywne

Odkąd sobie kupiłam sokowirówkę, to nie wyobrażam sobie nie picia soków z warzyw. Najbardziej lubię marchewkowe z zielonymi dodatkami (jarmuż, natka pietruszki, szpinak, seler naciowy)

6

Odp: Soki warzywne

Ja nie przepadam za sokami warzywnymi, za to owocowe mhhmmm smile

7

Odp: Soki warzywne

Uwielbiam sok jabłkowo - marchewkowy:)

8

Odp: Soki warzywne

Mój najlepszy,to jabłko,marchew i buraczek

9

Odp: Soki warzywne

Dla mnie burak jest za słodki, jednak wolę kwaskowaty posmak w soku

10

Odp: Soki warzywne

Najważniejsza jest jakość warzyw i owoców, a nie sama wyciskarka, bo ona nie pozbawi ich przecież substancji chemicznych, jeśli są uprawiane bez zachowania ekologii...

11

Odp: Soki warzywne

Też lubię soki, ale bardzo lubię też wszelkiego rodzaju syropy, do których w upalne dni dolewam sobie wody. Potrafię takim sposobem wypić wiele litrów dziennie, co jest bardzo dobre dla organizmu. W syropy zaopatruję się w jak dla mnie najlepsze!

12

Odp: Soki warzywne

Zielone koktajle, hit ostatnich lat - są tysiące przepisów w internecie i są bardzo zdrowe. Polecam m.in. dodawać jarmuż, pasuje prawie wszędzie i ma fajny, nietypowy smak.

13

Odp: Soki warzywne

Oj to prawda zielone koktajle sa teraz bardzo popularne! I według mnie smaczne jeśli w odpowiedni sposób połączy się proporcje warzyw i owoców smile Do nie dawna używałam starej sokowirówki ale coraz częściej czytałam, że proces wirowania zabiera wszystkie najważniejsze składniki odżywcze. Odłożyłam troszkę pieniązków i zakupiłam wyciskarkę  jestem na prawdę bardzo zadowolona!

14

Odp: Soki warzywne

Koktajle są super bo można np. do typowo owocowej mieszanki dodać coś zielonego, czego niekoniecznie lubimy (seler, pietruszka, szpinak) i wyjdzie super zdrowy posiłek smile

15

Odp: Soki warzywne

Osobiście jestem dumną posiadaczką wyciskarki  i jestem z niej bardzo zadowolona:
łatwo się ją czyści
jest bardzo wydajna i skuteczna poniewaz odpadu z warzyw i owoców jest naprade niewiele
radzi sobie z dosłownie wszystkim. Można wyciskać nią również trawy, zioła ( soki wzbogacone o natkę pietruszki czy miętę są o wiele  smaczniejsze i zdrowsze)
no i co najważniejsze soki pierwsza klasa. Pyszne. z kawałeczkami owoców i warzyw ( drobnymi oczywiście).

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-08-12 10:38:05)

16

Odp: Soki warzywne

ja do tego biore sobie też, najbardziej przekonalo mnie to że ma same naturalne ekstrakty, np  z nasion fasoli, który hamuje apetyt i nie chce mi się jesc jak wezme w ciągu dnia albo popoludniu, zeby nie miec wieczorem wilczego apetytu na wszystko

17

Odp: Soki warzywne

Dziękujemy za przepisy. Mi najbardziej smakuje połączenie jabłko+szpinak.

18

Odp: Soki warzywne

fajne, ale dość drogie niestety

19

Odp: Soki warzywne

Jakoś nie umiem się przemóc i spróbowac soków warzywnych

Ostatnio edytowany przez knallcompl (2017-08-09 11:45:25)

20

Odp: Soki warzywne

lubię blendować całe owoce i pić smoothie, ale soków raczej unikam, bo to sam cukier, lepiej zjeść owoc, wtedy organizm dostaje całość składników odżywczych

21

Odp: Soki warzywne

Ja blenduję zielona pietruszkę, marchewkę, jabłko i seler. Pyszne!

22

Odp: Soki warzywne

Przyrządzam czasem koktajl z selera naciowego, buraków i awokado smile

23

Odp: Soki warzywne

byl czas ze wpadłam w tryb diety koktajlowej, ktora przyznaje byla po prostu pyszota! mi najbardziej smakowaly owocowe: truskawka + mieta + borówka - mega miksik, ale niestety jak zwykle przedobrzyłam, bo taka dieta powinna trwac do 5 dni, a ja jak zwykle zrobilam 2 tygodnie. efekt byl taki ze nabawilam sie tylko zaparc. przez cala diete mialam problem z wyproznieniem....

24

Odp: Soki warzywne

Koktajle są pyszne. Uwielbiam zmiksowany szpinak z malinami i jabłkiem smile

25

Odp: Soki warzywne

A nie lepiej zostawić ten temat specjalistom? Moim zdaniem to jest dość dobre rozwiązanie smile