1

Temat: Sprzedaż samochodu?

Czy któraś z Was miała kiedyś okazję sprzedawać samochód  na tzw. szrot, coś jak ]skup samochodów ? Sama od dłuższego czasu noszę się z zamiarem pozbycia się swojego starego grata i tak sobie pomyślałam, że będzie to jedyna rozsądna opcja. Panowie z tej firmy przyjeżdżają na miejsce, wyceniają auto i od razu płacą i to ponoć całkiem uczciwie. Czy macie może jakieś doświadczenia z tego typu sprzedażą?

2

Odp: Sprzedaż samochodu?

A nie lepiej sprzedać jakiemuś mechanikowi na części..?

3

Odp: Sprzedaż samochodu?

Przez taki szrot zawsze sprzedaż jest zawsze mniej opłacalna - skup musi przeciez zarobic na tym. DLatego ja proponuję sprzedać samochód przez internet. To wymaga oczywiście wiecej czasu, ale też jest bardziej opłacalne - to takie podstawy, ale kiedy przeglądam oferty sprzedaży aut, to jednak nie są tak oczywiste.

4

Odp: Sprzedaż samochodu?

Ja polecam skup. Znajomi sprzedali im auto - fakt, było w dobrym stanie i nie tak bardzo stare, ale dostali bardzo satysfakcjonującą wycenę.

5

Odp: Sprzedaż samochodu?

Ja też niedawno miałam ten sam problem - musiałam szybko sprzedać auto, a nie chciałam też oddawać go za darmo. Najpierw oglądałam inne ogłoszenia w necie, żeby zobaczyć jak skutecznie mogę to zrobić, potem poczytałam trochę teorii  i przyszedł czas na działanie. Wystawiłam auto na aukcji, przygotowałam wszystkie niezbędne rzeczy i zaczęły się telefony. Nawet nie spodziewałam się, że tyle osób będzie chciało kupić 10-letnie auto, a tu proszę - taka miła niespodzianka. Auto ma dziś już nowego właściciela, który z tego co wiem jest zadowolony. A ja mam nowe auto, które też obecnie spełnia moje wymagania smile

6

Odp: Sprzedaż samochodu?

Mojemu znajomemu udało się dobrze sprzedać swoje kilkuletnie auto. Technicznie było w dobrym stanie, o wygląd auta też zadbał. Przed sprzedażą był na myjni samochodowej  i tam mu dokładnie wyczyścili samochód. Z takim zadbanym autem nie miał żadnego problemu, żeby szybko go sprzedać.

7

Odp: Sprzedaż samochodu?

Przed takim konkretnym myciem, nie zaszkodzi usunąć wgniecenia. Stan wizualny bardzo się poprawi i klient inaczej podchodzi do takiego auta.
To wszystko ma sens, jeżeli auto ma jeszcze całą podłogę smile

8

Odp: Sprzedaż samochodu?

Korzystałem z usług, auto miało swoje lata i swoje bolączki - dostałem bardzo satysfakcjonującą mnie ofertę, więc decyzja zapadła praktycznie od razu smile

9

Odp: Sprzedaż samochodu?

Moim zdaniem to się najmniej opłaca. Ja bym wolała sprzedać osobie prywatnej.

10

Odp: Sprzedaż samochodu?

a wiesz już jakie auto sobie kupisz ? Bo wiesz teraz to już najlepiej kupować nowe. Jak coś to podsyłam Ci link do 7 top aut dla kobiety. Jak dla mnie 3 opcja jest rewelacyjna !

11

Odp: Sprzedaż samochodu?

Ja sprzedawałam już dwukrotnie samochód powypadkowy do skupu aut i mogę powiedzieć, że trzeba po prostu poszukać tego "właściwego" w którym nie stracimy pieniędzy na transakcji. Pierwsza transakcja to była tragedia, szybko potrzebowałam pieniędzy i wybrałam pierwszy lepszy skup i niestety wyszłam jakieś 300 zł na minusie (licząc to ile mogłam zarobić). Do drugiej transakcji poszukałam innego  i otrzymałam nawet więcej niż oczekiwałam smile

12

Odp: Sprzedaż samochodu?

Zanim oddasz na szrot, wystaw w ogłoszeniach czasami można więcej dostać,  może akurat ktoś poszukuje takiego modelu auta, do remontu itd.

13

Odp: Sprzedaż samochodu?

Skupem samochodów zajmuje się też firma z Poznania, zatem może komuś się przyda moja informacja - wynajmują też autolawety i holowanie pojazdów w Poznaniu.

14

Odp: Sprzedaż samochodu?

Ogis - tam sprzedawajcie samochody, tj. je wystawiajcie. Jest darmowy, całkowicie darmowy. Tam jak wystawisz auto po zalogowaniu przez fejsa, to ogłoszenie będzie zauważone przez twoich znajomych z FB, a do ich znajomych też dotrze, tak więc docelowo można za darmo dotrzeć to naprawdę całego mnóstwa osób. I wykorzystujcie darmowe opcje wystawiania ogłoszeń. Płatne tak naprawdę nic więcej nie dają.

15

Odp: Sprzedaż samochodu?

Najlepiej wystawiać przez internet. Przynajmniej mamy pewność, że kupi je za przyzwoitą cenę, nie to co w skupach.

16

Odp: Sprzedaż samochodu?

Dobrze radzisz, przez internet i do tego na darmowych ogłoszeniach. Nie zaszkodzi spróbować. Wcześniejsze dbanie o  sprzedawane auto będzie miało ogromne znaczenia.
Znajomy miał VW, prezentował się super, nie tylko na zdjęciach zamieszczonych w serwisie, kilka dni czekania i sprzedał smile

17

Odp: Sprzedaż samochodu?

Najlepiej przygotować auto do sprzedaży. Jak się będzie ładnie prezentować, to łatwiej je będzie sprzedać.

18

Odp: Sprzedaż samochodu?

Dzięki za wszystkie porady smile

Ostatnio edytowany przez pan_bulwa (2017-06-07 00:15:02)

19

Odp: Sprzedaż samochodu?

Aukcję wystawiasz i masz automatycznie wystawione ogłoszenie. Oczywiście za darmo. A ludzie chętnie szukają  m.in. dlatego, że pod ogłoszeniami można zostawiać komentarze, więc ludzie dzielą się tym, co zobaczyli.

20

Odp: Sprzedaż samochodu?

Poczytaj i popytaj na stronach za ile możesz sprzedać swoje auto. Ja tak moje sprzedałam z 1000zł więcej niż się spodziewałam

21

Odp: Sprzedaż samochodu?

Swoje auto sprzedałam osobie prywatnej, skorzystałam z wystawienia ogłoszenia w necie i sprzedałam za więcej niż się spodziewałam. Beż żadnych pośredników. smile

22

Odp: Sprzedaż samochodu?

Znajomy wyjechał na parę lat do Holandii, to sprzedał swojego staruszka. Panowie przyjechali, dali jakieś śmieszne pieniądze i zabrali (ale tu bardziej chodziło żeby się pozbyć balastu niż o te grosze). Tam nie opłacało mu się go trzymać, dopiero jak wracał do kraju po latach to miał mały problem z zabraniem swoich gratów.

23

Odp: Sprzedaż samochodu?

Zapytam od drugiej strony, czy warto teraz kupować samochód w pandemii, czy ceny pójdą do góry, czy spadną?

Przy okazji mam kilka pytań innych pytań: Większość ludzi sugeruje, że leasing samochodów jest bardziej opłacalny niż zakup na kredyt. Cz nie licząc ludzi z perspektywy osoby prywatnej zawsze leasing jest lepszy od kredytu?

Czy obecnie leasing też są tanie ze względu na niskie stopy procentowe?

Jak ktoś miał do czynienia to proszę o opinie . To chyba takie najlepsze leasingi na samochód z banków (tak czytałam).

Ostatnio edytowany przez RWgiel (2021-02-17 15:01:41)

24

Odp: Sprzedaż samochodu?

Mój mąż brał samochód w leasing i jest ok, nie miał żadnych problemów z formalnościami. Cenowo też wyszło ok

25

Odp: Sprzedaż samochodu?

Ja nigdy nie robiłam czegoś takiego