1

Temat: Sprzedaż samochodu?

Czy któraś z Was miała kiedyś okazję sprzedawać samochód  na tzw. szrot, coś jak skup samochodów Radom ? Sama od dłuższego czasu noszę się z zamiarem pozbycia się swojego starego grata i tak sobie pomyślałam, że będzie to jedyna rozsądna opcja. Panowie z tej firmy przyjeżdżają na miejsce, wyceniają auto i od razu płacą i to ponoć całkiem uczciwie. Czy macie może jakieś doświadczenia z tego typu sprzedażą?

2

Odp: Sprzedaż samochodu?

A nie lepiej sprzedać jakiemuś mechanikowi na części..?

3

Odp: Sprzedaż samochodu?

Przez taki szrot zawsze sprzedaż jest zawsze mniej opłacalna - skup musi przeciez zarobic na tym. DLatego ja proponuję sprzedać samochód przez internet. To wymaga oczywiście wiecej czasu, ale też jest bardziej opłacalne. W serwisie noy.pl znalazłam porady jak sprzedać auto przez internet - to takie podstawy, ale kiedy przeglądam oferty sprzedaży aut, to jednak nie są tak oczywiste.

4

Odp: Sprzedaż samochodu?

Ja polecam skup. Znajomi sprzedali im auto - fakt, było w dobrym stanie i nie tak bardzo stare, ale dostali bardzo satysfakcjonującą wycenę.

5

Odp: Sprzedaż samochodu?

Ja też niedawno miałam ten sam problem - musiałam szybko sprzedać auto, a nie chciałam też oddawać go za darmo. Najpierw oglądałam inne ogłoszenia w necie, żeby zobaczyć jak skutecznie mogę to zrobić, potem poczytałam trochę teorii http://autoskup-slask.pl/jakie-dokument … dazy-auta/ i przyszedł czas na działanie. Wystawiłam auto na aukcji, przygotowałam wszystkie niezbędne rzeczy i zaczęły się telefony. Nawet nie spodziewałam się, że tyle osób będzie chciało kupić 10-letnie auto, a tu proszę - taka miła niespodzianka. Auto ma dziś już nowego właściciela, który z tego co wiem jest zadowolony. A ja mam nowe auto, które też obecnie spełnia moje wymagania smile

6

Odp: Sprzedaż samochodu?

Mojemu znajomemu udało się dobrze sprzedać swoje kilkuletnie auto. Technicznie było w dobrym stanie, o wygląd auta też zadbał. Przed sprzedażą był na myjni samochodowej w CarEssence i tam mu dokładnie wyczyścili samochód. Z takim zadbanym autem nie miał żadnego problemu, żeby szybko go sprzedać.

7

Odp: Sprzedaż samochodu?

Przed takim konkretnym myciem, nie zaszkodzi usunąć wgniecenia Kraków wgniecenia.pl oferują podobne usługi. Stan wizualny bardzo się poprawi i klient inaczej podchodzi do takiego auta.
To wszystko ma sens, jeżeli auto ma jeszcze całą podłogę smile

8

Odp: Sprzedaż samochodu?

Korzystałem z usług http://skupowanie-aut.com.pl/oferta-wroclaw/ auto miało swoje lata i swoje bolączki - dostałem bardzo satysfakcjonującą mnie ofertę, więc decyzja zapadła praktycznie od razu smile

9

Odp: Sprzedaż samochodu?

Moim zdaniem to się najmniej opłaca. Ja bym wolała sprzedać osobie prywatnej.

10

Odp: Sprzedaż samochodu?

a wiesz już jakie auto sobie kupisz ? Bo wiesz teraz to już najlepiej kupować nowe. Jak coś to podsyłam Ci link do 7 top aut dla http://kobieta.wiemcoijak.pl/top-7-aut-dla-kobiety/ . Jak dla mnie 3 opcja jest rewelacyjna !

11

Odp: Sprzedaż samochodu?

Ja sprzedawałam już dwukrotnie samochód powypadkowy do skupu aut i mogę powiedzieć, że trzeba po prostu poszukać tego "właściwego" w którym nie stracimy pieniędzy na transakcji. Pierwsza transakcja to była tragedia, szybko potrzebowałam pieniędzy i wybrałam pierwszy lepszy skup i niestety wyszłam jakieś 300 zł na minusie (licząc to ile mogłam zarobić). Do drugiej transakcji poszukałam innego skup aut dolnośląskie i otrzymałam nawet więcej niż oczekiwałam smile

12

Odp: Sprzedaż samochodu?

Zanim oddasz na szrot, wystaw w ogłoszeniach czasami można więcej dostać, np. dodaj tutaj http://oglos24.pl/ogloszenia/all/all/15 … -osobowe/1 może akurat ktoś poszukuje takiego modelu auta, do remontu itd.

13

Odp: Sprzedaż samochodu?

Skupem samochodów zajmuje się też Skup aut Kosta z Poznania, zatem może komuś się przyda moja informacja. Więcej macie tu: http://autolawety-poznan.pl/skup-aut.html wynajmują też autolawety i holowanie pojazdów w Poznaniu.

14

Odp: Sprzedaż samochodu?

Kupując samochody głównie używane nigdy nie mamy 100% pewności że zaraz nie będzie jakaś część do wymiany. To normalna kolej rzeczy zwłaszcza jesli kupujemy auto które ma powyżej 10 lat. Ja musiałam oddać swoje auto do naprawy z racji awarii pompy wtryskowej. Daną część trzeba było odesłać do fachowców http://pompa-wtryskowa.pl/ którzy profesjonalnie zajmują się na prawą takich części.