1

Temat: projektowanie wnętrz

Proszę o pomoc w kwestii projektowania wnętrz, mam 3 dzieci i 4 pokoje,chcę aby mieszkanie było funkcjonalne i nowoczesne a najgorsze jest to że sama nie mam koncepcji.. Orientujecie się czy dużo zapłacę za fachową poradę projektanta wnętrz ? Jestem z Kielc i polecono mi kogoś, ale nie wiem czy w ogóle się do nich odzywać jeśli to może przerosnąć mój budżet. Napiszcie ile płaciliście i za co smile

2

Odp: projektowanie wnętrz

Na Śląsku mamy takie przykładowe ceny:
zamówienie powyżej pow. 100m2 = cena 29 zł/m2
90 - 100m2 = cena 30 zł/m2
80 - 90m2 = cena 31 zł/m2
70 - 80m2 = cena 32 zł/m2
60 - 70m2 = cena 33 zł/m2
50 - 60m2 = cena 34 zł/m2
40 - 50m2 = cena 35 zł/m2
zamówienie poniżej 40m2 = cena 36 zł/m2
Przykładowo - projekt wnętrz całego mieszkania 44m2 = 44 x 35zł = 1540zł razem.
Warto tyle wydawać...?

3

Odp: projektowanie wnętrz

Nie trzeba remontować całego mieszkania, aby mieszkanie było funkcjonalne. Odpowiednim umeblowaniem pomieszczeń można sprawić, że dzieci będą miały komfortowe warunki do nauki, spania i zabawy. Zawsze można korzystać tak jak mówisz z biura projektowego .

4

Odp: projektowanie wnętrz

A ja na przykład nie korzystałam z pomocy projektanta, tylko sama zaaranżowałam mieszkanko smile. W swoim salonie postawiłam na styl skandynawski. Nie lubię zagradzania mieszkania zbędnymi bibelotami. Dla mnie to nic innego jak pospolite zbieracze kurzu, które tylko zajmują przestrzeń i zagradzają pokój. Moja mama za to uwielbia takie rzeczy, do dziś, jak ją odwiedzam, krzywię się na widok podobnych "zapełniaczy". Mój mąż również woli przestronne i oszczędne wnętrza, wiec styl skandynawski pasował do nas nawet "charakterologicznie" big_smile. Wierzcie lub nie, ale ten styl pozwala niewielkim kosztem uzyskać naprawdę rozświetone, bynajmniej nie surowe wnętrze. Korzystając z okazji, że temat jest trochę "remontowy", chciałabym się Was jeszcze, koleżanki, poradzić w jednej kwestii. Mianowicie chodzi o to, że chcielibyśmy w tym roku z mężem przemalować pokój naszej Zuzi i szukamy teraz odpowiedniej farby.

Ostatnio edytowany przez jubik (2017-04-27 08:34:46)

5

Odp: projektowanie wnętrz

Ja sama zajmuję się projektowaniem wnętrz u siebie smile

6

Odp: projektowanie wnętrz

Ja gdy robiłam remont domu z firmą, to oni mieli zaprzyjaźnioną projektantkę smile

7

Odp: projektowanie wnętrz

Czasami wystarczy niewielka zmiana, aby całkowicie odmienić wnętrze.  Nie trzeba od razu przewracać domu do góry nogami. W sieci możesz znaleźć wiele ciekawych inspiracji. Niezwykle pięknie wyglądają proste wnętrza. Wystarczy dodać obraz  by pomieszczenie zyskało.

8

Odp: projektowanie wnętrz

A to prawda. Czasami nie ma co wydawać pieniędzy na projektanta. Można mieć pomysły z sieci.

9

Odp: projektowanie wnętrz

Wow to dobrze, że miałam mocno ograniczony budżet bo sama też chciałam koniecznie skorzystać z pomocy projektanta... ale przy mieszkaniu 90 m2 troszkę by mnie to kosztowało jednak.

10

Odp: projektowanie wnętrz

Zgadzam się w 100% z moim poprzednikiem. Nic dodać, nic ująć...

11

Odp: projektowanie wnętrz

Wielkie dzięki za sprawdzone info w tym temacie smile Z całą pewnością przydadzą mi się te porady smile

12

Odp: projektowanie wnętrz

Ja zaglądam do czasopism z tego zakresu, super inspiracje można tam znaleźć

13

Odp: projektowanie wnętrz

Można, to też dobre źródło ale moim zdaniem lepsze są jednak blogi i to sklepów meblowych lub z wyposażeniem, super artykuły, porady i wskazówki. Naprawdę wiele się dowiedziałam i nauczyłam. Tak naprawdę cały dom z ich inspiracjami urządziłam, a i większość mebli u nich kupowaliśmy.

14

Odp: projektowanie wnętrz

Warto poprosić kogoś kto ma takie zdolności, np. koleżankę czy kogoś z rodziny.