1

Temat: Kocia kawiarnia

W USA otwarto kocią kawiarnię Meow Parlour Patisserie, gdzie można zamówić do kawy kota, pogłaskać go i pobawić się z nim. Koty są adoptowane od organizacji pomagającej zwierzętom.

Mam nadzieję, że i w Polsce ten zwyczaj się przyjmie;)

2

Odp: Kocia kawiarnia

Popieram, sama będę stałą klientką smile

3

Odp: Kocia kawiarnia

Zaciągnęli ten pomysł z Japonii. Tam od kilku lub kilkunastu lat jest to praktykowane. Moim zdaniem w Polsce się to niestety nie przyjmie, ale obym się myliła, bo koty to najcudowniejsze zwierzęta na świecie!! smile

4

Odp: Kocia kawiarnia

Faktycznie, w naszych realiach to mało prawdopodobne. Już widzę tych szczęśliwych kontrolerów z inspekcji sanitarnej - SANEPID, jak wlepiają karę i zamykają taki lokal big_smile W Japonii jest nawet taka restauracja, w której małpki obsługują klientów i pełnią rolę kelnerów big_smile

5

Odp: Kocia kawiarnia

W Krakowie też ma powstać.

6

Odp: Kocia kawiarnia

Moim zdaniem pomysł na biznes jest całkiem niezły big_smile W Polsce też pewnie by się to przyjęło bo jest sporo osób lubiących koty. Sama rozważam otwarcie kawiarni w Poznaniu ale nie myślałam akurat o kociej. Po głowie chodzi mi kawiarnia z salą zabaw dla dzieci. W ostatnich latach trochę takich miejsc powstało ale moim zdaniem wciaż jest ich za mało. Poza tym ja mam troszkę inną wizję takiego miejsca smile mam już upatrzony lokal i  umożliwiajcy efektywne zarządzanie jednym lub kilkoma lokalami gastronomicznymi. Rozglądam się teraz za zabawkami, i meblami. Jak wszystko pójdzie po mojej mysli to na wiosnę ruszę z tym biznesem.

7

Odp: Kocia kawiarnia

Nie słyszałem o czymś takim. Ciekawe czy kocie kawiarnie będą kiedyś w Polsce.

8

Odp: Kocia kawiarnia

W Polsce ludzie nie mają pieniędzy ,ale może jakby w Warszawie otworzyć ?

9

Odp: Kocia kawiarnia

W londynie też jest coś takiego smile Znajoma była i pokazywała zdjęcia smile Wszędzie siedziała masa kotów a pośród nich ludzi przy stolikach na sofach, pijąc kawe i jedząc coś smile Niby fajne jakby to było tylko kilka kotków ale tam było całe ich zatrzęsienie, posiedzieć bym posiedziała ale już bym tam nic raczej nie zjadła ;D

10

Odp: Kocia kawiarnia

W Warszawie jest taka kawiarnia big_smile

11

Odp: Kocia kawiarnia

Świetny pomysł, dużo osób pewnie przyjdzie z ciekawości:)

12

Odp: Kocia kawiarnia

Sama się wybieram ale albo nie mam czasu albo zapominam... ale kiedyś odwiedzę to miejsce.

13

Odp: Kocia kawiarnia

O! Jest taka kawiarnia w Warszawie. Super! Jak kiedyś zawitam do Wawy, na pewno odwiedzę.

14

Odp: Kocia kawiarnia

Tak, tylko z tą w warszawie jakieś afery były. podobno jakieś przekręty z zatrudnianiem pracowników. Jakoś mnie to troche do nich zniecheciło, a tak ją lubiłam :-(

15

Odp: Kocia kawiarnia

A dużo razy tam byłaś Aneta? Te kociaki podchodzą do ludzi i dają sie głaskać? Dużo tam jest tych kotów?

16

Odp: Kocia kawiarnia

Byłam parę razy z koleżankami na kawę. Dają się pogłaskać, ale nie można ich brać na kolana (i dobrze, bo ludzie pewnie robiliby to na siłę, a tak kot jest głaskany jak sam podejdzie), troche ich się kręci po kawiarni, nie wiem dokladnie ile

17

Odp: Kocia kawiarnia

Fajna sprawa. A jak jest z higieną w takim miejscu. Te kuwety są pochowane żeby nie były widoczne podczas picia kawy? Bo rozumiem ze oprócz kawy czy herbaty można tam zjeść coś, jakieś ciasteczko, czy nie?

18

Odp: Kocia kawiarnia

Ciastka są, kuwety i jedzenie dla kotów są w takim pomieszczeniu, do którego koty w każdej chwili mogą przejść, a ludzie z kawiarni nie. Koty zawsze też maja gdzie sie schować przed ludźmi jakby co

19

Odp: Kocia kawiarnia

Czyli koty mogą czuć się bezpiecznie i ludzie też smile

20

Odp: Kocia kawiarnia

Tak, takich miejsc powinno być więcej. Tylko szkoda, ze z tą praca na czarno takie hece były, bo teraz już mi się tam chodzic nie chce :-(

21

Odp: Kocia kawiarnia

Czyli zatrudniali ludzi bez umowy, ale może chociaż dobrze płacili?

22

Odp: Kocia kawiarnia

Tu jest jakieś info na ten temat, jakby ktoś chciał poczytać -

23

Odp: Kocia kawiarnia

Takich zakładów pracy jest bardzo dużo, gdzie pracuje się na czarno i naprawiać trzeba zacząć to od samej góry. Najpier państwo musi przestać okradać przedsiębiorców, a potem przedsiębiorcy przestaną okradać pracowników. Nie dziwię się większości z nich bo znam też ten biznes od zaplecza i wiem że w tym państwie ciężko utrzymać własną działalność. W innych państwa ludzie nie muszą uszukiwać. Ale tak zaj zawsze przykład idzie z góry.
Szkoda afery, bo faktycznie wydawało się że całkiem fajny pomysł z tą kocią kawiarnią smile

24

Odp: Kocia kawiarnia

Ano fajny, ciekawe co z tym będzie dalej. Mam nadzieję, ze przez takie akcje, koty fajnej miejscówki do życia nie stracą...

25

Odp: Kocia kawiarnia

W Krakowie jest już takie miejsce, dodatkowo można pomóc zwierzaczkom- kupić karmę, zaadoptować wink w Wawie zresztą chyba też coś takiego powstało...