51

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

moze do czegoś takiego go wykorzystajcie:
Kąpiel wzmacniająca paznokcie
Przgotowanie:
1/2 filiżanki oleju lnianego lekko podgrzej w kąpieli wodnej
dodaj 2-3 krople eterycznego olejku rozmarynowego albo z rumianku
w mieszance zanurz opuszki palców przynajmniej na 3-5 minuty
otrzyj palce z oleju papierowym ręcznikiem
nie myj rąk od razu, aby wchłonięty przez skórę i paznokcie olej mógł silniej zadziałać.

52

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

I chyba do paznokci będzie trzeba go wykorzystać. Wyrzucać szkoda a akurat paznokcie mam w opłakanym stanie. Dzięki za podsunięcie pomysłu wink

53

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Dzięki Aneta. Właśnie się zastanawiałam czy do paznokci dałoby radę go zużyć smile Słyszałam o takiej kąpieli w ciepłej oliwie z dodatkiem cytryny. Wykorzystam ten przepis, ale pewnie cytrynkę też dodać nie zaszkodzi.

54

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

A pewnie i moze wtedy zapach będzie lepszy, żeby kuracja nie była zbyt męcząca do powonienia ;-)

55

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

No i tym sposobem nie trzeba będzie wyrzucać starego biednego oleju lnianego smile

56

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Prawie z wszystkim można coś jeszcze zrobić, taki domowy recykling ;-)

57

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

I bardzo dobrze ☺ a ja od razu postanowiłam działać i pomoczyłam sobie paznokcie w olejku i cytrynie. Będę musiała ten zabieg powtórzyć może jutro bo faktycznie czuję jakby były twardsze niż przed zabiegiem.

58

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Ciekawe jak będzie po kilku takich sesjach? Ja sie za swoje paznokcie też powinnam wziąć. A długo je moczyłaś?

59

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Kilka minut i wcierałam sobie tą oliwę w paznokcie i skórki . Jak zdjełam hybrydè to paznokcie były gietkie bo piłowałam je pilnikiem i aż się wyginały. Teraz jest zupełnie inaczej. Czyli to działa.

60

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

To super :-), i chyba to lepsze niz jakieś sztuczne chemiczne odżywki ;-)

61

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Po żadnej odżywce ze sklepu paznokcie tak szybko nie nabrały twardości. Ja zazwyczaj po zdjęciu hybrydy miałam problem z łamaniem się paznokci. Dlatego musiałam szybko nakładać lakier. Dzisiaj planuje pochodzić w naturalnych paznokciach i wieczorem powtórzę sobie zabieg.

62

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Chyba sporo osób po hybrydzie ma problemy. z tego też powodu ten sposób ozdabiania paznokci nie do końca mi odpowiada

63

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Cały dzień chodziłam bez lakieru i nie połamałam paznokci. To się ostatnio nie zdarzało ☺ jestem zadowolona z tego zabiegu wczorajszego. Żałuję że wcześniej tego nie zrobiłam. Nie musiałabym płakać po stracie pazurków

64

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

i olej nie zagracałby miejsca w lodówce ;-)

65

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Dokładnie. Pewnie jakby tak dłużej postał to musiałabym go z czasem wyrzucić. A tak posłuży mi do wzmocnienia paznokci i zaoszczędzi parę zł na kolejne nie działajáce odżywki.

66

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

I te pieniądze bedziesz mogła wydać na coś zupełnie innego ;-)
No to co tam masz jeszcze po szafkach pochowane z tych nieużywanych rzeczy? ;-)

67

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Hehe w sumie można zrobić przegląd kosmetyków. Pewnie znajdzie się coś jeszcze co stoi i tylko zajmuje miejsce ☺

68

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

No to grzebiemy po szafkach. Może inna z nas bedzie znała jakieś fajne zastosowanie dla tego specyfiku ;-)

69

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Olejowałam raz, ale potem zmycie tego jest koszmarem.. A może coś źle robię?...

70

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Ja większych problemów ze zmyciem oleju nie mam ale szamponu trzeba użyć dwa razy (co i tak zawsze robię). Raz jak zrobiłam maseczkę z banana i oleju lnianego to musiałam użyć szamponu trzykrotnie.

71

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Po olejowaniu włosy myje się normalnie. Ja nie miałam problemów z umyciem włosów po nałożeniu oleju.

72

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Ja też nie widzę jakichs wiekszych problemów. A jakiego oleju uzywałaś?

73

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Pewnie zależy też od rodzaju włosów. Moje dość szybko się przetłuszczają i tak jak pisałam powyżej zawsze myję głowę dwukrotnie szamponem. Za pierwszym razem szampon nawet się nie pieni;/ Jeśli myję włosy codziennie to wystarczy mi jedno użycie szamponu.

74

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Ja zawsze włosy myje tylko raz. Czasami muszę nałożyć faktycznie więcej szamponu żeby się pienił.

75

Odp: Czy olejowanie włosów jest skuteczne?

Aneta dzięki za podpowiedź aby moczyć paznokcie w oleju lnianym, a Tobie Linea dziękuję że sposób szybko przetestowałaś i podzieliłaś się wrażeniami smile Wczoraj moczyłam paznokcie drugi raz i wydają się o wiele bardziej wzmocnione. Cieszę się bardzo bo ostatnio nie mogłam sobie z nimi poradzić. W planach mam spróbowanie użycia oleju lnianego na włosy skoro z paznokciami robi takie cuda smile