101

Odp: Usunięcie zęba

Ja chodzę tylko prywatnie do lekarza. Na NFZ nie ma po co.

102

Odp: Usunięcie zęba

Na NFZ nawet na przegląd nie warto iść. Jedynie na ekstrakcję chyba, bo nie ma sensu płacić kilkaset złotych za wyrwanie, chyba że ktoś może sobie pozwolić. Leczenie natomiast... do wszystkiego i tak trzeba dopłacać.

103

Odp: Usunięcie zęba

Mój ostatni przedmówca trafił w setkę! Zgadzam się ze wszystkim co powyżej.

104

Odp: Usunięcie zęba

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony podejściem kilku osób. Doceniam pomysły, chyba pokuszę się nawet osobiście o realizację kilku z nich.

105

Odp: Usunięcie zęba

Ja mam 8-kę  w takim stanie, że chyba nie da się uniknąć usunięcia, bardzo słabo zmineralizowana, jak mówi dentysta i miękka, więc mimo założonego wypełnienia zaraz zaczyna się psuć w innym miejscu...

106

Odp: Usunięcie zęba

Miałam kiedyś usuwaną 8 i dentysta  odradzał mi łatanie czymkolwiek dziury sugerując,że zęby same się przesuną. Tak też się stało,ale w mojej rodzinie jedna osoba musi usunąć 5 więc najpierw chirurg-dentysta a później protetyk. Zależy też ile masz lat i którego zęba będziesz usuwać

107

Odp: Usunięcie zęba

Przed usunięciem mojej 8, myślałam, że to będzie koniec świata. Siedząc na fotelu nie wiedziałam, czy jakoś to wytrzymać, czy może uciekać dopóki jest jeszcze czas. big_smile No ale ostatecznie, aż tak źle nie było. Tylko zawsze pamiętajcie, żeby po tego typu zabiegach stomatologicznych, czy w ogóle w przypadku urazów w jamie ustnej zaopatrzyć się w dobry płyn. Jest to podstawa do szybkiego gojenia.

108

Odp: Usunięcie zęba

Smutno mi, bo czeka mnie usunięcie szóstki po nieudanym leczeniu kanałowym. Rok temu dentystka przepchnęła materiał przez wierzchołek i namawiają mnie teraz na resekcję korzenia. Na założenie korony namawiali mnie od razu po leczeniu i cieszę się, że nie wydałam kolejnego 1,5 tysiąca wtedy, bo samo leczenie pod mikroskopem kosztowało tysiąc. Wydaje mi się, że mnie znowu naciągają, bo dziąsło boli pod naciskiem, a chirurg w innym gabinecie twierdzi, że im szybciej usunę cały ząb, tym lepiej dla mnie.

109

Odp: Usunięcie zęba

Mi 6-tka pękła i nie było innego wyjścia, na szczęście nic z korzeniem się tam nie działo i wyrwanie to była formalność...

110

Odp: Usunięcie zęba

Przy pęknięciu to nie ma wyjścia, ale niestety czasem dentyści za szybko doradzają wyrwanie zęba, a później to tylko implant lub koronka czy mostek - czyli spore koszty i pewnie gorsza jakość samopoczucia  przy jedzeniu...

111

Odp: Usunięcie zęba

Sąsiadka właśnie ma problem, bo bała się usunąć 8-kę i czekała z tym,  aż zrobił się ropień i wczoraj ją  jej usuwali na pogotowiu, oczywiście w tym bólu. Tak więc czasem takie zwlekanie z zębem nie do uratowania może się obrócić na gorsze...

112

Odp: Usunięcie zęba

Najlepiej jest obserwować ząb i gdy tylko pojawia się ból lub kruszy się,  to usuwać i nie czekać... ja tak usunęłam profilaktycznie 8-kę i mam spokój.

113

Odp: Usunięcie zęba

Trzonowy tak, ale przednie to spokojnie każdy dentysta wyrwie.