1

Temat: Obowiązek zapięcia pasów - jak to z tym jest?

Ostatnio jechałam kursowym autobusem. Podróż trwała ok godziny a przed jej rozpoczęciem kierowca żądał od wszystkich pasażerów zapięcia pasów. Czy miał do tego prawo? Czy doczekaliśmy takich czasów, że nawet w autobusie trzeba się zapinać?

2

Odp: Obowiązek zapięcia pasów - jak to z tym jest?

Po to są, żeby z nich korzystać tongue

3

Odp: Obowiązek zapięcia pasów - jak to z tym jest?

Rękawiczki też są po to, żeby z nich korzystać, ale nikt ci nie wlepi mandatu za brak rękawiczek, nawet w środku zimy.

4

Odp: Obowiązek zapięcia pasów - jak to z tym jest?

Z tego co wiem jeżeli w autokarze są zainstalowane pasy bezpieczeństwa, to należy mieć je zapięte. Inaczej kierowca może dostać mandat. Sama już wielokrotnie spotkałam się z tym, a ostatnio, gdy mąż jechał [url=https://www.okbus.pl/strony/page/dojazd-z-torunia-do-warszawy-centrum]tym autokarem z Torunia[/url], kierowca również o tym przypominał.

5

Odp: Obowiązek zapięcia pasów - jak to z tym jest?

Jak najbardziej miała rację. A tak na marginesie jeżeli ktoś podczas wypadku nie miał zapiętych pasów i przez to miał obrażenia to czy odpowiadać za to powinien sprawca. Tak było przecież tydzień temu w Oświęcimiu, kiedy to borowiec pasów zapiętych nie miał.

6

Odp: Obowiązek zapięcia pasów - jak to z tym jest?

pasy ratują ludzkie życie więc na pewno nie zaszkodzi, jak je zapniesz.

7

Odp: Obowiązek zapięcia pasów - jak to z tym jest?

Jest to obowiązkowe, ale znam jeden przypadek gdzie ktoś uratował się z wypadku bo właśnie nie miał zapiętych pasów... Tak że wiele zależy od sytuacji, choć policja karze za brak pasów zawsze...

8

Odp: Obowiązek zapięcia pasów - jak to z tym jest?

To właśnie taki przypadek paradoksalny, ale jednak, mimo wszystko, częściej ratują niż utrudniają ratunek. W grupach surwiwalowych mówi się o tym, żeby mieć w aucie przecinak do pasów, albo takie narzędzie awaryjne, które ma i nożyk do rozcinania pasów bezpieczeństwa i młoteczek do wybijania szyby. Ułatwia wydostanie się z auta, jak już zapięte pasy uratują życie.

9

Odp: Obowiązek zapięcia pasów - jak to z tym jest?

W praktyce zapina kto chce, ale trzeba mieć świadomość, że one naprawdę ratują życie...

10

Odp: Obowiązek zapięcia pasów - jak to z tym jest?

To kwestia odpowiedzialności za siebie i innych - albo ją mamy, albo nie...