1

Temat: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Są wspaniałe nie tylko na kanapkę... Ja uwielbiam smażony camembert:
Potrzebne są: 4 krążki sera camembert, jajko, 6 czubatych łyżek bułki tartej, 4 łyżki przesmażonej żurawiny lub 4 połówki brzoskwiń z syropu, sól, olej

Jajko rozbełtać z odrobiną soli. Serki maczać z obu stron w jajku, obtoczyć w bułce mocno dociskając panierkę. Kłaść delikatnie na patelnię na mocno rozgrzany tłuszcz. Smażyć na złoty kolor z obu stron. Delikatnie zdjąć z patelni, podawać z żurawinami lub brzoskwiniami wg uznania.

Z serkami należy obchodzić się bardzo ostrożnie, uważając, by nie uszkodzić skórki, żeby nie wypłynęła zawartość , bo cała potrawa się nie uda.

2

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Ja robię czasami sos z sera pleśniowego do makaronu. Proste i smaczne danie.

3

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

A ja dodaję go często do zapiekanek, na ciepło smakuje jeszcze lepiej:)

4

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Można go też zetrzeć na tarce wprost  do ciepłej zupy ogórkowej czy barszczyku

5

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

no właśnie smażony camembert pychota. Na piuzzę czy jak zapiekanki robię dodaję a nawet do tostów. Też super

6

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

W pizzy wolę akurat mozzarellę, ale do tostów uwielbiam dodawać camemberta. Albo ser z niebieską pleśnią...

7

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Ja najchętniej robie z nich sosy na białym winie, mniam smile

8

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

A masz jakiś dobry przepis na sos z gorgoznoli? Ja raz próbowałam go zrobić, ale mi nie wyszedł.

9

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

A powiedźcie mi, do jakich dań wykorzystujecie sery kozie, takie jak np. chavroux? Macie może jeszcze pomysły na zastosowanie mojego ulubionego, śmietankowego serka?:)

10

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Zerknij na stronię, kopalnia pomysłów. A akurat z tym serkiem można zrobic dosłownie wszystko. [url]http://chavroux.pl/kategoria/przepisy/[/url]

11

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

@Darria jeśli chodzi o pleśniowy chavroux, to u mnie nr 1 jest pizza z oliwkami i salami. Robiłam według przepisu z ich strony i mogę śmiało polecić, bo często do niego wracam. wink

12

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

A ja uwielbiam jeść sery pleśniowe same, lub na kanapkach smile

13

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Ooo ja też. Albo pieczonego camemberta... Dałabym się za niego pokroić.

14

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Przeważnie jak już kupuję to zjadam po kawałeczku sam ;p nie robiłam nigdy takich sosów jak mówicie ale może warto spróbować.

15

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Uwielbiam sery pleśniowe smile najbardziej z zielonym pieprzem. kroję sobie na kawałeczki i podjadam, lub na kanapkę z żurawiną. Lubię też smażone lub podpiekane. Mmm... narobiłam sobie smaku, wracając z pracy kupię ser big_smile .

16

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Smażony camembert jest pyszny. Ja często sery pleśniowe dodaje również do sosów i sałatek.

17

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Ja unikam tych z zieloną/niebieską pleśnią, tylko camembert do kanapek dodaję...

18

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

A czemu unikasz takich serów? Moim zdaniem one są najlepsze w smaku.

19

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

ser pleśniowy jest super na kanapki ze świeżej bagietki. i do winka na wieczór smile

20

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Ja lubię dać do spaghetti.

21

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Ja w zapiekankach lubię ser pleśniowy. Dodaje im wyrazistego smaku.

22

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Dla mnie ser pleśniowy wygląda na zepsuty, pachnie też nieciekawie więc nie jem go wcale, i nikomu nie polecam, bo przecież pleśń jest toksyczna...

23

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Smażony w panierce, do pizzy, do sosu serowego, po prostu pokrojony z np. żurawiną, na kanapki... opcji jest pelno big_smile

24

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Ja używam tylko do kanapek, jakoś do dań gorących bym się nie odważyła go dodać żeby nie popsuć smaku.

25

Odp: Sery pleśniowe - do jakich dań używacie?

Wcale nie używam, bo pleśń to jest trucizna!!!