26

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

Niestety nie mam działki. Korzystamy zwykle z tych od znajomych.

27

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

Działki w mieście to porażka. Zwykle te najlepsze okupują emeryci, którzy nie życzą sobie żeby sąsiadów ktokolwiek odwiedzał. Mieliśmy kiedyś to sąsiadka zza płotu potrafiła policję wezwać, bo przyjechali do nas znajomi na grilla i dzieci biegały po działce. Mieliśmy dosyć i sprzedaliśmy, no bo ile można? Teraz jeśli gdzieś wypoczywamy to albo jedziemy do rodziców na wieś, albo na mazury w nasze sekretne miejsca, albo wyjeżdżamy za granice z biurem podróży - zazwyczaj z Itaką. I nie żałujemy, że nie tłoczymy się na plaży wypełnionej ludźmi po brzegi (dosłownie i w przenośni) smile

28

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

Polecam Beskid Sądecki na weekendowy wyjazd - właśnie wróciliśmy z majówki, było super:)

29

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

Na weekend warto jechać na Mazury, teraz jest sezon żeglarski, można fajnie odpocząć

30

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

Bardzo ciekawa opcja to wypad na mazury, ale nie do kwatery czy Mikołajek :-) ale na jacht. Czarter Jachtów obecnie jest dość prosty-wybór jednostek pod względem standardu jak i wielkości jest ogromny więc nie powinien stanowić problemu, a zabawa naprawdę przednia.

31

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

[quote=Gosia1986]Działki w mieście to porażka. Zwykle te najlepsze okupują emeryci, którzy nie życzą sobie żeby sąsiadów ktokolwiek odwiedzał. Mieliśmy kiedyś to sąsiadka zza płotu potrafiła policję wezwać, bo przyjechali do nas znajomi na grilla i dzieci biegały po działce. Mieliśmy dosyć i sprzedaliśmy, no bo ile można? [/quote]
Ajć... niezbyt się z sąsiadami dobraliście.
Moim zdaniem ogródki działkowe powinny być jakoś podzielone na strefy. W moim mieście są chyba trzy skupiska ogrodów działkowych, które różnią się właścicielami czy tam zrzeszeniami, nie znam się na tym, ale byłoby super, gdyby każde z nich miało nieco inny klimat.
Jedne dla starszych ludzi, ceniących spokój, a inne z przeznaczeniem na sezonowe rozrywki. I wtedy nikt nikomu by nie przeszkadzał.

32

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

A potem starsi ludzie narzekają, ze im nudno, że młodzi się od nich izolują. Ale sami czasem na to zasłużyli, bo wszystko przeszkadzało...

33

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

ja lubię długie spacery z psem za miastem.

34

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

W weekend warto wyrwać się też gdzieś dalej, choćby za miasto, obejrzeć ciekawe miejsce...

35

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

Sama bym się gdzieś teraz wybrała, ale zaplanowaliśmy z mężem zakup pod wynajem i teraz mamy bardzo dużo lataniny, zamieszania (liczymy jednak że będzie nam się to opłacać) Robimy to z konkretną myślą i przyznam szczerze, że lubię urządzać wnętrza.

36

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

Zależy czy najemca będzie zachowywał siew miarę, nie niszcząc mieszkania, bo niektórzy to potrafią nawet w rok zrobić z niego chlew i wydacie więcej na remont niż zarobicie...

37

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

Zimową porą fajnie wybrać się na wieś, pospacerować po lesie, przejechać się saniami....

38

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

A ja polecam zastanowić się nad wycieczką za granicę .W Hiszpanii jest na przykład przepięknie oraz bardzo ciepło teraz zimą. Tak wieć na pewno Wam sie spodoba. Sama odwiedziłam Hiszpanię na początku stycznia oraz zdziwiłam się jak cieplutko było.Nie byłam przekonana do wycieczki w tym okresie, niemniej mąż mnie namowił ponieważ było akurat bardzo fajne last minute ( takie z którego po prostu szkoda byłoby nie skorzystać).
Odwiedziliśmy Andaluzję.

Jak możecie sobie zobaczyc na mapce jest to region na samym dole na południu.

39

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

Na wiosnę wybiorę się na Słowację, miało to być w te święta ale cóż, nie wypali z wiadomych powodów  - ale jeszcze to nadrobię, może na Wielkanoc?

40

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

Teraz z wyjazdami raczej ciężko, także niestety zamiast wypadu na narty w tym koku wymieniam starą wersalkę na sofę rozkładaną. Do tego ciepły kocyk, dobra książka i kubek gorącej czekolady. Taki tam urlop w czasach zarazy ;/

41

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

w tamtym roku udało się wyskoczyć na Kaszuby do pensjonatu , bardzo urokliwe miejsce godne polecenia, nad jeziorkiem. W koło las. Jak epidemia pozwoli to w tym roku tam wracam.

Ostatnio edytowany przez Zanetka88 (2021-03-24 23:50:58)

42

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

Karpacz to bardzo ładne miejsce smile

43

Odp: Gdzie wybrać się na odpoczynek?

Do Szczyrku bym pojechała...