26

Odp: oszczędzanie ;)

oszczędzam bo mam raty do płacenia niestety!

27

Odp: oszczędzanie ;)

życie jest niestety drogie

28

Odp: oszczędzanie ;)

Ja jestem osoba nie pracującą, więc  nie pozwalam sobie na jedzenie w mieście, kolorowe czasopisma, płyty CD, książki, tzw. "widzi-misie",  tylko te rzeczy, które są potrzebne do życia, tj. żywność, ubranie.

29

Odp: oszczędzanie ;)

[quote=madzia]życie jest niestety drogie[/quote]
Wygląda na to, że coraz droższe. Właśnie podrożał u nas podatek za dom o ponad 100 %, wywóz śmieci o 300 % i będzie podwyżka prądu o 40 %, no i tak dalej. Ja nie rozumiem jak coś może podrożeć o 300%. 30 to jest duża podwyżka, a 300? Mam ochotę użyć bardzo brzydkich słów.

30

Odp: oszczędzanie ;)

ja staram się oszczędzać ale raczej przy dziecku dużo nie naoszczędzam, pampersy trzeba kupić, słoiczki trzeba kupić, mleczko trzeba kupić, ubranie więc dużo nie oszczędzę ale staram się

31

Odp: oszczędzanie ;)

Ja z mężem postanowiłam oszczędzać w sposób dwójkowy, tzn. nie wydajemy monet po 2 zł tylko je odkładamy. Mogłoby się wydawać, że to nic wielkiego, ale w skali roku można tego troszkę uzbierać tylko trzeba być konsekwentnym. My obraliśmy sobie cel i odłożyliśmy na kuchnie, a raczej na jej wyposażenie, zakupy  się udały i nie bałam się rachunku, bo miałam na ten cel odłożoną kaskę, w tym rok zbieramy na sypialnię smile

32

Odp: oszczędzanie ;)

Przy dziecku też można oszczędzić, nie trzeba kupić słoiczka- zupkę albo deserek można zrobić samemu.

33

Odp: oszczędzanie ;)

Ciekawy ten sposób dwójkowy. Ja kiedyś wrzucalam do świnki polowę tego co zostawało mi po zakupach w nominałach 5 gr- 2 zl.

34

Odp: oszczędzanie ;)

Ja oszczędzam, bo zbieram na poważniejsze zakupy ogrodowe. Troszkę już zaoszczędziłam i nawet na lokacie trzymam (podobno najbardziej się opłaca) Nie jestem za bardzo rozrzutna i potrafię się powstrzymać przed wydawaniem pieniędzy na głupoty, jeżeli mam jakiś określony cel na który chcę zaoszczędzić.

35

Odp: oszczędzanie ;)

[quote=green]Ja oszczędzam, bo zbieram na poważniejsze zakupy ogrodowe. [/quote]
Zbierać pieniądze na konkretny cel jest łatwiej niż oszczędzać tak po prostu. Większa motywacja i chyba nie kusi tak wydawanie ich, kiedy jest coś, czego chcemy bardziej. To jak wizja nagrody za wytrwałość smile

36

Odp: oszczędzanie ;)

Ja mam odłożone parę tysięcy na czarną godzinę, żeby nie musieć pożyczać na wysoki procent.

37

Odp: oszczędzanie ;)

Lepiej żeby taka godzina nie nadeszła.. Ale trzeba się zabezpieczyć na wszelki wypadek...

38

Odp: oszczędzanie ;)

A to prawda. Oszczędności zawsze warto mieć.

39

Odp: oszczędzanie ;)

Ja oszczędzam na ubraniach, kupując w second handach po kilka zł/szt.

40

Odp: oszczędzanie ;)

Ja nie trzymam pieniędzy w skarbonce a w IKE. Jak pewnie wiecie został obniżony wiek emerytalny co będzie wiązało się również z mniejszymi wysokościami wypłacanych emerytur. Nie chcę oszczędzać każdej złotówki mając 60 czy 70 lat, nie chcę tez prosić o pomoc dzieci.

41

Odp: oszczędzanie ;)

Oszczędzanie można na wszystkim. Ostatnio czytałem fajny blog o kupowaniu opału w niższych cenach bez utraty na jakości. Paradoksalnie obecne ceny węgla wg. zarządów większości kopalń są poniżej opłacalności. Warto przeczytać i kupować opał w niższych cenach, a tym samym oszczędzać na kosztach ogrzewania.

42

Odp: oszczędzanie ;)

A to ja na szczęście nie muszę opalać węglem. A co do oszczędzania - kupiłam sobie poradnik na ten temat.

43

Odp: oszczędzanie ;)

A przydatny chociaż? Ja staram się oszczędzać na bieżąco, pilnuje pieniędzy i kosztów.

44

Odp: oszczędzanie ;)

Dużo jest pomysłów na oszczędzanie, można zacząć od oszczędzania prądu , wody, kupowania na promocjach itp.

45

Odp: oszczędzanie ;)

Może na te oszczędności warto jakoś zainwestować, aby ich było jeszcze więcej. Poczytaj o takich różnych inwestycjach.

46

Odp: oszczędzanie ;)

[quote=pelargonia]A to ja na szczęście nie muszę opalać węglem. A co do oszczędzania - kupiłam sobie poradnik na ten temat.[/quote]
Polskich autorów?

47

Odp: oszczędzanie ;)

Czasem, aby oszczędzić należy - paradoksalnie zainwestować. Przykładowo - mój szef przymierza się do wprowadzenia systemu, aby swym pracownikom móc zlecać nowe, bardziej twórcze i ambitne zadania, które przyczynią się do rozwoju firmy. Myslę, że to całkiem dobra droga, choć nie ukrywam, że na początek trochę kosztowna.

48

Odp: oszczędzanie ;)

O oszczędności w domu to trudno.

49

Odp: oszczędzanie ;)

Przemyślane zakupy to chyba złota zasada oszczędzania. Gdy wchodzę do drogerii to kupiłabym tyyyyle rzeczy ale po co mi np kolejny szampon, krem czy balsam? Słowo "promocja" nie działa na mnie tak że kupuję wszystko co leci i to jeszcze w kilku egzemplarzach wink

50

Odp: oszczędzanie ;)

Ja staram się ograniczać kupowanie na zapas... Bo mieszkanie jednak ma ograniczoną ilość miejsca na chomikowanie, a nie chcę żeby mi stały jakieś pudełka pod nogami...